Wielokrotnie nagradzany przewodnik po czasami nieobliczalnych i zagmatwanych zachowaniach nastoletnich dziewcząt, który wyjaśnia, co się dzieje, przygotowuje rodziców na to, co ma nadejść, i informuje ich, kiedy należy się martwić.

Dr Lisa Damour, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i najnowszych badaniach, ujawnia siedem naturalnych etapów rozwojowych, przez które przechodzą dziewczynki w drodze do dorosłości.

,,Zaplątane nastolatki" to realistyczne scenariusze i upragnione porady, jak angażować córki w inteligentny, konstruktywny sposób. Książka daje rodzicom klucz do zrozumienia ich córek, jednocześnie odpowiadając na ich najczęstsze pytania:

- Co robić, kiedy trzynastolatka przewraca oczami przy próbie rozmowy?

- Czy powiedzieć córce o kontrolowaniu jej telefonu?

- Jak pomóc w przypadku lęków szkolnych?

- Gdzie przebiega granica między zdrowym odżywianiem a zaburzeniami odżywiania?

Autorka podpowiada matkom i ojcom, jak zrozumieć nastolatki, nawiązać z nimi więź i razem z nimi się rozwijać. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie cieszyć się wyzwaniem, jakim jest wychowanie szczęśliwej młodej kobiety.

Dr Lisa Damour - psycholożka, autorka wielu publikacji o edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School w Ohio, wykłada na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University w Cleveland, prowadzi także praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczętami i ich rodzicami. Jest autorką bestsellerowej książki ,,Pod presją", która skupia się na epidemii strachu i lęku wśród współczesnych dziewcząt.

,,Wreszcie mamy dobrą wiadomość dla zagubionych rodziców dorastających dziewcząt. To najbardziej realistyczna i przyjazna książka o rodzicielstwie, z jaką się zetknąłem od dłuższego czasu".

The Washington Post

,,Anna Freud napisała w 1958 roku: <>. W ciągu ostatnich dziesięcioleci przechodzenie do dorosłości nie stało się łatwiejsze, co sprawia, że <<Zaplątane nastolatki>> to mile widziane nowe źródło".

The Boston Globe

Informacje dodatkowe o Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości.:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Untangled: Guiding Teenage Girls Through the Seven Transitions into Adulthood

Tagi: Problemy wieku dojrzewania - poradniki dla rodziców

Kup książkę Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości.

Dodaj cytat

Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości. - opinie o książce

Pod presją. Jak radzić sobie z powszechnym stresem i lękiem wśród dziewcząt
Lisa Damour0
Okładka ksiązki - Pod presją. Jak radzić sobie z powszechnym stresem i lękiem wśród dziewcząt

Jako rodzice czasem pragniemy zredukować poziom stresu w życiu naszych córek. Czy rzeczywiście musimy to robić, czy raczej powinniśmy wyposażyć dziewczynki...

Lisa Damour0
Okładka ksiązki - Emocjonalne życie nastolatków. Dorastanie w empatii, harmonii i komunikacji ze światem

Najnowsza książka autorki bestsellerowych ,,Zaplątanych nastolatek" i ,,Pod presją". Pomoże rodzicom zrozumieć intensywne i pełne emocji życie nastolatków...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek