Zaklęci w czasie

Przepiękna, niezwykle poruszająca, niezwykła lektura, której główną bohaterką jest miłość wygrywająca ze śmiertelnością i czasem. Bohaterami powieści Audrey Niffenegger są Clare i Henry. Już pierwsze akapity opisujące ich "pierwsze" spotkanie tchną niesamowitością. Bo jak wyjaśnić człowiekowi, który Cię w ogóle nie zna, że jest miłością Twojego życia? Ich spotkania, choć tak niecodzienne, początkowo są bardzo nieporadne. Henry żyje w świecie Clare od czasu, kiedy dziewczyna miała 6 lat, Clare w świecie Henry'ego - dopiero od czasu spotkania go w bibliotece, 14 lat później. Dziewczyna każdą kolejną wizytę ukochanego chronologicznie umiejscawia w czasie, Henry nie ma na to szansy, jest bowiem jedną z pierwszych osób na świecie, u których wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Jednakże, mimo to, oboje próbują wieść normalne życie. A z czasem, próbują oszukiwać sam czas. To opowieść o miłości przejawiającej się w codziennym życiu i powszednich gestach. Niffenegger zręcznie przeplata epizody z przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Nie opowiada długich historii, raczej krótkie wydarzenia, kilkugodzinne spotkania. Bawi się z czytelnikiem niemal w taki sam sposób jak Cortazar w "Grze w klasy". ZAKLĘCI W CZASIE to nieprzeciętna powieść, która przenosi czytelnika w świat uczuć i emocji, w świat gdzie prawdziwa miłość zwycięża czas.

Informacje dodatkowe o Zaklęci w czasie:

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7534-072-3

Kup książkę Zaklęci w czasie

Czas jest darmowy, ale bezcenny. Nie można go posiadać, ale można go wykorzystać. Nie można go zatrzymać, ale można go używać. Raz stracony nigdy nie powróci.

Zaklęci w czasie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaKlaudia
zaczytanaKlaudia
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Z tą historią zapoznałam się od dwóch stron. Niestety zaczęłam w nieodpowiedniej kolejności, ponieważ najpierw obejrzałam ekranizację. Świetna książka.Walka miłości z czasem.Czekanie, wiara, zaufanie. Wzruszające chwile.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Dawno temu i teraz Clare i Henry są razem, ale też osobno, bo on jest mężczyzną spoza czasu. Czekanie, tęsknota potęgują miłość. Film, widziany kilka lat temu mnie oczarował, książka trochę mniej- chyba z tego względu, że wiedziałam o czym będzie i przez trochę chaotyczny układ (narzucony przez przypadłość Henry'ego). To w głównej osi historia miłości, o spotkaniach, pokonywaniu trudności, o życiu razem i osobno dwójki bohaterów przez te wszystkie lata. Henry gdy podróżuje w czasie, czasem trafia do miejsca, gdzie już jest, gdzie był, gdzie będzie. Ale wiedza o wydarzeniach może też być przekleństwem, bo przyszłości jak i przeszłości nie może zmienić. ,,Moje całe życie to jedno wielkie deja vu." Razem z Clare kibicujemy, by przypadłość Henry'ego nie stanęła na przeszkodzie ich rodzicielskim planom, by mogli być razem tu i teraz. Wzruszamy się, czytając o zdarzeniach z ich życia, czasem też uśmiechniemy się z rozbawieniem. ,,Zaklęci w czasie" to magiczna, nierealna, wyjątkowa historia o sile codziennej, wytrwałej miłości ponad czasem i śmiertelnością, o triumfie radości nad smutkiem. Polecam sympatykom miłosnych historii i ciekawych koncepcji fabularnych.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Na mojej półce,
Uwielbiam pisać entuzjastyczne opinie, niestety tym razem nie zaznam tej przyjemności. Lektura "Zaklętych" była jedną z najbardziej rozczarowujących w ostatnim czasie. Nie sposób nie dostrzec walorów tej opowieści i w pełni rozumiem, ze może być przyczyną wielkiej literackiej uczty. Jednak nie dla każdego. Nie dla mnie. A szkoda.
Avatar użytkownika - spaj
spaj
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 2, Przeczytałem, 26,
Nudy na pudy.. Powieść banalna. Przeczytałem już kilkanaście, a może i więcej, książek napisanych w podobnym, typowo amerykańskim, stylu. Książka może się podobać ale tylko nastoletnim dziewczynom lub początkującym czytelniczkom. Rozległe, nic nie wnoszące do fabuły opisy. Czasem nawet kilka stron opisu sklepów i kawiarni mijanych podczas spaceru. Można spokojnienąć, zresztą tak jak wiele innych bezsensownie rozwlekłych opisów. Mentalność głównego bohatera i bohaterki typowo amerykańska (czyt. wypaczona). Ciężko to czytać bo nie sposób utożsamić się z którymkolwiek z bohaterów. Strata czasu.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Przepiękna książka. Moja ulubiona! wracam do niej co jakiś czas.
Avatar użytkownika - yerba
yerba
Ocena: 6, Czytam,
Ksiżkę otrzymałem w prezencie i bardzo mi się spodobała, zaskoczyła świeżością i oryginalnością, chociaż czasami już się gubiłem w czasach. Bardzo dobrze się czyta. Polecam każdemu.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Przeczytałem, Mam,
wspaniała, wzruszająca i zaskakująca powieść
Avatar użytkownika - aleksnadra
aleksnadra