Zamęt

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-04-18
ISBN: 978-83-8015-999-0

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się ono powodem do bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę i podróżując przez Grecję, Rosję, Pakistan i RPA rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.

Kup książkę Zamęt

Opinie o książce - Zamęt

Avatar użytkownika - Northman
Northman

Szpiegostwo, wywiad, porwania... wow!

Nie spodziewałem się, że to będzie tak dobra książka. Okazuje się, że na polskim gruncie literackim można z powodzeniem napisać świetną książkę o tematyce szpiegowskiej. I to taką, która wciąga, zadaje pytania, a na koniec nie udziela wszystkich odpowiedzi, przez co pozostawia czytelnika z poczuciem niedosytu i oczekiwania na więcej. Brawo!

"Zamęt" to historia porwania zakładników w Pakistanie, z których jeden, z pozoru niczym się nie wyróżniający polski biznesmen, staje się przyczynkiem do szeroko zakrojonej gry wywiadowczej (i to na poziomie międzynarodowym!), a do tego powodem rozgrywek politycznych w Polsce, które spodobają się większości wielbicieli wszelakich politycznych intryg. Całość przedstawiona przez autora syntetycznie, jasno, rzeczowo, z dobrym tempem i akcją na naprawdę dobrym poziomie.

W książce szczególnie spodobało mi się ukazanie polskiego wywiadu. Świat szpiegów, wywiadowczych intryg, do tego przedstawiony na przykładzie fikcyjnej, aczkolwiek rodzimej jednostki, i to przedstawiony przez autora mającego w CV bycie pułkownikie polskich służb wywiadowczych. Wow! :)

"Zamęt" robi tylko i wyłącznie dobre wrażenie. I takie też pozostawia po lekturze. Oby jak najwięcej takich książek!

Polecam :)

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,

Jak to u Severskiego - dużo się dzieje. I jak zwykle polityczne miernoty przysparzają najwięcej problemów.

Avatar użytkownika - GabrielVinci
GabrielVinci
Przeczytane:2019-11-20, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2019, Kryminał,

Solidny kawełek thrillera, ale nie zapadł w pamięć.

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2018-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,
Christine. Powieść o Krystynie Skarbek
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Christine. Powieść o Krystynie Skarbek

Vincent V. Severski, były oficer wywiadu i autor bestsellerowych powieści szpiegowskich napisał powieść o Krystynie Skarbek vel Christine Granville, jednej...

Nielegalni
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Nielegalni

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu. „Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia...