Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-06-17
ISBN: 978-83-240-6025-2

Czy będziesz na mnie czekał?

Aleksander Domański ma już dość śledzących go paparazzi i czytania w prasie wciąż nowych rewelacji na temat swoich romansów. Wyjeżdża nad morze, by zaszyć się w cichym miejscu i zastanowić, czy kiedykolwiek jeszcze napisze o miłości. Już dawno przestał w nią wierzyć. Ale gdy tylko zjawia się w recepcji pensjonatu i poznaje Amelię, całkowicie zapomina o swoim planie. Nie może uwolnić się od wspomnienia jej pięknych oczu.

Choć całe miasteczko huczy od plotek o przyjeździe znanego z miłostek pisarza, Amelia walczy ze sobą, by nie ulec jego urokowi. W domu czeka na nią mąż. I mimo że Grzegorz nie przypomina już mężczyzny, którego pokochała, Amelia wierzy, że jeszcze wszystko się zmieni. Przecież obiecał, że więcej nie zrobi jej krzywdy.

Gdy Amelia wreszcie postanawia zaryzykować i posłuchać swojego serca, dzieje się najgorsze. Czy Aleksander spełni swoją obietnicę? Czy usunie się wreszcie w cień?

Monika Michalik potrafi poruszyć najczulsze struny serca. Historie, które opowiada, czerpie z prawdziwego życia. Dają nadzieję, że przyjaźń i miłość potrafią pomóc przetrwać wszystko.

Monika Michalik – laureatka konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek?”. Jej debiutancka powieść Bądź moim marzeniem była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z jej życia.

CHILLI BOOKS to rosnące napięcie i buzujące emocje. Pasjonująca rozrywka. Książki, które rozbudzają apetyt na więcej.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Zaczekaj na mnie

Życie rzadko bywa usłane różami. Zdecydowanie częściej przychodzi nam się mierzyć z przeciwnościami losu, smutkiem, czasem – krzywdą. I taką właśnie słodko-gorzką opowieść kieruje do czytelników Monika Michalik. Zaczekaj na mnie to bowiem z jednej strony bolesna, wciąż – niestety – aktualna i prawdziwa historia podejmująca temat przemocy wobec kobiet. Z drugiej zaś strony to opowieść o tym, że nigdy nie powinniśmy tracić nadziei, że tylko biorąc sprawy w swoje ręce i z odwagą podchodząc do trudności możemy wygrać nowe, szczęśliwe życie. Amelia to młoda kobieta, pracownica jednego z nadmorskich pensjonatów. Amelia jest pracowita, uczynna i życzliwa, ale jej małżeństwo, odkąd mąż zaczął sięgać po butelkę, dalekie jest od szczęśliwego. Zwłaszcza, że będąc pod wpływem alkoholu, Grzegorz bije i poniża Amelię. Gdy niespodziewana iskra – zauroczenia, fascynacji, pożądania – pojawia się między kobietą a Aleksandrem Domańskim, znanym pisarzem i gościem pensjonatu „Bryza”, sprawy zupełnie wymykają się spod kontroli. Pobita do nieprzytomności przez męża Amelia, gdy wreszcie wraca do pełni sił, będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji. Co dalej z jej życiem? Czy warto tkwić w toksycznym związku? Czy dawanie kolejnej szansy uzależnionemu mężowi ma sens? I co z Aleksandrem? Czy jest dla niego tylko kolejną przygodną znajomością? Zaczekaj na mnie to książka, która ...

Opinie o książce - Zaczekaj na mnie

Dzień dobry, dzień dobry,

W końcu spoglądając w okno mamy powód, by się uśmiechnąć. Słońce coraz śmielej wygląda zza chmur, ptaki nie próżnują tylko wesoło śpiewają. Taką właśnie pogodę stworzyła dla swoich bohaterów Monika Michalik w drugiej powieści pt: „Zaczekaj na mnie”. Miło pisać opinię właśnie w taki dzień. Jakiś czas temu opuściłam swoje miejsce na ziemi, Podhale, i przeniosłam się nad Bałtyk a konkretnie do Dziwnowa. Jesteście ciekawi o czym jest książka? Zapraszam dalej.

Pensjonat „Bryza”. To tam pracuje Amelia i tam odnajduje wytchnienie i spokój. To miejsce chroni ją przed kolejnymi ciosami Grzegorza. Kobieta tkwi w małżeństwie, w którym jest poniżana, bita, okaleczana nie tylko na ciele. Namawiana przez przyjaciółkę do odejścia od męża, nie potrafi się zdobyć na taki krok. Kiedy w progu pensjonatu staje sławny pisarz, Aleksander Domański, okazuje się, że tam może być niebezpiecznie, ale z zupełnie innych powodów... Jednakże jego obecność ma szansę stać się światełkiem w tunelu Amelii. Tylko czy kobieta go dostrzeże?

Piękne okoliczności przyrody, morze szumiące raz cicho raz głośno i odważnie a w szczególności szerokie plaże zachęcają do spacerów. Najlepiej we dwoje. Bałtyk to, jak każde inne miejsce, idealne dla rozwijającego się uczucia. Co jednak w momencie kiedy jedno ma zobowiązania wobec męża? Jak powstrzymać motyle uaktywniające się nieoczekiwanie? Czy mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg powieści, może jeszcze coś zaskoczyć?

Biorąc do ręki drugą powieść Moniki Michalik zupełnie nie wiem dlaczego, ale podejrzewałam, że będę miała do czynienia z romansem. Wiecie Państwo, z taką lekką lekturą na letni czas. Pomyliłam się i to bardzo. Nie czuję się z tego powodu zawiedziona. Już 1 lipca w księgarniach pojawi się powieść, która zawiera w sobie ogrom emocji. Mamy tutaj przemoc domową oraz alkoholizm. Dwa mrożące krew w żyłach tematy. Jest również piękna przyjaźń i miłość. Jest przełamywanie wewnętrznych barier, by podjąć walkę o siebie. Są naturalni, nieprzerysowani bohaterowie.

Bardzo ujmuje postać Marty, kierowniczki pensjonatu „Bryza”. Kobieta oschła, zamknięta, otoczona murem. Później jednak, kiedy już wychodzi dlaczego jest właśnie taka zimna, zmieniamy radykalnie podejście do jej osoby. Ten wątek pokazuje, jak szkodliwe jest pochopne ocenianie innych. To ważna lekcja.

Teraz już mogę Wam powiedzieć, że Monika Michalik to pisarka, która jest daleka od ubarwiania na siłę. Jeżeli więc macie lub będziecie mieli ochotę na książkę łączącą ze sobą słodką miłość i ból przemocy oraz poruszającą jeszcze inne ważne aspekty życia, polecam właśnie tę.

Na Instagramie od dzisiaj do sobotniego południa trwa konkurs, w którym można wygrać jeden egzemplarz. Zapraszam!

Za egzemplarz do recenzji i ten konkursowy dziękuję wydawnictwu Znak.

Monika Michalik;
Topielice