Zapach życia

,,Zapach życia" to przepiękna, przepełniona wartościami historia trojga trzydziestolatków, którzy mierzą się z własnymi problemami. Umiejscowiona w pięknych krajobrazach Beskidu Żywieckiego historia jest dowodem na to jak kruche jest życie ale jednocześnie jak piękne scenariusze może napisać dla nas los.

Kornel, zdolny inżynier materiałowy po śmierci żony i zawodowych zawirowaniach rzuca pracę w katowickiej korporacji. Zakochany w górach i koniach kupuje stajnie w Beskidzie Żywieckim, gdzie przeprowadza się z synem i babcią. Żona przed śmiercią stawia Kornelowi trudne zadanie. Prosi go aby pamięć o niej była obecna w życiu syna ale jednocześnie chce aby mąż był szczęśliwy i zaznał jeszcze prawdziwej miłości. W pokonywaniu różnorodnych trudności życiowych oraz w wędrówkach górskich Kornelowi towarzyszy wierny przyjaciel Artur, właściciel domu pogrzebowego.

Informacje dodatkowe o Zapach życia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-01

Kup książkę Zapach życia

Zapach życia - opinie o książce

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki spowodowało, że zgodziłam się w ciemno wziąć jej drugą książkę pod swoje skrzydła. Decyzji swej nie żałuję, gdyż pani Kasia udowodniła, że jest mistrzynią pióra, a to co spod niego wychodzi jest wartościowe, piękne i pełne emocji. Powieść jest naprawdę cudowna i głęboko zapada w pamięć!

Kornel pracujący w jednej z Katowickiej korporacji postanawia zrezygnować z dotychczasowego życia i przenieść się do Beskidu Żywieckiego. Mężczyzna wiele przeszedł do tej pory i potrzebuje zmiany, by móc dalej egzystować. Trudne dzieciństwo, strata ukochanej żony zaledwie po 4 latach wspólnego życia i opieka nad czteroletnim Stasiem to nie lada wyzwanie. Na szczęście wsparcie otrzymał od swego przyjaciela Artura, który jako właściciel domu pogrzebowego nie może znaleźć drugiej połówki.

Młody inżynier kupuje stadninę koni i tam rozpoczyna nowy etap swego życia. Na jego drodze los stawia kobietę, która niby wygrała walkę z rakiem, ale wciąż żyje w strachu, obawiając się nawrotu choroby.

Czy przewrotny los zakpił sobie z tej poranionej dwójki ludzi? Czy zdołają zapomnieć o dręczących ich demonach i przezwyciężyć wszystkie przeciwności, a może poddadzą się w połowie drogi i zawrócą ze ścieżki, która mogłaby poprowadzić ich do szczęścia? Czy dane będzie im odnaleźć bezpieczną przystań i dać szansę kiełkującej w ich sercach miłości? Czy scenariusz jaki napisał dla nich wszechświat ma szczęśliwe zakończenie?

Kochani, sięgając po tę pozycję obowiązkowo zaopatrzcie się w chusteczki i miejcie w pobliżu kogoś do kogo będziecie mogli się przytulić, by ukoić wasze rozszalałe nerwy oraz serce, które rozrywa się na drobne kawałki.

Fabuła jest mega ciekawa, przejmująca i co najważniejsze naprawdę bardzo prawdziwa. To co opisała autorka mogłoby przydarzyć się każdemu z nas i nic nie jest tu przekoloryzowane czy wyolbrzymione. Poruszone tematy to nic innego jak realia życiowe, codzienne życie, rozterki, decyzje, śmierć, choroba, przyjaźń, ból i strach. To wszystko pisarka ubrała w tak pięknie dobrane słowa, iż mimo ucisku na sercu i czasami braku tchu, czytałam powieść zachłannie nie mogąc się od niej oderwać.

Genialnie wykreowani bohaterzy przypadli mi do gustu, polubiłam ich bardzo i kibicowałam im. Z zapartym tchem śledziłam ich poczynania, ogromnie przeżywałam ich cierpienie i wszelkie obawy oraz trzymałam mocno kciuki, by nieprzewidywalny los wreszcie zaczął im chociaż odrobinę sprzyjać.

Naprawdę nie mogę przyczepić się tu do niczego. Wątki są różnorodnej nieprzewidywalne, by na końcu połączyć się w idealnie. Styl pani Kasi urzeka i jest lekki oraz bardzo przystępny. Zakończenie przyprawi niejednego o zdumienie, jestem ciekawa czy znajdzie się ktoś, kto przewidzi finał.

Jeśli jesteście miłośnikami lektur, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń, poruszą was oraz dostarczą tak silnych emocji, że ciężko będzie powstrzymać się od łez, to uważam, że koniecznie musicie przeczytać "Zapach życia". Jestem przekonana, iż pokochacie Marię, Kornela i Artura, zachwycicie się pięknymi opisami beskidzkiej przyrody i dacie się pochłonąć tej historii. Nie obawiajcie się nudy, gdyż z tym czym muszą się zmierzyć postacie jest niesamowicie intrygujące. Z całego serca polecam!!!

Dajcie znać czy czytaliście już książkę pani Kasi Przybysz lub czy macie ją w swych planach. Chętnie poznam wasze zdanie o niej jak i opinie.

W życiu powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na szczęśliwych chwilach, natomiast te smutne należy zrozumieć, wyciągnąć wnioski i iść dalej. W pamięci zostaną wspomnienia zarówno te pozytywne, jak i negatywne, ale zwłaszcza te drugie nie powinny wywoływać już u nas takich wielkich emocji, bowiem życie mamy jedno i nie mamy czasu na to, by tkwić w rozpaczy, czy przygnębieniu.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Kornela, który jako młody wdowiec wychowuje swego syna Stasia. Będąc inżynierem materiałowym pracował w korporacji w Katowicach, po pewnym czasie miał dość tego ciągłego wyzyskiwania oraz wyścigu szczurów, więc kupił i zainwestował w stajnię w Beskidzie Żywieckim. Przeprowadził się tam wraz z synem i swoją babcią Weroniką. W działaniach wspierali go bliscy, a także przyjaciel Artur, który jako samotny mężczyzna prowadził wraz z rodziną zakład pogrzebowy. Niestety przez tę branżę nie mógł znaleźć dla siebie na tyle odważnej kobiety, która chciałaby go wspierać w jego życiu. Wkrótce na swej drodze Kornel spotyka Marię, która wygrała walkę z chorobą nowotworową. Kobieta wiele przeszła w swoim życiu, a przede wszystkim śmierć swej przyjaciółki Czarnej poznanej na oddziale onkologicznym, która nauczyła ją jak prawdziwie żyć. Jak potoczą się losy Kornela i Marii? Co dalej z Arturem? Czym zostanie zaskoczona Maria? Jaki będzie finał tej historii? O tym w książce „Zapach życia” autorstwa Katarzyny Przybysz.

Śmierć i życie

Autorka w swej książce porusza bardzo ważny temat, jakim jest odejście bliskich oraz to co ważne jest w naszym życiu. Kornel nie poznał swojego ojca, odeszła zbyt wcześnie jego żona Małgosia, natomiast Maria pożegnała prawdziwą przyjaciółkę Czarną. Śmierć kogoś bliskiego jest bolesna, tak jak śmiertelna choroba, ale właśnie w tej pozycji jest odpowiedź na pytanie jak dalej żyć? Powinniśmy pamiętać o tych co odeszli, o naszych przeżyciach, ale musimy skupić się na tym co jest obecnie, wyciągać, jak najwięcej szczęścia, chociażby za sprawą prawdziwej miłości, przyjaźni. Człowiek rozpamiętujący wyłącznie przeszłość nigdy nie będzie szczęśliwy, jeśli nie pójdzie naprzód. Tylko szczerość, prawdziwość swych uczuć oraz bezinteresowne podejście do drugiej osoby może sprawić, że dana relacja będzie trwała i prawdziwa. Każdy dzień przeżyty realistycznie, bez udawania wśród bliskich może pozostać nam w pamięci, jako miłe wspomnienie, bo niestety nigdy tak nie jest, że nieszczęście nas nie dosięgnie. Musimy być na to gotowi i wtedy walczyć o lepsze jutro.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się przyjemnie, dzięki ciekawej akcji i bardzo emocjonującym wydarzeniom i tak jak zostało napisane w rekomendacji, ci wrażliwsi czytelnicy powinni zaopatrzyć się w chusteczki, bo łzy pojawiają się wyjątkowo często. W tym wypadku mamy do czynienia z powieścią obyczajową zaprezentowaną na tle wspaniałych górskich krajobrazów, a elementy związane z końmi i przyrodą nadają jej wyjątkowego klimatu i uroku. Odbiorca sięgający po tę powieść zapomni na chwilę o ciągłym życiu w szarej rutynie i przeniesie się w świat ludzi, którzy wyznają prawdziwe, szlachetne wartości. Po lekturze tego wspaniałego dzieła mogę zdecydowanie stwierdzić, iż autorka włożyła w pracę nad swą książką wiele serca i wysiłku w odpowiednie zaprezentowanie omawianych w niej miejsc, które odwiedzili bohaterowie. Okładka oddaje charakter pozycji i zdecydowanie przyciąga wzrok czytelnika. Gorąco polecam powieść każdej osobie, która chce przeżyć piękną historię dotyczącą tego, jakie życie może być piękne, jeśli tylko odpowiednio do niego podchodzimy.

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2022-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem,

56/110/2022

🐴 ❤Recenzja❤ 🐴

Pośród wszelkich niesprawiedliwości, braku empatii i nienawiści ludzkiej, są jeszcze wyjątki. Niesamowitą, cudowną, kochaną wspaniałą i jeszcze wiele, wiele przymiotników mogłabym użyć by ją opisać, jest @kasia.przybysz_autor ❤. Raduję się bardzo, że trafiłam na tak życzliwą autorkę z niebywałym talentem.

"Zapach życia" jest książką, którą nie da się opisać jednym słowem. Nie da się też jednoznacznie stwierdzić czy jest ona lekką, idealną na relaks lekturą, czy jednak trudną, zmuszającą do pewnych przemyśleń.

Ja wiem jedno. Chciałabym mieć w życiu takie osoby jak Kornel, Marysia, Artur, Inga, Iza i Staś. Tak pięknych wnętrzem, duszą. Takich do rany przyłóż.

Jak ulotne jest życie, jak bardzo los ma w poważaniu nasze plany na najbliższe lata, dowiedziała się Małgosia, świeżo upieczona żona i mama, którą zabrał z tego świata nowotwór.

Dobrych ludzi niestety nie spotykają tylko dobre rzeczy. Mam wrażenie, że takim ludziom życie zrzuca na barki jak największe ciężary, by zobaczyć ile są w stanie udźwignąć.

Kornel, po śmierci ukochanej Gosi, zostaje sam z synem. Znosząc trudny wychowania syna, stara się być dla niego ojcem ale i matką. Na szczęście ma wokół siebie pomocnych ludzi. Zarówno jego teściowa, jak i mama Inga, babcia Weronika, przyjaciel Artur stale mu pomagają.

Chcąc spełniać swoje marzenia w towarzystwie koni, mężczyzna kupuje stajnie w Beskidzie Żywieckim, gdzie przenosi się wraz z babcią i synem.

Żona, zaraz przed śmiercią poprosiła go, by pielęgnował pamięć o niej w życiu malca, ale także nie zatracał się w żalu i znalazł miłość życia.

Na progu stajni pojawia się Marysia, która odmieni życie Kornela i Stasia. A konie pomogą uporać się kobiecie z traumą przeszłości.

Warto pamiętać jak kruche jest nasze życie. W każdej chwili może zabraknąć w naszej codzienności kogoś bliskiego. Nie warto odkładać planów na później. Musimy żyć tu i teraz. Pielęgnować i tworzyć wspólne wspomnienia, bo kiedyś tylko to po nas pozostanie. Bądźmy dobrymi, kochającymi ludźmi.

Sprawdziany dla klasy 5. Biologia
Katarzyna Przybysz0
Okładka ksiązki - Sprawdziany dla klasy 5. Biologia

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu. W książce...

Ostatni list do Łucji
Katarzyna Przybysz0
Okładka ksiązki - Ostatni list do Łucji

Co należy zrobić w sytuacji gdy to co kochasz zaczyna się walić? Pełna optymizmu, pogodna i niezwykle wrażliwa kobieta niedługo po śmierci ukochanego...