Recenzja książki: Zaklinacz

Recenzuje: Kalakirya

Lubię moment, gdy książka, po którą sięgam z czystego przypadku, wobec której nie mam żadnych oczekiwań, okazuje się lekturą, jakiej nie jestem w stanie porzucić. Tak było w przypadku powieści Zaklinacz, której autorem jest Donato Carrisi. Książka mało znanego autora okazała się wyśmienitym thrillerem, wciągającym już od pierwszych stron. W nocie wydawcy pojawiło się porównanie do filmów takich jak Milczenie owiec czy Siedem. Rzadko typu porównania mają pokrycie w rzeczywistości – bardzo często okazują się jedynie chwytem marketingowym. Książka Carrisi jednak rzeczywiście niejednokrotnie przywołuje na myśl thrillery, które zostały docenione na całym świecie.

 

 

Powieść ukazuje zmagania zespołu prowadzącego dochodzenie, mające na celu schwytanie osoby odpowiedzialnej za uprowadzenie sześciu dziewczynek i zabójstwo pięciu z nich. Na czele grupy stoi doktor Goran Gavila, a pomaga mu Mila Vasquez – ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Sadystyczny morderca ma wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, a zabawa, jaka rozgrywa się pomiędzy nim a zespołem, sprawia, że nie możemy oderwać się od lektury, która z każdym rozdziałem wciąga nas coraz bardziej w świat przypominający najgorszy koszmar. Każde kolejne ciało zamordowanej dziewczynki prowadzi ekipę do kolejnego zwyrodnialca, który dotąd żył w spokoju, a którego tajemnice odkrywa „Albert” – potwór, który wciąż jest o krok przed tymi, którzy go ścigają.

 

Zaklinacz wywiera po prostu piorunujące wrażenie. Powieść nie jest przewidywalna ani schematyczna. Różni się znacząco od większości popularnych thrillerów czy powieści sensacyjnych. W momencie, w którym wraz z ekipą dochodzeniową zbliżamy się do poznania tajemnicy, nasze domysły po prostu trafia szlag. Zabawa w „kotka i myszkę” zaczyna się od nowa… Jest to oryginalne i zaskakujące rozwiązanie, które zmusza czytelnika do udziału w odkrywaniu tajemnicy.

 

Książka Carrisi zmusza umysł czytelnika do pracy na najwyższych obrotach. W jednej chwili zostajemy wciągnięci w świat powieści – sami nie wiemy, kiedy zamieniamy się w łowcę polującego na mordercę, który dopuścił się tak strasznych zbrodni. Rzadko kiedy podczas lektury odczuwamy tak ogromne napięcie, które sprawia, że wszystko wokół przestaje istnieć… Na podstawie Zaklinacza mógłby powstać naprawdę dobry film. I nie ukrywam, że trochę na to liczę.

 

 

 

Kup książkę Zaklinacz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zaklinacz
Książka
Zaklinacz
Donato Carrisi
Inne książki autora
Gra zaklinacza
Donato Carrisi0
Okładka ksiązki - Gra zaklinacza

Dziesięć lat po premierze bestsellerowego Zaklinacza Donato Carrisi powraca z nową przerażającą zagadką… Podobno zło jest banalne. Ale...

Dziewczyna we mgle. Audiobook
Donato Carrisi0
Okładka ksiązki - Dziewczyna we mgle. Audiobook

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy - zszokowani. Nie potrafią...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy