Zamach na Margaret Thatcher

Hilary Mantel należy do najznamienitszych pisarzy brytyjskich. W opowiadaniach składających się na niniejszy tom z wielką przenikliwością opisuje bohaterów, docierając do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy, aby wyciągnąć na światło dzienne czyhające tam potworności.

Ukazując swoich bohaterów w jakże różnych sceneriach, od klaustrofobicznego mieszkania w mieście na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, po góry i rozległe łąki na jednej z greckich wysp, Hilary Mantel zmusza nas do refleksji nad istotą ludzkiej natury, każdą opowieść snując z charakterystycznym dla siebie cierpkim humorem oraz stylem znamionującym wielkiego pisarza u szczytu twórczych możliwości.

,,Zbiór jej opowiadań przypomina bombonierkę. Niektóre historie są bardzo krótkie, pełne specyficznego poczucia humoru. W innych dopatrzymy się okrucieństwa na miarę opowiadań Roalda Dahla. Narrator Mantel nigdy nie mówi wszystkiego, co wie, i właśnie dlatego warto go słuchać uważnie". USA Today

Informacje dodatkowe o Zamach na Margaret Thatcher:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-09-30

Kup książkę Zamach na Margaret Thatcher

Zamach na Margaret Thatcher - opinie o książce

Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

W „Zamachu na Margaret Thatcher” Hilary Mantel przedstawia jak w kalejdoskopie, a może raczej jak w małej soczewce ludzkie zachowania. Zmieniają się postaci i ich zachowania oraz miejsca wydarzeń, ale niezmiennie w każdym opowiadaniu przedstawione są ciekawe historie. Świat mężczyzn i „niewidzialnych kobiet” w Arabii Saudyjskiej zderzony z mieszkającą tam Europejką. Jak definiowane są bogactwo, bieda, ubóstwo przez dorastające dziewczęta. Co ukrywa dom Hathawajów. Jakie gratyfikacje należą się mężczyznom u szczyty kariery? W opowiadaniach znajdziemy różne rodzaje miłości i szczęścia. Czy nowe rzeczywiście musi być lepsze od starego życia? I czy faktycznie dojdzie do zamachu na panią Thatcher.

Kupując tę książkę byłam przekonana, że dowiem się o prawdziwym zamachu na Margaret Thatcher. Wiem, moja wina, nie przeczytałam informacji na okładce J I nie żałuję. Książkę tworzy zbiór opowiadań tak różnych, przedstawiając tak wiele postaci i wydarzeń,  że przeczytałam ją w jeden wieczór.

Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2
Hilary Mantel0
Okładka ksiązki - Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2

Dalsze losy trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej: Georges-Jacques Danton: żarliwy...

W komnatach Wolf Hall
Hilary Mantel0
Okładka ksiązki - W komnatach Wolf Hall

Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król umrze, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VII pragnie...