Ring Girl

Pasja, ukryte pragnienia i zakazany związek - gorąca powieść Królowej Dramatów!

,,Ring Girl to emocjonalny nokaut! Zaczynasz czytać i przepadasz. Nie odłożysz książki aż do ostatniej rundy, która powali Cię na kolana"! - Alicja Sinicka, autorka bestsellerowej książki "Winna"

,,Tłum ludzi, światła, muzyka, walka. To był mój świat. Nasz świat".

ONA - córka byłego Mistrza Świata w boksie

ON - pretendent do tytułu

Jedna Gala Mistrzów wywraca ich życie do góry nogami.

Czy odnajdą się w świecie, który oboje równie mocno kochają, co nienawidzą?

Czy tajemnice, które mają przed sobą, nie przeszkodzą im w drodze do szczęścia?

Pełna żaru, energetyczna powieść K.N. Haner uwiedzie nie tylko najwierniejsze czytelniczki i miłośniczki romansów.

__

O autorce

K. N. Haner to młoda i niezwykle utalentowana polska autorka erotyków, której nazwisko powoli staje się legendą. Każda jej kolejna książka zbiera coraz lepsze recenzje i bije nowe rekordy sprzedaży. W jej książkach nie brakuje bardzo pikantnych scen i zaskakujących zwrotów akcji. Nazywana Królową Dramatów oferuje czytelnikom relacje pełne skrajnych emocji, a każda jej książka trzyma w napięciu do samego końca. Urodziła się 21 października 1988 roku w Ciechanowie i do tej pory wydała 9 tytułów, a w planach ma już kolejne.

Informacje dodatkowe o Ring Girl:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-07-03

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Ring Girl

📖RECENZJA📖

📖Tytuł: Ring Girl
📖 Autor: K.N.Haner
📖 Wydawnictwo: Wydawnictwo kobiece

Eden główna bohaterka książki jest dziewczyną, która ma problemy rodzinne i nie może sobie z nimi poradzić.Jej ojciec jest byłym trenerem boksu. Ojciec i córka ..ich relacje nie są jednak takie jak powinny być... Ojciec Eden w wyniku pewnej afery przerywa swoją karierę. Dziewczyna ma przyjaciela o imieniu Carter,ale to nie przyjaciel przyjaciel tylko przyjaciel od seksu,jest im z tym dobrze....ale do czasu.....
Głównym bohaterem męskim jest Logan pretendent do tytułu bokserskiego. Mężczyzna ma wszystko .... sławę, pieniądze, piękną narzeczoną...., wygląda to różowo,ale tak nie jest....narzeczona udaje jego narzeczoną, jego ojciec jest dyktatorem i Logan ma robić to co on chce, nie może mieć swojego zadania....
Pewna sytuacja dotycząca wyjścia na galę boksu Eden z jej przyjacielem jest początkiem zmian , które nie zawsze będą pozytywne i szczęśliwe....ale które wiele zmienią w życiu Logan i Eden .
Co spotka Logan i Eden?
Czy tych dwoje będą razem?
Jaką walkę będą musieli stoczyć na swoim ringu życiowym?
Co ma większą siłę ...boks czy miłość?
Ring Girl to książka,która wciąga i nie puszcza dopóki się jej nie skończy. To takie moje klimaty. Czytałam ją z biciem serca ....Zapraszam do świata boksu, gdzie swoją walkę stoczą Logan i Eden.
Recenzje zakończę pięknym zdaniem z książki: Bez miłości jesteśmy nikim ❤️❤️❤️❤️

Avatar użytkownika - MariaAntonina
MariaAntonina
Przeczytane:2019-11-10,

To moje pierwsze spotkanie z książkami tej autorki. Przed przeczytaniem "Ring girl" nic o niej nie wiedziałam. Nawet tego, że jest polską autorką i skrywa się pod pseudonimem. Już po kilku zdaniach z tej biografii, widzę połączanie z twórczością. Anonimowość autorki, zostaje przemycona w życie głównej bohaterki książki.
Eden ukrywa przed światem, że jest córką byłej gwiazdy boksu. Z pozoru bardzo prawidłowe zachowanie. W życiu nie należy korzystać z osiągnięć swoich sławnych bliskich, a budować coś samodzielnie. Mimo to postać Eden, nie przypadła mi do gustu, gdyż nieustannie ukrywała prawdę przed osobą którą kocha. Ogólnie postaci tej książki nie są jakoś psychologicznie rozbudowane. Mało tam ich emocji, odczuć przeżyć, opisów. Jestem jednak w stanie przymknąć na to oko. W książce szybko się dzieje i dużo się dzieje. Przyrównałabym te powieść do widowiska sportowego. Dynamicznego, gdzie emocje rosną i rosną w oczekiwaniu na wynik. Przyznam szczerze, że czuję się lekko znokautowana, bo przeczytałam tę książkę w jeden wieczór. Wciągnęła mnie i byłam ciekawa zakończenia. O to chyba w literaturze chodzi, by zaciekawiała. Z ręką na sercu mogę polecić. Nie będzie to zmarnowany czas. Jednak jest to wyłącznie pozycja dla fanów miłosnych historii z happy endem.

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Wyobraź sobie, że masz ojca - trenera boksu. Wyobraź sobie, że nie żyjesz z nim w najlepszych relacjach. W ogóle nie żyjesz z ludźmi w najlepszych relacjach. Studiujesz coś, czego nie chcesz studiować. Tam poznajesz Cartera, z którym czasem sypiasz, ale nic do niego nie czujesz. Któregoś dnia dostajesz bilety VIP na galę boksu i idziesz tam z kumplem. Siadacie obok gwiazdy boksu, którą kiedyś trenował Twój ojciec. Ty go poznajesz, ale on Ciebie nie. Co robisz? Przyznajesz się czy brniesz w tajemnicę wiedząc, jak wielką nienawiścią On pała do Twojego ojca?
K.N. Haner sprawia, że jej książki czyta się z ogromnym entuzjazmem. Uwielbiam ją za to, że nie czuć, bym czytała tanie erotyki polskiej, słabej pisarki. Czytam jej powieści i mówię "wow". Wzdycham do bohaterów i jestem pod wrażeniem jej twórczości.

Avatar użytkownika - eddieegger
eddieegger
Przeczytane:2019-08-04,

"Ring Girl" to książka, którą przeczytałam jednym tchem. Początkowo planowałam przeczytać jedynie "kilka" stron, żeby poczuć klimat i wrócić do niej nieco później. Nie było szans, żeby to się udało. Od tej historii po prostu nie sposób się oderwać! K.N. Haner zachwyca ❤
"Ring Girl" to połączenie romansu, tajemnicy, dramatu i pasji do sportu. Opowiada o Eden - pięknej blondynce, córce byłego boksera i słynnego trenera oraz o Loganie - utalentowanym bokserze walczącym o tytuł mistrza. Oboje kochają świat boksu, ale jednocześnie nienawidzą go za to, jakich robi z nich ludzi. Eden widziała, jak ten sport zniszczył jej ojca i obudził w nim wielkie pokłady agresji, a Logan dla boksu musiał zrezygnować z siebie i ze wszystkiego, co przyziemne. Kiedy ta dwójka się spotyka, świat staje do góry nogami. Eden nie może przyznać się Loganowi kim jest, a mężczyzna nie jest w stanie być sobą - a może to właśnie ta piękna blondynka sprawi, że złamie wszelkie zasady i da się ponieść uczuciu...
Uwielbiam tę historię. Kocham bohaterów i to, w jaki sposób okazują sobie wsparcie i uczucia. "Ring Girl" ukazuje prawdziwą przyjaźń, ale też zakłamanie, żądzę sławy i mechanizmy rządzące sportem. Ciągłe zwroty akcji niesamowicie wciągają i zabierają nas do świata bohaterów. Jestem zachwycona!

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2019-07-28,

O książkach pani Kasi Haner już wiele słyszałam. Mnóstwo zachwytów i okrzyknięcie jej polską Colleen Hoover, ale też dużo krytyki za przerysowane i zbyt dramatyczne historie itp. Jej najnowsza powieść pt. „Ring girl” została dość mocno wypromowana. Powyższą okładkę widziałam dosłownie wszędzie: na instastory, stronach księgarń, portalach związanych z czytelnictwem. WSZĘDZIE. Pomimo, że jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do twórczości naszej rodzimej autorki, to postanowiłam przekonać się na własnej skórze, o co chodzi z tym całym szumem wokół jej książek.
Pełna żaru, energetyczna opowieść o miłości w brutalnym świecie boksu.
ONA - córka boksera o międzynarodowej sławie.
ON – pretendent do tytułu Mistrza Świata.
ONA trzyma się jak najdalej od ringu i bokserskiego świata. ON żyje tylko po to, by walczyć i zwyciężać. Przypadek sprawia, że dwójka dawnych znajomych spotyka się ponownie.
Czy odnajdą się w świecie, który oboje równie mocno kochają, co nienawidzą?
Czy tajemnice, które mają przed sobą, nie przeszkodzą im w drodze do szczęścia?
Autorce należą się gratulacje, gdyż z tak irytującą, niedojrzałą i najzwyczajniej w świecie głupią bohaterką to już dawno nie miałam do czynienia. Eden ma bodajże dwadzieścia dwa lata, ale zachowaniem dorównuje rozkapryszonej szesnastolatce. Pełno w niej sprzeczności, a jej idiotyczny tok myślenia czasem woła o pomstę do nieba. Przykładowo: dość często narzeka na to że jest sama, po czym po chwili stwierdza, że miłość to zło, bo przez nią człowiek traci rozum. Aha. Ogólnie rzecz biorąc uważa się za dużo lepszą od innych. Zupełnie nie szanuje ojca, rości sobie jakieś prawa do krytykowania i oceniania jego decyzji, ale nie widzi problemu w tym, że żyje rozrzutnie, dzięki dostępowi do jego konta.
Postać ojca Eden została nierealnie wykreowana. Autorka narzuca nam swój obraz ojca alkoholika, awanturnika, ale w żaden sposób nie potrafi poprzeć swojej wizji jakimiś dowodami. Z każdą kolejną stroną widziałam w nim upartego, ale troskliwego rodzica. Nic więcej.
Jak dla mnie również postacie poboczne autorka potraktowała po „macoszemu”. Skupiła się tylko i wyłącznie na Eden i Loganie i na relacji, uczuciu, jakie się między nimi zrodziło (które swoją drogą, również mnie nie zachwyciło). Na pewno zabrakło mi Cartera, czyli przyjaciela naszej głównej bohaterki. Był ciekawą postacią i wiele wniósł do tej historii. Szkoda, że pani Haner tylko sporadycznie rzucała jakimiś krótkimi informacjami na jego temat.
Dwa, najważniejsze wątki, czyli: relacja rodzic & dziecko i motyw boksu, ring girl wypadły bardzo blado. Między Loganem a jego ojcem jest uczucie nienawiści, które autorka znów poparła tylko jakimiś krótkimi informacjami. Pana Johnsona praktycznie w tej książce nie ma. Tylko pod koniec pani Haner rzuca na jego postać nieco więcej światła. Z kolei boks… Jego tu w ogóle nie ma. Zero opisów walk, czy treningów. Nic. Czasem tylko pojawiało się zdanie, typu: „Logan wygrał walkę” czy też „Logan udał się na trening”. I to by było na tyle. O „ring girl” też za wiele z tej książki się nie dowiecie.
Nie bez powodu autorka nazywa siebie „Królową dramatów”. W „Ring girl” znajdziecie wszystko: napad, przemoc domową, przestępstwa, narkotyki itd. Taki „misz masz wszystkiego”. Normalnie polska wersja brazylijskiej telenoweli.
Styl pisania autorki nie jest zły. Dialogi mocno średnie. „Ring girl” czytało mi się dość szybko, choć często Eden tak działała mi na nerwy, że po prostu musiałam na chwilę odłożyć lekturę.
Nie do końca rozumiem zachwytu nad tą książką, ani jej wysokich ocen na portalu Lubimy Czytać. Bądźmy szczerzy, ta książka jest przeciętna. Mam jeszcze w planach jedną powieść autorki. Być może spodoba mi się ona nieco bardziej niż „Ring girl”.
Nie zachęcam, nie odradzam – wybór należy do Was.

Moja ocena: 5/10

Ring girl, to kolejne dziecko spod pióra Kasi Haner, która jest romansem bez ostrego seksu i mafii w tle. Tutaj autorka skupiła się na relacjach między bohaterami i otoczką świata boksu. Szczerze mówiąc boks nigdy nie był dla mnie sportem, który był świetną podstawą do tworzenia historii. Bicie się po twarzach, jakoś nie powodowało u mnie większych emocji, ale po tej pozycji trochę inaczej spojrzałam na tą dyscyplinę i naprawdę mi się to spodobało.

Ta książka porusza naprawdę wiele różnych wątków. Po pierwsze mamy relacje między głównymi bohaterami, która została utworzona na kłamstwach. Bohaterowie się okropnie traktowani przez swoje rodziny i wykorzystywane na wszelkie możliwe sposoby. Watki psychologiczne zostały moim zdanie świetnie zarysowane i mamy tutaj całą gamę najróżniejszych bohaterów. Niektórych bohaterów się kocha, innym się współczuje i kilku się nienawidzi.

Bohaterowie tak jak przed chwilą wspomniałam, są naprawdę świetnie wykreowani i można by było o nich naprawdę wiele opowiadać. Dlatego skupię się tylko na tych najważniejszych. Eden to dziewczyna, która pod skorupą twardej laski jest bardzo wrażliwą osobą. Ją naprawdę jest łatwo zrozumieć i wyjaśnić jej zachowanie. Tym bardziej że ona w przeszłości nie zaznała miłości i wsparcia, także będąc już starszą osobą ma problemy z nawiązywaniem trwałych i solidnych relacji. Zaś Logan to chłopak, który nie widzi nic oprócz walk. Jego ojciec tak zatruł mu sposób myślenia, że on nie widzi siebie w innym miejscu niż na ringu. Jest przekonany, że jeśli zrezygnowałby z boksu, to straciłby wszystko. To wrażliwy i naprawdę cudowny facet, który nigdy nie był zakochany i dlatego nigdy nie potrafił się zbuntować.

Bohaterowie przez całą powieść muszą zmierzyć się z naprawdę wieloma przeciwnościami. Tutaj nie mamy pewnego schematu w romansach, że bohaterowie się poznają, wszystko cudownie się układa i dopiero pod koniec dzieje się coś strasznego i postacie muszą się z tym zmierzyć i potem wielki happy end. Właśnie nie! Tutaj bohaterów co chwila spotyka coś złego, problemy pojawiają się z każdej strony i czytelnik naprawdę do końca nie ma pojęcia, jak to się wszystko wyjaśni i kto był temu wszystkiemu winny. Dlatego ta książka tak miło mnie zaskoczyła.

Co do stylu pisania to chyba nie muszę za wiele mówić, bo ci co czytali choć jedną książkę tej autorki to wiedzą, że jej styl jest lekki i bardzo przyjemny. Tą książkę się pochłania, jedno popołudnie i książka przeczytana, a emocji tyle co nie miara.

Także podsumowując Ring girl to naprawdę cudowna opowieść miłosna, która poruszy niejedną osobę. Lekka w odbiorze i poruszająca naprawdę wiele różnych wątków. To książka dla fanów delikatnych i subtelnych romansów i sportu w tle. Także ja ze swojej strony mogę ją tylko Wam z całego serducha polecić!

Śmiało mogę powiedzieć, że Pani Haner powoli wybija się w moim zestawieniu najczęściej czytanych pisarzy. Nie mogę powiedzieć, że stałam się jej wielką fanką, ale prawda jest taka, że lubię książki, których jest autorką. Pozwalają odpłynąć myślami gdzieś daleko, od codziennego życia i problemów, a każdy z nas czasem tego potrzebuje. Nie inaczej było i tym razem...

Z książek jakie dotychczas czytałam, "Ring Girl" zaskakuje delikatnością w sprawach intymnych, mniejszą ilością przekleństw i wulgaryzmów. Opisywana jako mocna, energetyczna i pełna żaru - taka właśnie jest. A to wszystko za sprawą dynamiki akcji i wzajemnych kontaktów głównych bohaterów.

Ona - jest córką byłego Mistrza Świata w boksie. Nie chce mieć nic wspólnego ze światem walk i ze swoim ojcem.
On - jest kandydatem do tytułu, byłym wychowankiem ojca dziewczyny i facetem niszczonym przez własnego tatę.

Los sprawił, że się spotkali. I powoli, powoli zaczęło rodzić się uczucie. Było ono jednak z góry skazane na niepowodzenie. Nienawiść, kłamstwa... Czy to dobre podstawy do budowania wspólnej przyszłości? Czy taką można budować na nienawiści? Czy miłość może uleczyć?

Ta historia podobnie jak wszystkie poprzednie, sama "wchodzi" czytelnikowi do głowy. Chociaż nie jest trzymającym w napięciu thrillerem, a jedynie powieścią obyczajową z nutą romansu i dramatu, nie pozwala się oderwać, póki jej nie przeczytamy. Wątki są świetnie rozwinięte, fabuła ma odpowiednie tempo, a bohaterowie są bardzo wiarygodni. W dodatku mamy szanse zobaczyć świat boksu od tzw. podszewki.

Mimo, że książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, porusza ona istotne i ważne tematy nie tylko związków, ale również rodziny, przyjaciół, funkcjonowania w różnych grupach społecznych. Zemsta, nienawiść, mściwość, czy ocenianie na postawie niesprawdzonych informacji, to tylko kilka z nich. Z pozytywnych, spotkamy się z ogromną wiarą w drugiego człowieka, siłą szczerości i miłości.

Zaskakuje zakończenie. Jest ono na szczęście pozytywne, ale nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Szczerze powiedziawszy, kilka wydarzeń mnie bardzo ucieszyło, inne mocno zaskoczyły i... nie sądzę, bym podeszła do nich tak chętnie i lekko jak bohaterowie ;)

Podsumowując - "Ring Girl" to kolejna świetna, trzymająca w napięciu, przyjemna choć pełna emocji i żaru historia, napisana przez Panią Haner. Wydaje mi się, że jest skierowana bardziej do młodych kobiet niż dojrzałych Pań, chociaż... Może i wśród dojrzałych znajdą się zwolenniczki stylu, który mogłabym momentami porównać do... starych, dobrych Harlequinów ;)

Avatar użytkownika - Molikksiazkowyy
Molikksiazkowyy
Przeczytane:2019-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Okładkowe cudeńka :) ,

Eden jest córką byłego Mistrza Świata w boksie, jej świat kręci się wokół studiów i toksycznej relacji z kumplem Carterem. Życie dziewczyny zmienia w momencie, gdy nieoczekiwanie poznaje Logana, młodego dobrego boksera, który ma szansę zostać mistrzem. Jedna kłótnia bohaterki z ojcem sprawia, że zostaje odcięta od pieniędzy, które dotychczas dawał jej ojciec i jest zmuszona szukać pracy. Logan chcąc pomóc dziewczynie, proponuję jej, by ta została ring girl. W tym momencie jedna decyzja dziewczyny wywraca do góry nogami, cały jej świat.

*Ona - córka byłego Mistrza Świata w boksie

On - pretendent do tytułu”

Akcja i fabuła książki Ring Girl ma fajne umiarkowane tempo. Akcja rozwija w ciekawy sposób, a fabuła robi to jeszcze lepiej. Sporo jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, co pozytywnie wpływa fabułę. Styl i język książki jest bardzo lekki i bogaty w opisy. Dialogi również są dobrze skonstruowane i ciekawe.

Postacie. Bohaterowie stworzeni przez autorkę są wyraziści, przynajmniej jeśli mowa o Eden i Loganie. Jednak niektórym np. Carterowi autorka trochę poskąpiła charakteru, przez co wg mnie nie odgrywał swojej roli w książce do końca.

Ring Girl to książka, która podobała mi się, mimo że ma tam swoje drobne minusy. Co prawda liczyłam, na to, że książka będzie też trochę bardziej rozwinięta, ponieważ po książkach Kasi Haner widać, że ma ona potencjał do tworzenia dłuższych, bardziej skomplikowanych wątków i ciekawych książek. Ring Girl to książka idealna na lato, szybko się ją czyta, wciąga i pozostawia po sobie niedosyt.

Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2021-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Logan to pretendent do tytułu mistrza. Eden jest córką byłego trenera Logana. Łączy Ich tajemnica z przeszłości Ich rodziców. Eden na początku nie przyznaje że wie kim jest Logan żeby Go do siebie nie zrazić.

Czy Logan wybaczy Eden kłamstwo? Jak się rozwinie Ich związek? Co ukrywa ojciec Logana?

Największe zaufanie mamy do siebie i do naszych rodziców. To w końcu na ich barkach spoczywa wychowanie młodego człowieka. Ukierunkowanie go na właściwe tory. Rozwiniecie w nim pasji, tego do czego ma przysłowiową smykałkę. Tylko co wtedy, gdy zabraknie w tym wszystkim logiki? Jeśli chcemy osiągnąć coś kosztem własnego dziecka? A  tak z drugiej strony czy można płacić za ich winy? Przecież to co ich wtedy dotyczyło powinno tam zostać a nie przenosić się na kolejne pokolenia. A jak pojawi się jeszcze tajemnica to już w ogóle wszystko szaleje niczym w oku cyklonu...

Eden Turner to córka byłego Mistrza Świata i trenera wyrzuconego za stosowanie dopingów. Od tamtych wydarzeń minęły lata a ona nadal nie może się z nim porozumieć. A on woje kłopoty topi w alkoholu tym samym odtrącając swoja córkę.
Logan "Dante" Johnson to niepokonany mistrz. Kocha boks całym sercem ale nienawidzi swego ojca. To jakim jest człowiekiem i tego, jak się względem niego zachowuje. Farsa goni farsę. Ojciec trzyma stery jego życia. Układa mu życie pod publikę i swoje własne "widzimisię".
Zbiegiem okoliczności tych dwoje spotka się tam, gdzie kiedyś już się poznali...
Ich spotkanie wywoła burzę a huragan szalejących uczuć zrzuci swe szaty na ziemie ukazując głównym bohaterom i światu całą prawdę. Prawdę, której samo życie by nie napisało.

Autorka ukazuje nam różne oblicza ludzi. To kim są, jacy są względem drugiego człowieka. Także to jakie mają marzenia i jaka drzemie w nich siła by gonić ku ich spełnieniu. Młodzi ludzie mają czyste konto i chcą być ze sobą przyciągani magią, pożądaniem,miłością. Ale niestety aby wyjść na prostą drogę muszą się zmierzyć i stanąć na ringu do walki by walczyć o prawdę. O prawdę i zaufanie. Nie można budować związku na kłamstwie, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. A nie potrzeb dodatkowych kłopotów do już i tak dobrze pokręconego życia.

"Ring Girl" to emocjonująca powieść dla wszystkich kobiet. Dla tych, którzy boją się przeciwstawić. Ku przestrodze - jak wyniszcza człowieka. Najważniejsze jest to co czujemy i czy robimy wszystko w zgodzie z samym sobą. Jesteśmy wolną jednostką i to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie. Trzeba czasem poluzować te więzy i uwolnić się. Założyć rękawice i stanąć do walki. Do walki o siebie.

Polecam.

Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2019-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

„Ring Girl” autorstwa K.N. Haner to literackie guilty pleasure, pikantna powieść New Adult z akcją osadzoną w Nowym Jorku, której główni bohaterowie są związani ze światem boksu. Czyta się tę opowieść błyskawicznie i całkiem przyjemnie spędza przy niej czas.

Historia wykreowana przez K.N. Haner jest dość prosta, niezbyt rozbudowana fabularnie, koncentruje się na opisie burzliwego związku studentki i sławnego boksera. Eden to młoda i wyzwolona kobieta, która nie chce angażować się w  poważne związki. Logan „Dante” Johnson to przygotowujący się do walki o mistrzostwo świata, były podopieczny jej ojca. Ta dwójka spotyka się przypadkiem na gali boksu i od razu pojawia się pomiędzy nimi napięcie i wzajemna fascynacja. Między bohaterami aż iskrzy, jednak ich wzajemne relacje nie będą łatwe, gdyż oboje są emocjonalnie okaleczeni przez swych wymagających rodziców. Eden i Logan nie potrafią do końca się przed sobą otworzyć, a ich rozwijający się w ukryciu związek, choć wypełniony jest czułością i namiętnością, szybko może rozsypać się jak domek z kart. Jak się okazuje oboje nie są ze sobą szczerzy, choć czytelnik początkowo odnosi wrażenie, że tylko bohaterka próbuje budować związek z Loganem na niedopowiedzeniach i kłamstewkach, gdyż to ona jest narratorką w powieści, więc jej „grzeszki” poznajemy już na początku lektury i to one wysuwają się zdecydowanie na pierwszy plan.

K.N. Haner to młoda, polska pisarka, która nazywa siebie Królową Dramatów i nie ma w tym żadnej przesady, gdyż jej utwór jest rzeczywiście wypełniony dramatami po brzegi. W swej powieści pisarka porusza tematykę przemocy rodziców wobec dzieci – zarówno tej psychicznej jak i fizycznej. Eden i Logan mają dość poważne problemy z emocjami, choć próbują to ukrywać. Szczególnie główna bohaterka jest pełna sprzeczności, wydaje się ona wyjątkowo niestabilna, a jej działania często nie korespondują z jej poglądami – w innym wypadku takie wahania w charakterystyce postaci uznałabym za minus, jednak w tej powieści są one w pełni umotywowane fabularnie. Sam wątek psychologiczny jest interesujący, jednak mógłby być według mnie bardziej rozbudowany, brakowało mi również większej ilości scen z rodzicami bohaterów, które faktycznie pokazywałyby toksyczną stronę ich relacji z dziećmi - czułam pewien niedosyt pod tym względem.

Jeśli jesteśmy już przy minusach wymienię jeszcze jedną rzecz. Świat boksu, do którego należą bohaterowie jest niestety potraktowany w powieści po macoszemu, podobnie jak sam motyw ring girl – trochę to rozczarowuje. Spodziewałam się zdecydowanie więcej opisów walk i rozbudowanego wątku dotyczącego walki o mistrzostwo Logana. Trochę szkoda, że pisarka nie rozwinęła tych wątków, bo to one głównie zwracają uwagę potencjalnego czytelnika i sprawiają, że powieść wyróżnia się tłumie innych pozycji.

Podsumowując. „Ring Girl” to przyjemna w odbiorze, ostra powieść romantyczna, w której dominującym wątkiem jest pełen niedopowiedzeń związek pozornie wyzwolonej studentki i gwiazdy boksu. To idealna propozycja zwłaszcza dla młodych kobiet, miłośniczek powieści spod znaku New Adult, w których romantyczność miesza się z erotyką.

Call girl
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Call girl

Gdy prawo ustępuje namiętności, budzą się skrywane pragnienia. Aurora Lawson jest wzorową studentką prawa, ale dorabia na sekstelefonie. Wbrew wszelkim...

Nieczyste więzy
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Nieczyste więzy

Gdy miłość staje się obsesją, nie można się już zatrzymać Claire czuje, że nigdy nie poradzi sobie z piętnem, które nosi w sobie od dzieciństwa...