reklama

Zamówienie z Francji

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2010-09-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788361194910
Liczba stron: 364

Ocena: 6 (5 głosów)

Ewa to młoda fotograficzka, wciąż poszukująca swojego miejsca na ziemi. Pewnego dnia niespodziewanie dostaje od szefa świetne zlecenie, ma zrobić zdjęcia do folderu reklamowego kwiaciarni "U Flory" w słonecznej Prowansji. Eliza - przyszła właścicielka kwiaciarni - zabiera ją do Francji i przedstawia swojej babce Konstancji, która rządzi wielopokoleniową rodziną według tradycji i zasad wprowadzanych od wieków przez kolejne dziedziczki. W ten sposób Ewa wplątana zostaje w historię starego rodu, w którym główną rolę zawsze pełniły kobiety…

Kup książkę Zamówienie z Francji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zamówienie z Francji

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, przeczytane,
"zamówienie z Francji" to kolejna książka A. Szepielak, którą przeczytałam i bardzo mi się podobała. Jest to opowieść o młodej fotograficzce Ewie, która dostaje zlecenie, na wykonanie folderu reklamującego kwiaciarnię "U Flory" w Prowansji. Ewa wyjeżdża do Francji, gdzie poznaje nestorkę rodu, Konstancję. Fotograficzka zostaje wplątana w historię rodu, a dzięki, dziwnym snom i przeczuciom rozwiązuje tajemnicę śmierci męża Konstancji. Zaprzyjaźnia się z rodziną oraz poznaje nową miłość.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Anula310191
Anula310191
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Strasznie wciągająca :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Debiut powieściowy,

Lektura „Zamówienia z Francji” to moje drugie spotkanie z piórem Pani Anny Szepielak. Muszę przyznać, że powieść spełniła moje oczekiwania, okazała się ciekawa i intrygująca.
 
Trzydziestoletnia Ewa jest fotografem i pracuje w agencji reklamowej. Swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Kiedy szef proponuje jej dwutygodniowy zagraniczny kontrakt we Francji, dziewczyna nie może uwierzyć, że spotkało ją takie wyróżnienie. Ewa ma wykonać sesję zdjęciową dla Elizy – kobiety w podobnym wieku, która odwiedzając Polskę pragnie powierzyć wykonanie zdjęć kobiecie z kraju jej przodków i nie szczędzi funduszy na to przedsięwzięcie. Obie więc wyruszają  do Prowansji, gdzie w eleganckiej rodzinnej posiadłości mieszka Eliza wraz z rodzicami, babcią i najbliższymi krewnymi. Seniorka rodu – Konstancja pochodzi z Polski i przede wszystkim ze względu na nią kultywuje się tu rodzinne tradycje. Warto wspomnieć, że rodzina Elizy jest dość niezwykła, gdyż jako jedna z niewielu w obecnych czasach uznaje matriarchat, co oznacza, że w przeszłości dziedziczenie następowało po żeńskiej linii rodu – najczęściej z babci na wnuczkę. Niektóre kobiety z rodu dziedziczyły też niezwykłe zdolności. Ewa zafascynowana nowym miejscem i znajomościami szybko zyskuje sobie przychylność i sympatię domowników. Swoje zlecenie wykonuje sumiennie, ale traktuje je jak przygodę i oderwanie się od codzienności. Dziewczyna zostaje dopuszczona też do rodzinnych tajemnic i pomaga rozszyfrować niektóre sekrety tego niezwykłego rodu. Przy okazji odkrywa pewne fakty, które w dziwny sposób zaczynają łączyć się z jej życiem…
 
Czy to możliwe aby istniały związki łączące rodziny obu kobiet? Jaki wpływ wywarł na Ewę pobyt we Francji? Co kryje za sobą tajemnicza przeszłość zamknięta w kufrach babci Konstancji?

Lektura tej powieści dostarcza wielu interesujących wrażeń, znakomicie odpręża po pracowitym dniu, pozytywnie nastraja do życia i zachęca do zajrzenia w przeszłość własnej rodziny, co dziś przy wykorzystaniu internetu i udostępnianiu baz przez archiwa może być wciągającą i ekscytującą wyprawą w przeszłość.

„Zamówienie z Francji” to ciepła, nieco magiczna opowieść utrzymana w baśniowym klimacie, po którą sięga się z prawdziwą przyjemnością. Wątki dotyczące rodzinnej przeszłości zostały wprowadzone w bardzo ciekawy sposób i opisane z dużą dbałością o szczegóły. Nie brak tu zaskakujących zdarzeń i choć klocki tej układanki można bez trudu dopasować, to fakt ten nie umniejsza zainteresowania i  nie odbiera przyjemności czytania. Sama chętnie poznałabym dalsze losy Ewy i jeszcze raz pobawiła się wraz z nią w odkrywcę rodzinnej przeszłości sprzed wieków. 
Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Inne książki autora
Dworek pod lipami
Anna Szepielak 0
Okładka ksiązki - Dworek pod lipami

Gabriela jest autorką bestsellerów, jednak ma dość pisania łzawych czytadeł. Marzy o czymś ambitniejszym. Niestety, jej wydawca ma inne zdanie na ten temat...

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje