Zakazany układ

Tom 1 cyklu Seria mafijna

Nowa seria Królowej dramatów!

W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa -- Marcusa Accardo. Mężczyźnie imponuje to, że Nicole nad życie pragnie śmierci. Świat mafii nie jest jednak prosty, a pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego piekła nie zwiastuje niczego dobrego.

Początkowa nienawiść i strach między Marcusem a Nicole przeradzają się w fascynację oraz namiętność. Marcus zaczyna współczuć Nicole, gdy się dowiaduje, co ją spotkało. Oboje zgadzają się na układ, który ma na celu wyeliminowanie największego wroga Marcusa -- Aleksandra Modano. Brutalne zasady gangsterskiego świata są jednak niewzruszone, dlatego gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia, wszystko się komplikuje. Niebezpieczeństwo pojawia się na każdym kroku, a jedna chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, której ceną jest ludzkie życie.

Mafia. Miłość. Zemsta. Zakazany układ.

Informacje dodatkowe o Zakazany układ:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2018-02-15

Kup książkę Zakazany układ

Zakazany układ - opinie o książce

Miłość. Pieniądze. Władza.
Te trzy słowa można uznać za krótką, ale treściwą definicje Serii Mafijnej autorstwa K. N. Haner. Można też uznać, że książki z tej serii powinny znaleźć się w kategorii „Jak nie pisać książek" dlaczego? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Nicole ma dosyć brutalnego chłopaka i życia u jego boku, postanawia popełnić samobójstwo. Przypadkowo trafia w miejsce, gdzie mają miejsce gangsterskie porachunki. Staje się świadkiem egzekucji, jakimś cudem uchodzi z życiem i trafia pod dach Marcusa. Wkrótce między bohaterami rodzi się uczucie, jednak nie wróży ono nic dobrego, ponieważ na jego drodze staje coraz więcej przeciwności.

„Biegnę przez las, by jak najszybciej dotrzeć do urwiska. Nie mogę powstrzymać płynących po moich policzkach łez. To ostatnie łzy. Ostatnie cierpienie i ból. Nikt nigdy więcej mnie nie skrzywdzi. Z tą myślą przyśpieszam kroku, by dotrzeć tam i skoczyć.”(*¹)

AKCJA I FABUŁA
Akcja książki toczy się dość dynamicznie, zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie autorka mocno przyspiesza tempa i serwuje czytelnikowi przysłowiową „jazdę bez trzymanki". Jednak fabuła od tego momentu staje się koszmarem. Początek fabuły „Zakazanego układu" skradł mi serce, jednak w połowie autorka złamała mi serce (więcej o tym później). Praktycznie w książce mamy tylko jeden wątek, (ale za to, jak rozbudowany!) zakazanej miłości w cieniu mafijnego świata. Całość prowadzona jest dwutorowo, raz mamy przedstawione to, co się dzieje oczami Nicole, raz Marcusa, przy czym ciekawiej jest wszystko opisane oczami chłopaka.

STYL I JĘZYK
Sposób, w jaki została napisana książka, jest wzbudza ciekawość i wciąga. Długie opisy, czasem może, aż za długie i mało szczegółowe, potrafią jednak czasem zaintrygować i wcisnąć w świat Nicole.

„Kolejny trup tego dnia byłoby to jednak za wiele”(*²)

POSTACIE

NICOLE
Muszę przyznać, że ta bohaterka mnie drażniła swoją osobą. Autorka zrobiła z niej strasznie przy głupią, naiwną do granic możliwości postać, której przypadła rola ofiary. Jednak nie do końca dobrze odgrywała swoją rolę. Dopiero pod koniec książki, nabiera trochę rozumu.

MARCUS
W przeciwieństwie do postaci Nicole, ta postać jest dobrze stworzona. Jest też jedną z postaci, która nawet bardzo polubiłam. (My dziewczyny uwielbiamy przecież niegrzecznych chłopców, prawda? :D) Widać w trakcie książki, jak jego charakter ewoluuje i, że stara się on być lepszym człowiekiem.

Pozostałe postacie.
O pozostałych postaciach można powiedzieć, że większość z nich moim zdaniem jest kompletnie w książce nie potrzebna. Zapychają jedynie fabułę i na tym moim zdaniem ich rola się kończy.

Seria Mafijna przyciągnęła moją uwagę tym, że jest o mafii, a mnie ten temat wręcz fascynuje,poza tym nota wydawcy była bardzo zachęcająca. Przez pierwsze pół książki, bardzo mi się ona podobała, jednak w pewnym momencie przestała i miałam ochotę cisnąć książką w ścianę. Dlaczego? Cóż autorka moim zdaniem zaczęła improwizować, bo skończyła jej się wena i nie wiedziała jak dobrze wykorzystać potencjał swojego pomysłu. Zaczęły pojawiać się postacie, które moim zdaniem były niepotrzebne fabule, jak to mówią „Co za dużo, to niezdrowo”. Za dużo także było mieszania w akcji książki, Haner  co chwila bombardowała treść niespodziankami. Jedyną rzecz, jaką zdołała we mnie utrzymanie wzbudzić do końca książki to ciekawość, bo gdzieś pomiędzy tą masą niepotrzebnych wydarzeń pojawiała się nutka, budząca zaciekawienie, co takiego będzie dalej.

Śmierć jawiła się mi jako najcudowniejszy prezent. Wyczekiwałam jej z zapartym tchem. Modliłam się niezliczoną ilość razy, aby dotarła do mych drzwi i zabrała całe istnienie, które zostało mi dane. Nienawidziłam tego, kim się stałam. Osoby przerażonej każdym jego krokiem. Nie wiem, czy kiedykolwiek byłam czegoś warta. Nie pamiętam. Moje narodziny były pomyłką, za którą ciągle odpokutowałam. Nikt mnie nie chciał. Nikt nie pragnął prawdziwej mnie. Byłam wrakiem istoty, którą być może w innych warunkach, mogłabym się stać. Zniszczył mnie, a może to ja sama się zniszczyłam. Nie potrafię już istnieć. Zbyt wiele przeżyłam. W końcu znalazłam w sobie odwagę. Moje największe marzenie w końcu mogło się spełnić. Wystarczyło skoczyć. Jeden ruch ciałem i w końcu zaznałabym ostatecznego spokoju. Planowałam to od wielu miesięcy. Czekałam, aż wyjdzie z domu. Nie lubił mnie zostawiać. Kiedyś być może mnie kochał, a przynajmniej był dobry. Nie krzywdził mnie. Stał się moim oparciem, ale teraz już nie wiem, kim jest. Dlaczego wcześniej nie zauważyłam potwora, którego tak skrzętnie ukrywał? Byłam ślepa, a może po prostu nie chciałam przyznać sama przed sobą, że mnie niszczył. Nie chciałam już się bać. Życie mnie przerażało. Wyczekiwałam śmierci z otwartymi ramionami, ale nie chciała przyjść. Teraz nie ma wyboru. Przyjmie mnie. Zmuszę ją do tego. Wystarczy jeden krok...

Brutalny świat pełen okrutnych dusz, mężczyzna nieznający litości, kobieta pragnąca śmierci - czy to wszystko połączone ma szanse przetrwać? Motyw mafii w książkach zawsze wywołuje wiele sprzecznych emocji w moim sercu. Z jednej strony kusi swym mrokiem, a z drugiej przeraża tym, co mnie może spotkać w czasie czytania kolejnych rozdziałów. Zwykle ostrożnie podchodzę do pozycji, w których przenoszę się do brutalnego, rządzącymi się swoimi prawami świata, gdzie mrok przejmuje kontrolę nad ludzkimi sercami, a jakiekolwiek emocje są surowo karane. ,,Zakazany układ" wielokrotnie złamał moje serce, niszczył mnie raz po raz, gdy bohaterowie zostali wystawieni na pożarcie nieludzkim problemom. K. N. Haner powróciła i przygotowała dla czytelnika, przepraszam za określenie, cholerny rollercoaster emocji. Gdy sięgnęłam po historię Nicole i Marcusa spodziewałam się wiele, a rzeczywistość jeszcze bardziej przerosła moje oczekiwania. Co takiego ma w sobie ta pozycja, że nie pozwala zmrużyć powiek, dopóki nie pozna się zakończenia? Czy to kolejna ze słodkich romansów? Dowiecie się tego, zapoznając z całością recenzji!

,,Czasami wystarczy spotkać kogoś tylko raz, by nie potrafić zapomnieć o nim całe życie, Marcus..."

Nowa seria Królowej dramatów!

W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa — Marcusa Accardo. Mężczyźnie imponuje to, że Nicole nad życie pragnie śmierci. Świat mafii nie jest jednak prosty, a pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego piekła nie zwiastuje niczego dobrego.

Początkowa nienawiść i strach między Marcusem a Nicole przeradzają się w fascynację oraz namiętność. Marcus zaczyna współczuć Nicole, gdy się dowiaduje, co ją spotkało. Oboje zgadzają się na układ, który ma na celu wyeliminowanie największego wroga Marcusa — Aleksandra Modano. Brutalne zasady gangsterskiego świata są jednak niewzruszone, dlatego gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia, wszystko się komplikuje. Niebezpieczeństwo pojawia się na każdym kroku, a jedna chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, której ceną jest ludzkie życie.

Mafia. Miłość. Zemsta. Zakazany układ.

,,To sen. Nie koszmar. Koszmarem jest życie, które prowadzi do śmierci. Moje życie, jego życie to jeden wielki koszmar. Pełnimy na tym świecie dwie zupełnie odmienne role, ale oboje jesteśmy nieszczęśliwi. Mam dziwne wrażenie, że on jest moim wybawieniem, a jednocześnie moją zgubą."

Nicole pragnie śmierci. Krzywdzona przez mężczyznę, którego kiedyś kochała, osamotniona i zniszczona chce zakończyć swoje istnienie. Czuje, że nic nie może jej ocalić. Postanawiając popełnić samobójstwo, po ostatnim pobiciu, dociera nad urwisko, gdzie zamierza wykonać ostateczny krok w przepaść.

Gdy Nicole szykuje się do zabójczego skoku, nagle staje się świadkiem morderstwa. Porachunki mafii zawsze ciągną za sobą ofiary. Dziewczyna, widząc brutalną egzekucję, czuje, że zaraz nastąpi jej koniec. Obecność przypadkowego widza zostaje wykryta, a mordercy ruszają jej śladem. Nicole wie, że nie ma sensu uciekać - w końcu i tak planowała zakończyć swój żywot, więc czemu ktoś nie miałby w tym ją wyręczyć. Trafiając pod dłoń Marcusa Accardo - przywódcy bezlitosnych ludzi, nie błaga o litość. Czeka z upragnieniem na dźwięk wystrzału, ale on nie nadchodzi.

Marcus pierwszy raz w życiu waha się, dzierżąc broń. Przypadkowy widz egzekucji wykonanej na osobie pragnącej go okantować okazuje się piękną, ale wyniszczoną kobietą. Mężczyznę intryguje pragnienie śmierci w oczach Nicole. Nie mogąc pociągnąć za spust, postanawia porwać kobietę i zrobić z niej więźnia w swoim domu. Świat, w którym nagle znajduje się Nicole, okazuje się bardzo niebezpieczny, a decyzja Marcusa może zaważyć na wielu ludzkich istnieniach.

Nienawiść, którą do siebie odczuwają, przeradza się w nieokiełznane pożądanie. Żadne z nich nie może zapanować nad skrywanymi tak głęboko w sobie emocjami, które nagle postanowiły wychylić się ze swojej kryjówki. Bolesna przeszłość Nicole wywołuje gniew w Marcusie, a pragnienie tej skrzywdzonej kobiety, przeradza się w obsesję, której żadne z nich nie może powstrzymać.

Niestety, uczucie w tak brutalnej świecie z góry skazane jest na porażkę. Marcus nie może się teraz rozpraszać. Jego największy wróg - Aleksander Modano postanawia zaatakować i zdobyć całkowitą władzę. Nicole jest tylko utrudnieniem, które go rozprasza. Mężczyzna musi zdecydować, co zrobić ze swoim więźniem. Czy powinien ją zabić? A może uwolnić?

Nicole zapomniała o tym, czym jest prawdziwe życie, ale w chwilach łagodności u Marcusa zaczyna nieśmiało marzyć o przyszłości. Czy związek w tak okrutnym, mrocznym świecie ma szansę przetrwać? Czy zakazany układ, który ich połączył, sprowadzi na nich śmierć?

,,Ciągnie mnie tak ze sobą, a ja nie chcę zawrócić. Zatracam się w niej bez zahamowań i bez zaprzątania sobie głowy tym, co będzie jutro. Wiem jedynie, że obudzę się, a ona będzie obok. W tym momencie nie chcę niczego więcej."

,,Zakazany układ" wciągnie was brutalnie do świata pełnego mroku i okrucieństwa, gdzie prawo nie istnieje, a morderstwa nikogo nie dziwią. Poznajcie miejsce, w którym nie ma zasad, śmierć przynosi wybawienie, a życie pełne jest cierpienia. Nikt nie może się ukryć, ofiara zawsze zostanie znaleziona. K. N. Haner zaprasza czytelnika do zagłębienia się w historię kobiety pragnącej śmierci oraz mężczyzny nieznającego litości, których połączyło niebezpieczne uczucie niemające prawa bytu w tym mafijnym świecie, z którego nikt nie zdoła wyjść o własnych siłach. Zdumiewająca, grzeszna oraz tragiczna powieść, przy której nie będziecie mogli spokojnie zasnąć. Zdarzenia przytrafiające się bohaterom zniszczą waszą psychikę i uzależnią niczym zabójczy narkotyk, aż zaczniecie usychać z tęsknoty za kontynuacją. K. N. Haner zakończyła historię Nicole w tak bardzo drastycznym momencie, że moje serce przestało na chwilę bić. Nie będziecie potrafili pozbierać się po tym, co przyszykowała dla was autorka, aż poczujecie wielki gniew na to, że do premiery ,,Piekielnej miłości", czyli drugiego tomu opowiadającego o zakazanej miłości, pozostało tak wiele czasu!

,,- Marcus, nie... - Chcę by mnie puścił. Kręcę głową i nerwowo spoglądam w stronę stolika, ale nie widzę Paula. Zapewne mnie szuka i jest już zły. Och nie, nie chcę komplikacji.
- Zniszczę cię, ty mała suko - jego głos brzmi tak, jakby szeptał mi do ucha najsłodszą pieszczotę, ale jego słowa to prawdziwa groźba.
- Co? - dyszę bez tchu i znowu patrzę na niego. Nienawiść w jego spojrzeniu przeszywa mnie na wskroś. Wpatrujemy się w siebie i przez chwilę nie istnieje nic prócz nas."

,,Zakazany układ" zniszczy wasze serce oraz wciągnie do świata bez zasad, w którym miłość nigdy nie powinna zaistnieć, ale ona jak zawsze, postanawia połączyć dwa zranione serca w jedność, co może spowodować szereg okrutnych konsekwencji. Autorka gwarantuje czytelnikowi ostrą jazdę bez trzymanki i ukazuje mu nieupiększoną, drastyczną prawdę, która szokuje, niekiedy bulwersuje, ale również intryguje. Więź łącząca Marcusa i Nicole jest równie piękna, jak i bolesna. W tej powieści niczego nie można być pewnym. K. N. Haner została okrzyknięta Królową Dramatów, z czym zgadzam się w stu procentach. Szokujące zakończenie, bolesne zdarzenia, śmierć czyhająca za rogiem - ,,Zakazany układ" nigdy nie powinien się zawiązać, ale serce zdecydowało inaczej. Czy w świecie mafii istnieje możliwość pokochania drugiej osoby? Przekonajcie się, zapoznając z najnowszą powieścią autorki i dajcie się otumanić namiętności. Polecam!

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-05-01, Ocena: 3, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021,

Fabuła i może ciekawa ale nie w moim stylu.Zbyt dużo jak dla mnie wulgaryzmu,seksu,brutalności..

Nie wiem, czy to kwestia autorki, czy samej fabuły, ale... czytało się to koszmarnie! Zazwyczaj tego typu książki czyta się szybciutko, bez problemów, a tutaj... po prostu dramat. Męczyłam się czytając, nie umiałam wgryźć się w fabułę, zero "przywiązania" do bohaterów...

Słabizna... nawet Grey (mimo słabej jakości wykonania) był bardziej... porywający

Przeczytałam i szczerze żałuje. Po raz kolejny dałam szansę autorce ale tym razem to już totalne przegięcie. Lubie książi erotyczne i czytam ich sporo jednak ta jest moim zdaniem chora. Bohaterka ucieka od mężczyzny, który ją bije, gwałci i poniża. Postanawia się zabić lecz trafia w ręce gangstera i po kilku 'minutach' już myśli o tym żeby ją przeleciał. Wynika z tego, że postać jest chora psychicznie i powinna się leczyć.

Autorka najpierw pokazuję nam Marcusa jako bezwzględnego mężczyzne a później robi z niego takiego mięczaka aż odechciewa się czytać. Aż tak nie da się zmienić faceta. Rozumiem, że się zakochał ale wszystko wydaję się nierealne. Nie przemawia wogóle do mnie cała ta historia, a nawet wywołuję we mnie odrazę.

Po raz kolejny iryrują mnie słowa a raczej ich drobnienia jakie używa autorka. Kibelek, okresik itp. Żadna kobieta nie używa takich słów w życiu codziennym i jest to sztuczne.

Wydaję mi się, że nie sięgnę już po żadne książki tej Pani. Jestem zniesmaczona i szczerze nie polecam.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Nicole żyje w toksycznym i destrukcyjnym związku z mężczyzną, który zaopiekował się nią po śmierci jej rodziców. Pewnego dnia, gdy po raz kolejny zostaje przez niego pobita, postanawia popełnić samobójstwo. Ucieka z domu i dociera nad urwisko, żeby skoczyć prosto do oceanu. W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa - Marcusa Accardo. Mężczyźnie imponuje to, że Nicole nad życie pragnie śmierci. Świat mafii nie jest jednak prosty, a pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego piekła nie zwiastuje niczego dobrego. Początkowa nienawiść i strach między Marcusem a Nicole przeradzają się w fascynację oraz namiętność. Marcus zaczyna współczuć Nicole, gdy się dowiaduje, co ją spotkało. Oboje zgadzają się na układ, który ma na celu wyeliminowanie największego wroga Marcusa - Aleksandra Modano. Brutalne zasady gangsterskiego świata są jednak niewzruszone, dlatego gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia, wszystko się komplikuje. Niebezpieczeństwo pojawia się na każdym kroku, a jedna chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, której ceną jest ludzkie życie.

Zacznę od bohaterów, którzy stanowią barwny i bardzo wyrazisty wachlarz osobowości. Życie Nicole przypomina piekło. Z jednego toksycznego związku wpada w kolejny, który okazuje się być jeszcze bardziej niebezpieczny. Dziewczyna jest pogubiona w swoich uczuciach. Rozum podpowiada jedno, a serce co innego.

"Codziennie wybaczyłam mu, by znowu go znienawidzić. Codziennie umierałam z miłości do niego. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego tak go kocham. To chore, nienormalne i destrukcyjne."

Z kolei Markus to bezwzględny, okrutny gangster, któremu nie drgnie ręka, by zlikwidować niewygodną osobę. Jednak zupełnie inaczej rzecz ma się, gdy chodzi o Nicole. Co powstrzymuje mężczyznę przed jej zabiciem? Bo przecież on nie wie, co to uczucie i miłość, prawda? Czy będą potrafili sobie zaufać? I jak ta znajomość się dla nich skończy?

"Nigdy nie byłem zakochany, ale ja nie jestem zdolny do miłości. Miłość to słabość, a ja nie mogę sobie na nią pozwolić."

Sporym zaskoczeniem było dla mnie to, że autorka nie skupiła się tylko na parze głównych bohaterów. Świetnie wykreowała również tych drugoplanowych. Co ciekawe, tu każdy z nich nie jest tylko dobry albo zły. Zostali ubrani w zalety, jak i wady, co uczyniło, że stali się ludzcy, prawdziwi.

W książkach uwielbiam to, gdy mogę poznać wszystkie wydarzenia z perspektywy obojga bohaterów. Tu ten zabieg wypadł bardzo udanie. Zdecydowanie trzeba powiedzieć, że na brak zaskakujących zwrotów akcji nie ma co narzekać. Dzieje się tyle, że nawet na chwilę nie ma czasu aby złapać oddech. To w jaki sposób pisarka buduje napięcie i niepokój przyprawia o szybsze bicie serca i ciarki na plecach. Oczywiście autorka zadbała o pikantne, odważne sceny erotyczne. Jednakże wątki te są odpowiednio wkomponowane w całość, nie przysłaniają innych istotnych elementów fabuły.

"Nienawidzę go i pragnę jednocześnie... To chore. To destrukcyjny układ. Zakazany układ."

Zdrady, kłamstwa, tajemnice, brutalność - choć to romans, nie oczekujcie, że będzie słodko i szczęśliwie. Temat, jaki obrała sobie K.N. Haner - mafia, gangi, układy, handel narkotykami został potraktowany naprawdę serio. Uważam że to lektura dla czytelników o mocnych nerwach i psychice. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka porusza również trudny temat przemocy domowej i uzależnienia ofiary od oprawcy. Dzięki niemu książka sporo zyskuje na autentyczności.

"Życie w kłamstwie jest trudniejsze niż zabijanie."

"Zakazany układ" to mocna, brutalna, szokująca, nieprzewidywalna i emocjonująca powieść o bezwzględnym świecie mafii, o zaufaniu, namiętności i uczuciach. Fascynuje, intryguje, uzależnia i nie pozwala o sobie zapomnieć. Historia ta w brutalny sposób uzmysławia nam, że życie to nie bajka, że dzieją się w nim rzeczy, które nie pozwalają na szczęśliwy finał. A może jednak? Czas pokaże... Jeśli szukacie oryginalnej i wciągającej książki, która łączy subtelność z brutalnością, miłość z nienawiścią - będzie to strzał w dziesiątkę!

Znam autorkę i przeczytałam wszystko co do tej pory wydała. Zakazany układ mam już za sobą. Książka, jak to u Kasi bywa jest pełna emocji, zaskakujących zwrotów akcji, po których można nabawić się palpitacji serca. No i to zakończenie, które powoduje efekt wow. Marcus jest po prostu obłędny, a Kasia z książki na książkę podnosi poziom i pokazuje, jak bardzo się rozwija jako autorka.

Za możliwość udziału w Book Tour dziękuje Miliony książek, miliony pomysłów.

Singielka
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni...

LoveInk You
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - LoveInk You

Issac kiedyś nie miał zupełnie nic, teraz ma wszystko. Pieniądze, sławę i zainteresowanie ludzi o które w dzieciństwie i młodości w desperacki sposób rozpaczliwie...