Quantcast
reklama

Zaklinacz

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-08-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7659-506-1
Liczba stron: 480

Ocena: 5.4 (10 głosów)

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł. Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta, niezidentyfikowana ofiara? Kiedy ją porwano? Czy istnieje choć cień szansy, że jeszcze żyje? Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej makabrycznej sprawie staje doktor Goran Gavila, cywilny kryminolog i wykładowca uniwersytecki. Do grupy dołącza młoda policjantka Mila Vasquez, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Sadystyczny morderca bawi się z ekipą śledczą w „kotka i myszkę”, nieustannie podsuwając jej nowe tropy. Zwłoki okaleczonych dziewczynek zostają odnalezione w starannie wybranych miejscach, wskazujących na ludzi, którzy popełnili inne, dotąd niewykryte zbrodnie. Śledztwo przemienia się w koszmarną wyprawę w przeszłość morderców, udających porządnych obywateli: agenta handlowego, księdza, pomocnika murarskiego. Jakie są prawdziwe zamiary tajemniczego „inspiratora”, który pociąga za wszystkie sznurki? Odnalezienie ciała piątej ofiary w tymczasowym mieszkaniu śledczych przynosi nieoczekiwany zwrot w sprawie...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Zaklinacz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zaklinacz

Zaklinacz
Autor: Donato Carrisi
Cykl: Mila Vasquez (tom 1)


"Bóg milczy. Słychać tylko szept diabła..."


Dobra książka, ale nie AŻ TAK dobra, jak jej recenzja :)
Kolejny raz okazało się, że "wykrzyknikowe" recenzje do niczego nie zobowiązują.


Przechodnie odnajdują przerażający grobowiec w pokrytym mgłą lesie. Pięć lewych rąk, pochowanych w kole, pięć ramion amputowanych zaginionym dziewczynkom. Każda ofiara była jedynaczką.
Gavila, profesor i kryminolog i jego oddział są pewni, że to dzieło seryjnego mordercy.
Po krótkim czasie zostaje znaleziona szósta ręka dziecka, którego zaginięcia nikt nie zgłosił, co daje nadzieję, że dziewczynka może wciąż żyje.


Mila Vasquez, specjalistka od zlokalizowania zaginionych dzieci, zostaje przydzielona do ekipy detektywów. Śledztwo rusza pełną parą, a zabójca bawi się z detektywami w kotka i myszkę...


Klimat jest. Zdecydowanie inna koncepcja, niż te "zwyczajowe" jamerykańskie. Głębsze profile bohaterów.
Ekranizacja bardzo dobra:)
*************************************************************************
"Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł.


Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta, niezidentyfikowana ofiara? Kiedy ją porwano? Czy istnieje choć cień szansy, że jeszcze żyje? Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej makabrycznej sprawie staje doktor Goran Gavila, cywilny kryminolog i wykładowca uniwersytecki. Do grupy dołącza młoda policjantka Mila Vasquez, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Sadystyczny morderca bawi się z ekipą śledczą w „kotka i myszkę”, nieustannie podsuwając jej nowe tropy. Zwłoki okaleczonych dziewczynek zostają odnalezione w starannie wybranych miejscach, wskazujących na ludzi, którzy popełnili inne, dotąd niewykryte zbrodnie. Śledztwo przemienia się w koszmarną wyprawę w przeszłość morderców, udających porządnych obywateli: agenta handlowego, księdza, pomocnika murarskiego. Jakie są prawdziwe zamiary tajemniczego „inspiratora”, który pociąga za wszystkie sznurki? Odnalezienie ciała piątej ofiary w tymczasowym mieszkaniu śledczych przynosi nieoczekiwany zwrot w sprawie..."


Link do opinii
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Bardzo dobry kryminał! Można go śmiało porównać do serii Becketta, albo do "Milczenia owiec". Moim zdaniem majstersztyk. Makabryczny, zaskakujący, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Polecam fanom dobrego, mocnego kryminału.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kryna
kryna
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Dobrze napisany thriller. Najbardziej przerażający jest fakt, iż opisy zbrodni autor zaczerpnął z kryminalnej rzeczywistości. Nie miałam więc poczucia, że po zamknięciu książki okrucieństwo znika. Zostaje natomiast wrażenie, że powieściowa fabuła dzieje się gdzieś i teraz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, E-booki, 2022,
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2019-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Avatar użytkownika - moniaaa87
moniaaa87
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Berry,
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2014-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014, Mam,
Inne książki autora
Jestem otchłanią
Donato Carrisi0
Okładka ksiązki - Jestem otchłanią

MROCZNY THRILLER CZOŁOWEGO WŁOSKIEGO AUTORA KRYMINAŁÓW. Po ,,Domu głosów", który zahipnotyzował czytelników, Donato Carisi stawia przed nimi nowe wyzwanie:...

Dom głosów
Donato Carrisi0
Okładka ksiązki - Dom głosów

Nowa powieść jednego z najpopularniejszych włoskich pisarzy, autora słynnego „Zaklinacza”, którego thrillery cenią m.in. Michael Connelly...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy