Zagubione życie

Opinie o książce - Zagubione życie

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-10-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Dotychczasowe bezpieczne życie Joli w ciągu kilku chwil zostanie tylko wspomnieniem. Dowiaduje się, że jej zaginiony wiele lat temu pierwszy mąż najprawdopodobniej się odnalazł, i odkrywa, że obecny mąż ją zdradza. Gdy postanawia rozwieść się z Szymonem, wydarzenia nagle przyjmują nieprzewidziany bieg. Jola będzie musiała się zmierzyć z nową, straszną rzeczywistością, w której okaże się, że nikt nie był tym, kim się wydawał. Człowiek nie rodzi się zły. Złym czynią go okoliczności. Jestem zaskoczona tym, że autor, w dodatku mężczyzna może tak wiernie wniknąć w psychikę kobiety i ukazać jej wszystkie stany emocjonalne, uczucia, myśli i wątpliwości. Bohaterowie, jakich wykreował autor są na wskroś wyjęci z naszej codzienności. Są do bólu prawdziwi w swoim zachowaniu i myśleniu. Drugą sprawą są bezsprzecznie realnie przedstawione sytuacje, wydarzenia i relacje międzyludzkie. Ile razy bowiem zdarza się, że żyjemy pod jednym dachem z wydawałoby się z osobą, którą doskonale znamy, możemy jej zaufać, a okazuje się kimś zupełnie innym? Jednak historia nakreślona przez autora doskonale pokazuje również odwrotną sytuację, że nie można oceniać człowieka na podstawie pozorów i domysłów. Każdy zasługuje na drugą szansę, byleby tylko wyciągnął wnioski z popełnionych błędów i potrafił się przyznać do winy. Nie okłamujcie mnie. Kłamstwo zabija, a nie prawda. Z prawdą można żyć, a kłamstwo jest ...

Opinie o książce - Zagubione życie

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2018-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Piotr Podgórski jest w najlepszej literackiej formie. Taka myśl, przyszła mi do głowy chwilę po zakończeniu przygody z lekturą jego najnowszej powieści „Zagubione życie”. Kolejne spotkanie z twórczością tego niezwykłego autora zaowocowało niesamowicie pozytywnymi wibracjami.

Intrygujący tytuł powieści przykuł moją uwagę już od samego początku. Chwile, które spędziłam z bohaterami wykreowanymi przez autora, świetna, wciągająca i bardzo ciekawa fabuła, poprowadzona znakomicie od początku do końca, poruszone tematy i to, tak lubiane przeze mnie w powieściach tak zwane ‘drugie dno”, które odnalazłam między jej wierszami, wywołały we  mnie  poczucie  satysfakcji ze świetnie spędzonego czasu z dobrą książką.

Autor serwuje czytelnikowi intrygujące, nieprzewidywalne wątki, czym wprawia w coraz większe niedowierzanie i zdumienie. Prowadzi akcję bardzo przemyślanie. Idealnie dawkuje napięcie, które przez cały czas utrzymuje na bardzo wysokim poziomie. Perypetie jego barwnych i wiarygodnych postaci, śledzimy z zapartym tchem. Warto dodać, że niewątpliwego kolorytu dodaje powieści wątek uczuciowy.

Muszę również wspomnieć o niezwykle lekkim, plastycznym języku autora, który pozwala czytelnikowi w realny sposób wejść w zagadkowy, tajemniczy klimat jego historii.  To zdecydowany fenomen Piotra Podgórskiego. Potrafi on nadać swoim tekstom tak swoistą prawdziwość obrazu, że niemal czujemy osobiście wszystkie emocje i doświadczamy wydarzeń.

Nic, tylko siadać i napawać się tą lekturą!

Jeśli poszukujecie historii, pełnej napięcia i mnożących się sekretów, które czekają na wyjaśnienie, jeśli lubicie postaci z pozoru całkiem zwyczajne, jednak w obliczu odkrycia prawdy odnajdujące w sobie pokłady odwagi i determinacji, oto moja propozycja na dobrze spędzone godziny z intrygującą i fascynującą książką!

Zadowoli i spełni Wasze oczekiwania na pewno!

Polecam!

Trzy razy miłość
Piotr Podgórski0
Okładka ksiązki - Trzy razy miłość

Trzy kobiety, trzy osobowości, trzy różne światy połącząne przez jedną nić- miłość. To wciągająca historia o losach warszawskiej dziennikarki śledczej...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani