Zapach spalonych kwiatów

Czy to właśnie to uczucie? Swędzenie w miejscu poza zasięgiem ręki, uporczywe i niedające spokoju? Freya była tak rozpalona, że myślała, że lada chwila po prostu eksploduje i zostaną z niej tylko popiół i diamenty. Przestań na niego patrzeć, powiedziała sobie. Freya wiedziała, że igra z ogniem, a mimo to nie potraiła się powstrzymać. W powietrzu od niewyobrażalnego napięcia czuć było zapach spalonych kwiatów. Czuła, że jakaś nieopisana siła pcha ją w ramiona mężczyzny. Sęk w tym, że zupełnie nie tego, co trzeba - brata narzeczonego. W miejscu zupełnie nie tym co trzeba - na własnym przyjęciu zaręczynowym. Czuła pod skórą, że zbliżają się kłopoty. Nie ona jedna...Joanna od kilku dni przeczuwała, że coś niedobrego dzieje się w miasteczku. Kiedy zobaczyła martwe ptaki na plaży, wiedziała już, że to nie przypadek. Kojarzyła te oznaki.Do tego wszystkiego ingrid, na pozór najspokojniejszą z kobiet z rodu Beauchamp, zaczęły dręczyć niepokojące koszmary...Trzy kobiety, dwóch mężczyzn i jedna tajemnica.

Informacje dodatkowe o Zapach spalonych kwiatów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-10-17
ISBN: 978-83-240-1663-1

Kup książkę Zapach spalonych kwiatów

Zapach spalonych kwiatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Na podstawie książki powstał serial "Czarownice z East Endu". Powieść opowiada o kobietach, które starają się poukładać własne życie. Autorka doskonale wplotła elementy magii w treść, dzięki czemu wszystko wydawało mi się możliwe. Oprócz elementów magicznych, mamy ciekawe nawiązanie do mitologii nordyckiej. W powieści nie brak śmiałych scen erotycznych, które co niektórych czytelników mogą zniesmaczać. Zakończenie bardzo zaintrygowało i zaskoczyło mnie. Może nie jest to literatura wielkich lotów, ale świetnie się przy niej bawiłam i chętnie sięgnę po kontynuację.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Bardzo fajna pozycja! Koniec niesamowicie zaskakuje-kiedy wydaje się że wszystko już wyjaśnione i poukładane, nagle... okazuje się, że to jeszcze wcale nie jest koniec ;) Jednakże bardziej podobał mi się początek historii gdzie magia była tylko delikatnie podkreślała charaktery bohaterek, nie przytłaczając ich osobowości. Końcówka zbyt mocno bazowała na nadprzyrodzonych mocach i boskości ;)
Avatar użytkownika - salcella
salcella
Przeczytane:2013-08-17, Ocena: 3, Przeczytałam,
Zawsze unikałam powieści poświęconych wampirom, wilkołakom czy czarownicom. Kiedy przeczytałam opis z tyłu okładki, nic nie wskazywało na to, czego książka będzie tak naprawdę dotyczyć. Mam do niej mieszane uczucia. Z jednej strony na początku nawet mi się podobała, miała taki klimacik pełen tajemnicy i magii. Jednak im dalej, tym było gorzej! A zakończenie... okropne - totalny chaos nad chaosami! Podobała mi się historia Ingrid i Matta. W sumie to dziwna książka, nie wiadomo co o niej myśleć - ani to dla młodzieży, ani dla dorosłych. Duży plus za okładkę - to ona najpierw przyciągnęła moją uwagę, tytuł również jest intrygujący.
Avatar użytkownika - eliza88
eliza88
Przeczytane:2011-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Splątane losy tych dwóch rodów z początku trochę rozczarowują,zapowiadając romans jakich wiele.Jednak strona po stronie robi się coraz ciekawiej i nuda zupełnie znika.Na pozór nudne North Hampton zaczyna nabierać wyrazistości dzięki czarownicom. Są nieśmiertelne i dożywotni zakaz używania magii coraz bardziej im ciąży. Łamią zasadę ,lecz nie dla swoich korzyści ale by pomagać innym. Przez książkę w pewnym momencie przewija się znana większości nazwa Salem i polowanie na czarownice. Czy Joanna zdoła ukryć swoją magię przed Białą Radą? Czy Ingrid zazna miłości i znajdzie tego jedynego? Czy Freya dokona słusznego wyboru mężczyzny na całe życie? Dowiecie się tego czytając książkę. Mogę wam tylko zdradzić,że zakończenie zaskakuje :) http://blekitnyregal.blogspot.com/2011/11/zapach-spalonych-kwiatow-melissa-de-la.html
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Trzy kobiety z rodu Beauchamp. Dwie siostry: Freya i Ingrid oraz ich matka - Joanna. Dodajmy do tego jeszcze dwój mężczyzn oraz jedną tajemnicę, żeby było ciekawiej. Freya, ta bardziej szalona i odważna, na swoim przyjęciu zaręczynowym czuję, że coś pcha ją w ramiona mężczyzny, problem w tym, że nie w ramiona jej narzeczonego, tylko jego...brata. Joanna po zobaczeniu martwych ptaków na plaży czuję, że coś niedobrego zaczyna dziać się w miasteczku. Ingrid, najspokojniejsza z nich, pracuje w miejscowej bibliotece. Pewnej nocy nawiedza ją przerażający koszmar... Książka ta kryje w sobie wiele tajemnic, z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej czytelnik zagłębia się w nie poznając ich mroczne oblicze. Poznajemy również prawdziwe oblicze Joanny, Freyi oraz Ingrid. Przekonamy się również, że nie zawsze to co na pozór wydaje się nam prawdą, tak na prawdę nią jest, a osoby nam bliskie nie zawsze są naszymi sprzymierzeńcami. Podczas czytania tej książki miałam odczucie jak gdybym czytała scenariusz zagranicznego filmu. Podobało mi się również w niej to, że każdy rozdział był zatytułowany oraz był krótki, co zawsze ja osobiście bardzo sobie cenię. Warto wspomnieć również o oprawie graficznej, o pięknej, intrygującej okładce, która od razu przykuła moją uwagę. Okładka jest tajemnicza, a zarazem delikatna, zachęcająca do zajrzenia w głąb książki.
Avatar użytkownika - karolina128
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane dawniej,
Wilczy pakt
Melissa de La Cruz0
Okładka ksiązki - Wilczy pakt

Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”. Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli...

Błękitnokrwiści
Melissa De La Cruz0
Okładka ksiązki - Błękitnokrwiści

Nie tylko diabeł ubiera się u Prady, do bywalców najdroższych butików Manhattanu dołączyły wampiry! Już dziś premiera pierwszego tomu serii...