Zamaskowany, zamaskowana

Autorka przezabawnego Ambarasu od zaraz powraca w pełnej niespodzianek komedii romantycznej w stylu dark academia!

Polonista Daniel Seler lubi swoich uczniów, ma piękną dziewczynę i wygodne życie. Ale jest już bliżej czterdziestki niż dalej, a niespełnione marzenie o podbiciu świata literatury nie daje o sobie zapomnieć. Gdy rok szkolny dobiega końca, aspirujący pisarz nie ma pojęcia, że za chwilę czeka go niezapowiedziany sprawdzian … z życia! Oraz niejedna nauczka!

Czy Daniel odrobi lekcje, a jego powieść podbije serca czytelników? Co wspólnego ma trzech studentów z obskurnej sutereny, dziewczyna w masce Zorro i erotyk o zabarwieniu kryminalnym? Przekonajcie się sami!

Aga Sotor w uniwersalnej historii o prawdziwej przyjaźni, o tym, że sukces ma wiele definicji, i że każdy ma prawo być szczęśliwy na swój własny sposób. Wyciągnijcie karteczki i… zapiszcie sobie ten tytuł!

Informacje dodatkowe o Zamaskowany, zamaskowana:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-09-21

Tagi: obyczajowa romans romans literatura obyczajowa romans komedia komedia romantyczna komedia polska polska powieść polska komedia

Kup książkę Zamaskowany, zamaskowana

Zamaskowany, zamaskowana - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jestem pod wrażeniem niebywałego stylu pisarskiego. Kiedy trzeba jest bardzo barwnie ukazany, co podziwiałam w każdej stronie. Wyśmienici bohaterzy, którzy są bardzo dobrze opisani i przedstawieni. Potrafią wywoływać w nas salwy śmiechu, tak jak nagły płacz. Nie rozczulają się nad sobą, choć niektórzy czują, że życie ich zawiodło. Są inteligentni i mają swoje cele w życiu, choć autorka zgotowała im nieco upadków. Nie na wszystko mają wpływ, co bardzo ich boli. Posiadają dumę, którą nieraz muszą chować do kieszeni. Można ich rozróżnić po wypowiedziach, gdyż wszędzie potrafi być ich pełno. Grają na nerwach innym, choć w ich mniemaniu wyrażają tylko swoją opinię. Chcą być sobą i nie rozumieją dlaczego niektórzy z tego powodu ich nie akceptują. Na szczęście posiadają drugą połówkę, która interweniując sprawia, że wychodzą z opresji z godnością. Cenią swoich rodziców i nie chcą się z nimi spierać.
Książka jest napisana w zabawny sposób, choć nie zawsze jest im do śmiechu. Niekiedy bywa, że stresujące sytuacje uaktywniają w nich nieskładne porównania, na co reagujemy uśmiechem. Rozdziały są dłuższe, ale to nie szkodzi, gdyż każdy ich koniec zwiastuje początek nowych wydarzeń. Wydana piękną czcionką, którą bardzo dobrze mi się czytało i nawet dość szybko. Historia będzie się tyczyła polonisty, który jest na zastępstwie. Polubił swoich uczniów i miał nadzieję, że przedłużą mu pracę. Wielkim zaskoczeniem jest rozmowa Daniela z dyrektorem, który niestety postanawia go zwolnić. Od tego momentu jego życie się zmienia. Chciałby bardzo spełnić swoje marzenie, lecz czy to będzie dobry moment? Jak ma być szczęśliwy, skoro jego dziewczyna daje mu kosza, nie ma gdzie mieszkać, a marzenie o wielkiej karierze pisarza znika wraz z tekstem z laptopa. Można by brać winę na wiekowość urządzenia, lecz na domiar złego, czy koledzy mieli prawo, by nerwowość kojarzyła im się zawsze z nim? Dlaczego mają go dosyć? Cóż światu zawinił, że spotykają go nieszczęścia jeden za drugim?
Z tą książką nikt nie będzie się nudził:-) Bardzo ją polecam!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-09-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki i zarazem druga powieść Agi, przy jej debiutanckiej książce "Ambaras od zaraz" naprawdę świetnie się bawiłam, więc kiedy Aga zaproponowała mi objęcie patronatem swojej nowej powieści "Zamaskowany, zamaskowana" nie zastanawiałam się nawet chwili nad odpowiedzią, bo wiedziałam, że poraz kolejny spędzę miło czas z książkę, a uśmiech nie będzie schodził z mojej twarzy! Od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata Daniela i uwierzcie, że nie mogłam oderwać się od tej książki dopóki nie przeczytałam ostatniego zdania! Fabuła została w bardzo ciekawy i życiowy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie, których stworzyła autorka zostali świetnie wykreowani, to postaci z którymi z powodzeniem większość z Nas mogłaby się utożsamić. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to fajny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji i uzmysławiając czytelnikowi wiele ważnych prawd. Główny bohater w momencie kiedy "powinęła mu się noga" jest zmuszony całkowicie zmienić i przewartościować swoje życie, na swojej drodze napotka wiele mniejszych bądź większych przeciwności losu, które będzie zmuszony pokonać. Bliskie Danielowi osoby, które powinny go wspierać wywierały tylko na nim presję, zmuszały do realizacji ich wizji życia mężczyzny, nawet kosztem jego szczęścia i samoakceptacji. Przypadek bądź zrządzenie losu sprawiło, że na drodze Daniela stanęło kilkoro bohaterów, którzy odmienili jego życie. Każda z osób pojawiając się na ścieżce Daniela w tym trudnym dla niego okresie przyczyniła się, a w zasadzie popchnęła do tego, by mężczyzna zaczął w końcu podążać za własnymi marzeniami, by w rezultacie Daniel stał się niezależnym, pełnym determinacji i odwagi facetem, który w końcu wie czego chce od życia. A ja z całych sił kibicowałam Danielowi! Z naprawdę ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy mężczyzny i byłam szalenie ciekawa jak autorka poprowadzi jego historię, muszę przyznać, że do ostatnich stron Aga trzymała mnie w napięciu i nie wiedziałam jak ta książka się zakończy! Autorka pod osłoną dużej dawało humoru porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów, które naprawdę zmuszają do głębszych przemyśleń i refleksji nad własnym życiem. "Zamaskowany, Zamaskowana" to powieść o odnajdywaniu siebie, swojego miejsca w życiu, podążaniu za marzeniami i nadziei na lepsze jutro! Naprawdę wyśmienicie się bawiłam czytając tą książkę i Aga CZEKAM NA WIĘCEJ! Polecam! Moja ocena 10/10.

Daniel Seler jest polonistą. Lubi pracę z dziećmi. Ma także idealną dziewczynę. Na pozór nic więcej mu do szczęścia nie potrzeba, a jednak nie czuje się w pełni szczęśliwi. Sen z powiek spędza mu niespełnione marzenie o karierze autorskiej. Już wkrótce mężczyzna się przekona, że niczego nie można być pewnym. Już wkrótce dowie się jak bardzo zaskakujący i totalnie nieprzewidywalny bywa los.
   Jaki wkład do nowego życia Daniela wniosą trzej studenci z sutenery? Kim okaże się kobieta w masce Zorro? O co chodzi z powieścią erotyczną z nutką kryminału? Kto zostanie przy Danielu i będzie go wspierał?

Och, jak ja uwielbiam komedie. Ale historię naprawdę wesołe tak bardzo, że brzuch boli ze śmiechu.
   I właśnie tu była taka magia. Ten genialny humor. Ta lekkość, która odrywa od szarości otaczającej nas rzeczywistości, jednocześnie poruszając kluczowe aspekty życia każdego z nas. Jakie? Takie jak chociażby pogoń za dopasowaniem się do ogółu. Spełnianie cudzych marzeń i bycia marionetką z cudzych rękach. A w życiu chodzi o to, by przeżyć je po swojemu. By robić to, co daje radość i szczęście. Co motywuje do działania i co jest dobre dla nas samych. Po prostu być sobą mając wokół osoby, które nas w pełni akceptują i wspierają.
   Autorka zrobiła to w iście królewskim stylu. Pokazała życie głównego bohatera z przymrużeniem oka. Powadze nadając lżejszy wydźwięk aby za bardzo ten ciężar nie przygniatał czytelnika. Aby na każdej stronie powieści szukać nadziei i otuchy.
   Historia Daniela została rozbudowana i okazała się być bardzo złożona. Każda pojawiająca się tutaj postać drugoplanowa miała swoją rolę. Nie pojawiała się z czystego przypadku a została przemyślana. Tak samo jak cała fabuła, która zasysa, wciąga i intryguje. Dostarcza pytań, na które razem z bohaterami szukamy odpowiedzi. Natomiast losy Daniela śledzimy w napięciu i mocnym trzymaniu kciuka. Świetnie wykreowana postać.
   Pomysłowe dla mnie okazało się znaczenie tytułu. O co w nim chodzi? Odpowiedzi szukajcie w tekście. Mocno was to zaskoczy. Mówię wam.
   Ale to była cudowna przeprawa! Historia pokrzepiająca i budująca pewność siebie. Utwierdzająca w przekonaniu, by pójść własną ścieżką. Motywująca do podjęcia działań. Zdecydowanie warto przyjrzeć się jej z bliska.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Dlaczemu

Do katastrofy jeden krok
Aga Sotor0
Okładka ksiązki - Do katastrofy jeden krok

Wielkie miasto, wielkie emocje, wielki powrót bohaterów Ambarasu! Po latach podróży i przeprowadzek Alicja wraca do rodzinnego Wrocławia. Czy jednak na...

Ambaras od zaraz
Aga Sotor0
Okładka ksiązki - Ambaras od zaraz

Wielkie miasto, wielkie emocje, wielkie zamieszanie. Kinga to młoda managerka, która przebojem zdobywa wrocławski korpo-świat. Kiedy kolejny awans ma już...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;