Zagubieni

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-06-03

Sonia i Mati nie znają się. Spotykają się przypadkowo na moście. Oboje w tym samym czasie postanowili odebrać sobie życie. Najpierw muszą jednak ustalić, które z nich skoczy pierwsze. Po całonocnej rozmowie nadal nie mogą się zdecydować, żadne z nich nie chce być tym drugim. Jedynym wyjściem wydaje się odroczenie samobójczego planu. I tak Sonia i Mati dają sobie miesiąc, by przekonać się, że może warto zaufać światu. A może i świat zaufa im?

W ten sposób dwójka desperatów rusza w podróż ku normalności, mierzonej coraz szerszym uśmiechem, spokojniejszym snem, dostrzeganiem małych, ale potrzebnych drobiazgów. I wreszcie - miłością.

Czasem bowiem wystarczy na chwilę się zatrzymać i zachwycić życiem.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Zagubieni

Opinie o książce - Zagubieni

Nie zdajemy sobie sprawy ilu samobójców jest wśród nas. Dwójkę z nich spotykamy na moście, z którego chcą skoczyć. Ich rozmowa uzmysławia jak kruche jest życie, że warto o nie zawalczyć i że trzeba czasami wystarczy dostrzec życie

Nieoczywista książka z nieoczywistym zakończeniem.

Dwoje ludzi, którzy spotykają się na moście w jednym celu, oboje nie chcą ustąpić swojego miejsca aż postanawiają dać sobie miesiąc.

cytat tak bardzo prawdziwy " nadzieja daję nam skrzydła, po to, by rozczarowanie mogło je podciąć "

Zakończenie tak bardzo nieoczywiste, po którym można zadać sobie pytanie co będzie dalej, czy Mati spotka się z Joanną czy będzie jednak próbować znaleźć sobie miejsce w sercu Sonii, czy będzie przyjaźń czy może z racjonalnego związku zrodzi się miłość?

Książka dla mnie nie była lekką powieścią, często ją odkładałam na półkę. Poruszane są w niej problemy depresji, wampirów energetycznych, smutku, odrzucenia. Sonia, która jest w podobnym wieku co ja no i Mati, który teoretycznie ma wszystko.

Dla mnie magiczna okazała się okładka, która przyciągała. Morze, piasek, biała dziewczęca sukienka i on.
Książka, która momentami wywoływała uśmiech na mej twarzy a momentami skłaniała do refleksji, Metody relaksacji, i życie z dnia na dzień.

Po tej książce hasło rzuć wszystko i jedź nad morze nabiera innego znaczenia, dosłownego.

Na koniec zostawię jeszcze jeden tym razem zabawny cytat z książki :
"Jadę sobie na rowerze,
nikt mi tego nie odbierze,
Jadę tu, jadę tam
wszystko inne w du..e mam "

Książkę polecam!

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2020-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Apteka marzeń
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Apteka marzeń

Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest objęty ochroną, chociaż inni przecież umierają. Pędzimy samochodami, skaczemy ze spadochronami...

Zula w szkole czarownic
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Zula w szkole czarownic

Cześć, jestem Zula. Moja babcia, Wielka Czarownica Liliana, zaprosiła mnie do prawdziwej szkoły czarownic, gdzie odbywają się niezwykłe lekcje znikania...

Jadę sobie na rowerze, nikt mi tego nie odbierze.

Jadę tu, jadę tam, wszystko inne w du..e mam

" nadzieja daję nam skrzydła, po to, by rozczarowanie mogło je podciąć "

Wizna
Jacek Komuda