Zaklinacz burz

Tom 3 cyklu Starcie Królestw

Armia zaprzysiężona KRWIĄ, by służyć cesarzowej, która walczy OGNIEM.

Więziona waleczna KSIĘŻNICZKA, bezdomny PIRAT i zbuntowany ŻOŁNIERZ, stawiają czoło ZAGROŻENIU.

Daj się wciągnąć w pełną zwrotów akcji opowieść o młodych wojownikach, którzy stawiają opór tyranowi o magicznych mocach i ryzykują, że stracą wszystko w straszliwej wojennej zawierusze.

ŚCIGANY PIRAT

Evan Strangward potrafi władać wiatrem, falami i pogodą, lecz jego magiczne zdolności nie są w stanie wiecznie go ochraniać przed okrutną cesarzową Celestyną. Gdy armia zaprzysiężonych krwią cesarzowej rośnie, Evan udaje się do Fells, by ostrzec mieszkańców przed zbliżającą się inwazją. Wie, że jeżeli nie przekona królowej z rodu Szarych Wilków do stawienia oporu, Siedem Królestw padnie, a on zostanie pozbawiony ostatniego miejsca, w którym mógłby się schronić. Wśród ofiar zaś znajdzie się jedyna osoba, z której utratą nie mógłby się pogodzić.

WALECZNA KSIĘŻNICZKA

Tymczasem córka królowej, księżniczka Alyssa ana'Raisa, tkwi na statku cesarzowej, który zmierza na wschód. Lyss, jako osoba znajdująca się wewnątrz pilnie strzeżonego bastionu cesarzowej, może się okazać ostatnią nadzieją na jej obalenie.

WOJENNA ZAWIERUCHA

Misternie tkane wątki splatają się w całość trzymającej w napięciu powieści o zwaśnionych Siedmiu Królestwach, które próbują się zjednoczyć, by wspólnie stawić czoła okrutnej tyranii.

Opinie o cyklu Starcie królestw

Dla wiernych fanów to upragniony powrót, a dla nowych czytelników idealny początek fascynującej przygody. I jedni, i drudzy będą z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej części. - ,,Kirkus Reviews"

Nie trzeba znać innych książek Chimy, by zasmakować w tym nowym cyklu, lecz ci, którzy zdążyli już pokochać świat Siedmiu Królestw, z przyjemnością zanurzą się w nim ponownie. - SLJ

Światy stworzone przez Cindę Williams Chimę pełne są magii, miłości i intryg. Autorka wprawnie kreuje wzruszającą i zarazem pełną akcji fabułę. - Leigh Bardugo, autorka bestsellerów Szóstka wron i Królestwo kanciarzy

Pozycja obowiązkowa w każdej kolekcji fantasy i rarytas dla miłośników tego gatunku - ,,Kirkus Reviews"

Informacje dodatkowe o Zaklinacz burz:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2023-02-23
Tytuł oryginału: Stormcaster

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Zaklinacz burz

Zaklinacz burz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Fantasy,
Starcie Królestw (Tom 4). Zaklinacz śmierci
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Starcie Królestw (Tom 4). Zaklinacz śmierci

Królestwa ogarnia chaos, gdy trzy rywalizujące ze sobą armie toczą zaciekły bój o władzę. Młoda królowa Szarych Wilków walczy o tron z pomocą nieprawdopodobnej...

Dziedzic Smoka
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedzic Smoka

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi...