Zaginione miasta, prastare grobowce: 100 odkryć, które odmieniły świat

Od Człowieka Lodu przez terakotowych wojowników odprowadzających chińskiego cesarza w zaświaty po wrak ,,Titanica" - to pasjonująca i pełna przygód opowieść o odkryciach, które zmieniły świat!

Tajemnicze miasta pośrodku nieprzebytej dżungli, mieniące się złotem grobowce i dobrze zachowane szkielety naszych przodków - ślady, z których możemy wyczytać dzieje ludzkości. Ale praca archeologa to więcej niż odkrycia rodem z filmów o Indianie Jonesie. Poprzedzają je lata żmudnych przygotowań, zdobywania informacji, zgód i funduszy niezbędnych, by nie tylko odnaleźć skarby dawnych cywilizacji, lecz przede wszystkim zrozumieć, kim byli, co czuli i jak myśleli ludzie, którzy je tworzyli.

Wybuchowe połączenie wiedzy historycznej i najlepszych powieści przygodowych!

Sto wypraw i olśniewających znalezisk, sześć kontynentów i ponad trzy miliony lat historii. A wszystko to opowiedziane na podstawie relacji odkrywców i naukowców, którzy w drodze do celu łamali tajne kody, ścigali się z szabrownikami, prowadzili skomplikowane gry dyplomatyczne, zakochiwali się, błądzili, ściągali na siebie starożytne klątwy - i nigdy się nie poddawali.

Informacje dodatkowe o Zaginione miasta, prastare grobowce: 100 odkryć, które odmieniły świat:

Wydawnictwo: Słowne
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Lost Cities, Ancient Tombs. 100 Discoveries That Changed the World

Kup książkę Zaginione miasta, prastare grobowce: 100 odkryć, które odmieniły świat

Zaginione miasta, prastare grobowce: 100 odkryć, które odmieniły świat - opinie o książce

Przyjaciele
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Przyjaciele

PRZYJACIELE - to koń, kotek i pies - z nmii zawsze jest wesoło - poznajcie ich przygody! Zabawa z bohaterami podczas czytania sprawi, że jeszcze bardziej...

Słownik myśli społeczno-politycznej
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Słownik myśli społeczno-politycznej

Obok głównych teorii i ruchów społeczno-politycznych, przedstawione zostały takie pojęcia jak: scholastyka, uniwersytety, cogito, rewolucja, postmodernizm...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;