Zamówienie z Francji

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2010-09-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788361194910
Liczba stron: 364

Ocena: 6 (5 głosów)

Ewa to młoda fotograficzka, wciąż poszukująca swojego miejsca na ziemi. Pewnego dnia niespodziewanie dostaje od szefa świetne zlecenie, ma zrobić zdjęcia do folderu reklamowego kwiaciarni "U Flory" w słonecznej Prowansji. Eliza - przyszła właścicielka kwiaciarni - zabiera ją do Francji i przedstawia swojej babce Konstancji, która rządzi wielopokoleniową rodziną według tradycji i zasad wprowadzanych od wieków przez kolejne dziedziczki. W ten sposób Ewa wplątana zostaje w historię starego rodu, w którym główną rolę zawsze pełniły kobiety…

Kup książkę Zamówienie z Francji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Zamówienie z Francji

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, przeczytane,
"zamówienie z Francji" to kolejna książka A. Szepielak, którą przeczytałam i bardzo mi się podobała. Jest to opowieść o młodej fotograficzce Ewie, która dostaje zlecenie, na wykonanie folderu reklamującego kwiaciarnię "U Flory" w Prowansji. Ewa wyjeżdża do Francji, gdzie poznaje nestorkę rodu, Konstancję. Fotograficzka zostaje wplątana w historię rodu, a dzięki, dziwnym snom i przeczuciom rozwiązuje tajemnicę śmierci męża Konstancji. Zaprzyjaźnia się z rodziną oraz poznaje nową miłość.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Anula310191
Anula310191
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Strasznie wciągająca :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Debiut powieściowy,

Lektura „Zamówienia z Francji” to moje drugie spotkanie z piórem Pani Anny Szepielak. Muszę przyznać, że powieść spełniła moje oczekiwania, okazała się ciekawa i intrygująca.
 
Trzydziestoletnia Ewa jest fotografem i pracuje w agencji reklamowej. Swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Kiedy szef proponuje jej dwutygodniowy zagraniczny kontrakt we Francji, dziewczyna nie może uwierzyć, że spotkało ją takie wyróżnienie. Ewa ma wykonać sesję zdjęciową dla Elizy – kobiety w podobnym wieku, która odwiedzając Polskę pragnie powierzyć wykonanie zdjęć kobiecie z kraju jej przodków i nie szczędzi funduszy na to przedsięwzięcie. Obie więc wyruszają  do Prowansji, gdzie w eleganckiej rodzinnej posiadłości mieszka Eliza wraz z rodzicami, babcią i najbliższymi krewnymi. Seniorka rodu – Konstancja pochodzi z Polski i przede wszystkim ze względu na nią kultywuje się tu rodzinne tradycje. Warto wspomnieć, że rodzina Elizy jest dość niezwykła, gdyż jako jedna z niewielu w obecnych czasach uznaje matriarchat, co oznacza, że w przeszłości dziedziczenie następowało po żeńskiej linii rodu – najczęściej z babci na wnuczkę. Niektóre kobiety z rodu dziedziczyły też niezwykłe zdolności. Ewa zafascynowana nowym miejscem i znajomościami szybko zyskuje sobie przychylność i sympatię domowników. Swoje zlecenie wykonuje sumiennie, ale traktuje je jak przygodę i oderwanie się od codzienności. Dziewczyna zostaje dopuszczona też do rodzinnych tajemnic i pomaga rozszyfrować niektóre sekrety tego niezwykłego rodu. Przy okazji odkrywa pewne fakty, które w dziwny sposób zaczynają łączyć się z jej życiem…
 
Czy to możliwe aby istniały związki łączące rodziny obu kobiet? Jaki wpływ wywarł na Ewę pobyt we Francji? Co kryje za sobą tajemnicza przeszłość zamknięta w kufrach babci Konstancji?

Lektura tej powieści dostarcza wielu interesujących wrażeń, znakomicie odpręża po pracowitym dniu, pozytywnie nastraja do życia i zachęca do zajrzenia w przeszłość własnej rodziny, co dziś przy wykorzystaniu internetu i udostępnianiu baz przez archiwa może być wciągającą i ekscytującą wyprawą w przeszłość.

„Zamówienie z Francji” to ciepła, nieco magiczna opowieść utrzymana w baśniowym klimacie, po którą sięga się z prawdziwą przyjemnością. Wątki dotyczące rodzinnej przeszłości zostały wprowadzone w bardzo ciekawy sposób i opisane z dużą dbałością o szczegóły. Nie brak tu zaskakujących zdarzeń i choć klocki tej układanki można bez trudu dopasować, to fakt ten nie umniejsza zainteresowania i  nie odbiera przyjemności czytania. Sama chętnie poznałabym dalsze losy Ewy i jeszcze raz pobawiła się wraz z nią w odkrywcę rodzinnej przeszłości sprzed wieków. 
Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Inne książki autora
Dworek pod lipami
Anna Szepielak 0
Okładka ksiązki - Dworek pod lipami

Gabriela jest autorką bestsellerów, jednak ma dość pisania łzawych czytadeł. Marzy o czymś ambitniejszym. Niestety, jej wydawca ma inne zdanie na ten temat...

Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Pokaż wszystkie recenzje