Zaplątani

Drew Evans to zwycięzca. Przystojny, arogancki, czarujący. Jednym uśmiechem uwodzi najpiękniejsze kobiety Nowego Jorku. Ma lojalnych przyjaciół i wpływową rodzinę. Dlaczego więc ostatnie siedem dni spędził zamknięty w swoim apartamencie, pogrążony w depresji? On powie Wam, że ma grypę. Ale wszyscy wiemy, że to nieprawda. Katherine Brooks jest błyskotliwa, piękna i ambitna. Nikomu nie pozwoli stanąć na ścieżce do kariery. Gdy zatrudnia ją ojciec Drew, życie pewnego siebie playboya wywraca się do góry nogami. Kate jest profesjonalna, perfekcyjna i… irytująca. Drew staje przed wielkim wyzwaniem. Czy połapie się w swoich uczuciach? "Zaplątani" to nie romans, do którego przyzwyczaiły się Wasze matki. To skandalizująca, pasjonująca i dowcipna opowieść o mężczyźnie, który dużo wie o kobietach. Chociaż nie tyle, ile mu się wydaje. Powieść "Zaplątani" to międzynarodowy bestseller, została już przetłumaczona na ponad 15 języków.

Informacje dodatkowe o Zaplątani:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-03-04

Kup książkę Zaplątani

To prosta, męska logika: jeśli kobieta jest wściekła, znaczy, że jej zależy. Jeśli jakiś facet jest w związku, a lasce nie chce się nawet na niego wrzeszczeć, gość ma przerąbane. Obojętność jest kobiecym pocałunkiem śmierci. To odpowiednik męskiego braku zainteresowania seksem. Jeśli tak jest - to koniec. Po związku.

Zaplątani - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Czasem zdjęcie jest mniej „Instagramowe”, a raczej „codzienne”. Kawka, książka i brownie z fasoli. Zaczął już się też sezon na świeczki. Relaks przed jutrzejszym trudnym dniem...Trzymajcie kciuki!
————————————————
Zastanawiałaś się kiedyś jak mężczyzna widzi świat i miłość? Jego śmiałe spojrzenie, niewybredne teksty to zdecydowanie „Zaplątani”. O dziwo książkę napisała kobieta i ciekawa jestem czy jakiś mężczyzna czytał tę książkę. Czy jest zgodna z prawdą? Facet, który nigdy nie chciał być w stałym związku spotyka tę jedyną. Wielokrotnie nazywałam go prostakiem, za to ona inaczej niż w książkach tego typu nie jest potulna, nieśmiała i bezbronna. Zdecydowanie na plus dla głównej bohaterki. Styl książki przypomina mi twórczość Piotra C., więc jeśli lubisz takie książki to może Ci się spodobać. Książka pochodzi z serii „Tangled”, ale nie zafascynowała mnie tak bardzo, aby sięgać po kolejne części. Choć nie mówię „never” 🤗

Po lekturze tej książki mam mieszane uczucia. Sama fabuła nie najgorsza,choć niespecjalnie lotna .Za to przeszkadzał mi sposób narracji. Nie lubię takiej jak w tej książce, jakby czytelnik sam nie zrozumiał czytanego tekstu i należałoby go co chwile naprowadzać na pożądany tok rozumowania. ..Poza tym sam bohater do najsympatyczniejszych nie należy,to dupek a jego zachowanie jest koszmarne. Bohaterka też nie do końca mi leży,w sumie chwilami postępowała dość głupawo. Może dobrze że znajomość z autorką zaczęłam od Księcia w wielkim mieście, przynajmniej wiem że jej narracja nie zawsze jest taka jak w tej książce...

Avatar użytkownika - Jusia19
Jusia19
Przeczytane:2017-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 35 książek 2017, Mam,
Cudowna historia o przemianie faceta, który co weekend ma inną kobietę w łóżku w mężczyznę który kocha tę jedną i pragnie mieć ją na zawsze. Historia napisana w zabawny, przyciągający uwagę sposób, od której ciężko się oderwac.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do książki napisanej w taki sposób, ale gdy przyzwyczaiłam się już do narracji książka okazała się nawet dobra.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Bardzo podobało mi się to, że główny bohater prowadzi jakoby ze mną/czytelnikiem dialog. Nie pamiętam, żebym z czymś takim spotkała się w książce. Dlatego jest to pod tym względem bardzo oryginalny zabieg, przez co książka jest inna niż wszystkie. W pozostałych częściach serii również mamy z tym do czynienia. Autorka w dowcipny i sarkastyczny sposób przybliża nam to, co myślą faceci, czy są zdolni do uczuć. Osobiście mnie zastanawiało: jak autorce jako kobiecie, udało się tak świetnie wcielić w męską postać i opisać jego uczucia? Nie mam pojęcia, ale wyszło świetnie. Powieść aż kipi od emocji, humoru i scen łóżkowych. Nawet nie spodziewałam się, że polubię seksistę, dupka i seksoholika, jakim jest Drew Evans - totalne zaskoczenie! Zaplątałam się i zdecydowanie mam ochotę na więcej! "... jeśli coś jest zbyt łatwe, nie jest warte zachodu."
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/ Emma Chase jest oddaną żoną i matką dwójki dzieci. Mieszka w niewielkim, malowniczym miasteczku w stanie New Jersey. Nocą zmienia się w pogromczynię klawiatury, która niestrudzenie, przez wiele godzin ubarwia swoje postacie i prowadzi je przez niekończące się przygody. Książka jej autorstwa pt. "Zaplątani"została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Biorąc do rąk ,,Zaplątani" spodziewałam się romansu lekkiego i takiego, który umili mi czas. Gdy uświadomiłam sobie, że narratorem jest mężczyzna byłam prawie pewna, że ta książka mi się nie spodoba. Powiecie no to, co z tego, że facet? No cóż.... jego euforia, gdy pewna ruda, której imienia nie pamięta, robi nu loda w toalecie, jest dla mnie bardzo nie romantyczna. Chase dokładnie wiedziała, co robi i zawsze, gdy krzywiłam się z niesmakiem, jej bohater zwracał się bezpośrednio do mnie z wyjaśnieniami. "Edward Cullen może wziąć tę swoją głupią heroinę i zaćpać się na amen. Kate jest moją własną viagrą." Fabuła powieści nie jest zbyt złożona i można nazwać ją schematyczną. Ona świeżo po studiach dostaję pracę swoich marzeń jednak na drodze do kariery staje jej zabójczo przystojny, niezwykle seksowny i cholernie upierdliwy syn szefa. Od pożądania aż wrze, mimo że Kate nie chce mu się poddać, to Drew nie odpuszcza tak łatwo, bo on zawsze dostaje to, czego chce. Muszę przyznać, że dostałam o wiele więcej, niż się spodziewałam. Emma Chase udowodniła, że nawet powielając schematy, można to zrobić z wielką dozą humoru i tak, aby czytelnika nie zanudzić. Jeżeli chodzi o sceny seksu, to jakoś mnie nie rozpaliły, owszem dobrze się je czytało, ale zabrakło mi tam tego czegoś. Ta książka była dla mnie jak ulubiona komedia romantyczna, bawiłam się doskonale, śledząc losy tej burzliwej pary. Zdarzyło mi się również przewracać oczami, a raz powiedziałam do książki "Ty idioto". "-Co mogę dla ciebie zrobić, Delores? -Byłoby świetnie, gdybyś się wykastrował. Jednak zadowolę się też twoim skokiem z mostu. Słyszałam, że o tej porze roku Brooklyn jest naprawdę ładny." Nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła waszej uwagi na główną bohaterkę. Kate, wydawałoby się, jest osobą bardzo pewną siebie, przebojową i twardą, a jednocześnie głupia odzywka zazdrosnego faceta, potrafi całkowicie pozbawić ją charakteru. Trochę zabrakło mi tu konsekwencji autorki, ale nie jest to istotna wada. Podsumowując. "Zaplątani" to przezabawna historia o miłości z problemami. Pozwala spojrzeć na związki, miłość i seks oczami mężczyzny co niesamowicie wciąga i gwarantuje doskonałą rozrywkę podczas czytania.
Avatar użytkownika - iza380
iza380
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 KSIĄŻKI 2016,
Historia podrywacza Drew i niezwykle odważnej Kate, która decyduje się na związek z nim. W tej pierwszej części dużo jest scen erotycznych. Drew myśli ciągle tylko o jednym, choć w swej głowie na szczęście znajduje też chwile przebłysku, aby wykonywać dobrze swoją pracę zawodową. Nie polubiłam Drew bo jest zbyt pewny siebie, ale zdecydowałam się na przeczytanie kolejnych części serii Tangled.
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Uwaga! Książka po brzegi wypełniona jest humorem. Niekontrolowane wybuchy śmiechu gwarantowane. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Było jak w jednym z tych babskich filmów, którego w życiu bym nie obejrzał. Przystojny playboy poznaje bezkompromisową, wymarzoną laskę, która na zawsze wkrada się w jego serce.”

Ja też miałem kiedyś życie. Życie, które kochałem. Było poukładane. Zabawne. Było logiczne. Bezpieczne. Aż pewnego wieczoru weszła w nie ciemnowłosa dziewczyna i rozwaliła je w drobny mak. Teraz moje życie to chaos. W dobrym tego słowa znaczeniu. Gigantyczna i nieprzewidywalna sieć upadków i wzlotów. Frustracji i czułości. Rozdrażnienia i przyciągania. Żądzy i miłości.”

Drew Evans, jest to ten typ mężczyzny, który uważa, że małżeństwo nie jest ważne, a tym bardziej miłość. Jego całym życiem jest dobra zabawa, piękne i chętne kobiety, szybkie samochody oraz praca w rodzinnej firmie. Przywykł do tego, że zawsze dostaje to czego chce. Jednak wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze pojawia się piękna, inteligentna, pewna siebie i pyskata Katherine Brooks, która nie jest nim zainteresowana ponieważ jest w stałym związku od przeszło dziesięciu lat. Poznali się w jednym z najpopularniejszych klubów w Nowym Jorku, tam też Drew został odrzucony przez Kate. Przez cały weekend myślał o tajemniczej kobiecie. Jakie było jego zaskoczenie kiedy w biurze nowo zatrudnioną pracownicą okazuje się Kate? Jednakże Drew posiada zasady, a mianowicie nie sypia z współpracownicami. Mimo to teraz ma ogromną ochotę złamać tę zasadę...

Jednak mam zasady – można by rzec, standardy. Jedną z nich jest zakaz bzykania w obrębie firmy. Nie sram, gdzie stoję; nie pieprzę, gdzie robię. Nie chodzi o molestowanie seksualne pracownic; tak po prostu nie postępuje się w interesach. To nieprofesjonalne.”

Narratorem powieści jest Drew, który opowiada czytelniczkom swoją historię z niedalekiej przeszłości. Możecie spodziewać się banału,w pierwszej kolejności romans biurowy, a następnie Drew Evans, ten zatwardziały kawaler dla, którego nie istnieją słowa miłość i związek tak po prostu zakochał się. Jakby tego było mało stracił swą ukochaną kobietę zanim tak naprawdę stali się parą. Dalej... układa misternie dopracowany plan na odzyskanie jej zaufania oraz na wspólną przyszłość.

Czytając książkę miałam wrażenie jakbym siedziała w kinie i oglądała komedię. Jest to specjalny przewodnik po męskim umyśle. Myśli mężczyzny są tutaj rozkładane na czynniki pierwsze. Autorka zastosowała też swego rodzaju „stop-klatkę”, przy której narrator często posługuje się słowami (lub podobnymi) „Musimy się przy tym na chwile zatrzymać. Powinnyście się nam przyjrzeć.”, a czytelniczka wyobraża sobie ten moment jakby przyglądała się zatrzymanej scenie z filmu.

Nie mogę obojętnie przejść obok drugoplanowej osoby jaką jest czteroletnia siostrzenica Drew – Mackenzie. Dziewczynka jest jego oczkiem w głowie, jego księżniczką i ulubienicą, dla niej zrobiłby wszystko. Czterolatka posiada swój „słoik brzydkich słów”, do którego wrzucają pieniądze ci, którzy wypowiedzą wulgaryzmy. Dziewczynka jest skutecznie „szkolona” przez wujka, który posiada dla niej nieskończoną ilość „dobrych rad” m.in.:

(...)Johny Fitzgerald jest głupi. Waginy za każdym razem pokonują penisy. Są dla nich jak kryptonit. Penisy są wobec nich bezbronne.”

Widzicie to co ja?! … Dobrze, że to tylko fikcja literacka...

Przejdźmy do scen łóżkowych. Biorąc pod uwagę całą objętość książki, to jest ich niewiele lecz są dosyć intensywne. Jeśli chodzi o słownictwo to jednak często są używane przekleństwa, nie da się tego nie zauważyć, jednakże całokształt lektury czyta się płynnie, oczywiście nie dzięki wulgaryzmom lecz lekkiemu stylowi autorki. Książkę właściwie można przeczytać nie odrywając się od niej.

Chase często używa różnorakich porównań, aby czytelniczka bardziej wyobraziła sobie punkt widzenia mężczyzny:

Jeśli chodzi o przeszłość kobiety, żaden facet nie chce o tym słuchać. Nie interesuje mnie, czy pieprzył was jeden facet czy setki – zatrzymajcie to dla siebie. Pozwólcie, że ujmę to w ten sposób: kiedy jesteście w restauracji i kelner przynosi wasze danie, chcecie słuchać o każdej osobie, która dotyka poszczególnych składników jedzenia, zanim włożycie je sobie do ust?”

Uwielbiam wszystkie postacie nawet drugoplanowe. Wszyscy skradli moje serce. Są bardzo barwni i doskonale wykreowani. Czy historia jest przewidywalna? Dla większości osób raczej tak, ale mnie to nie przeszkadzało żeby spędzić miłe chwile wraz z bohaterami „Zaplątanych”. Jest to lektura lekka, zabawna i przyjemna w odbiorze. Niesamowicie się przy niej rozluźniłam. Otrzymałam taką dawkę humoru jakiego w publikacjach nie dostałam od dłuższego czasu.

W tej pozycji znajdziecie zabawne dialogi, czasami błyskotliwe innym razem wzruszające i chwytające za serce. Każdy kto lubi komedie romantyczne powinien zagłębić się w tej lekturze. Jest to doskonała pozycja na poprawę samopoczucia.

„Zaplątani” to pierwszy tom serii „Tangled”, można już nabyć drugą część pt. „Zakręceni”, a niebawem zostanie wydana kolejna „Zniewoleni”. Widzicie dla mnie Wydawnictwo Filia jest jednym z tych wydawnictw gdzie ich książki nie zawodzą, a przynajmniej jak dotąd nie zawiodłam się. Po ich książki mogę sięgać „w ciemno”. Ogromnie się cieszę, że mogłam przeczytać tę publikację. Książka trafia na listę moich ulubionych. Niebawem sięgam po kolejny tom. Polecam.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-zaplatani-emma-chase/
Avatar użytkownika - Aga25
Aga25
Przeczytane:2015-03-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Wiele ostatnimi czasy działo się w kategorii z pieprzykiem, określanymi również jako erotyki. Zazwyczaj większość tego typu utworów zostało stworzone przez kobiety, chociaż i mężczyźni mieli coś do powiedzenia w tym temacie. Jednak historia opowiedziana z perspektywy mężczyzny, napisana kobiecą ręką spotęgowała moją ciekawość. O Zaplątanych zrobiło się niezwykle głośno, wszędzie znajdywałam pozytywne opinie, a nawet pełne zachwytów słowa. Dlatego też gdy nadarzyła się możliwość postanowiłam sprawdzić w czym tkwi fenomen. Poznajemy Drew, bogatego i rzekomo nieziemsko przystojnego człowieka sukcesu. Uwielbia kobiety oraz seks. Nie potrzebuje związku i tłumaczenia się z kim, kiedy i dlaczego. Jest panem swojego losu. Do czasu. Kiedy poznaje Katherine Brooks, piękną oraz inteligentną istotę, od tej pory nie potrafi przestać o niej myśleć. Co nie oznacza, że rezygnuje z randkowania z innymi przedstawicielkami płci przeciwnej. Dla faceta seks to seks. Potrzeba, którą trzeba zaspokoić. Traf chce, że Kate pojawia się w firmie prowadzonej przez ojca Drew, mają razem współpracować. Co jest pewnym problemem. Evans syn, ma swoje zasady, żadnych romansów w pracy, a tutaj taka niespodzianka. W dodatku koleżanka ma charakterek oraz narzeczonego w pakiecie. Nie żeby partner potencjalnej ofiary stanowił przeszkodę, ale jak się okazuje Kate nie należy do łatwych zdobyczy. Piękny uśmiech oraz czarujące teksty nie wystarczają. Wyższa szkoła jazdy i ogólnie znany playboy będzie musiał się nieźle nagimnastykować by zwrócić na siebie uwagę... Evansowi żadna nie powiedziała NIE, sam ten fakt wystarcza by pobudzić fascynację. A to dopiero początek tej jakże ciekawej relacji, Na polu służbowym jak i prywatnym... Byłam bardzo pozytywnie nastawiona do książki, wprawdzie nie czytuję publikacji tej kategorii, ale czasem można sięgnąć i zaryzykować, zwłaszcza kiedy dookoła tyle pozytywnych słów. Ciekawość zwyciężyła. Kiedy zaczynałam czytać do gustu przypadła mi narracja, opowiadana przez samego Drew, dzięki czemu mogłam przyjrzeć się w jaki sposób mężczyźni wybierają swoje ,,ofiary" jakie mają podejście do tak zwanych szybkich numerków, oraz ogólnie ciekawiej było wejść w umysł faceta. Zazwyczaj jesteśmy kobietą, sfrustrowaną albo zakompleksioną, tutaj autorka postanowiła w pewnym sensie zaryzykować i udało się. Nie mogę powiedzieć, że było sztywno, przemyślenia i uwagi Drew nie sprawiały wrażenia naciąganych. Z pewną dozą ironii oraz typowego męskiego poczucia humoru. Świetna sprawa, jestem jak najbardziej na tak. Niestety na tym plusy książki się kończą, dalsza część mojej opinii nie będzie już tak radosna i z przykrością się przyznam, nie dołączyłam do wielkich fanów tej serii. Przede wszystkim bohaterowie, Evans jak to Evans, jego myśli kluczyły w wiadomym temacie, czasem gdzieś pobieżnie był wtrącony wątek nawiązujący do firmy oraz pozyskiwania nowych klientów. Kate, typ kobiety, który strasznie, przeraźliwie mnie irytował. Odniosłam wrażenie, że autorka tak bardzo chciała zarysować jej charakterek co chyba nie do końca wyszło. Niby sprzeczali się, niby pazurki pokazywała, miało tryskać humorem oraz nie wiem czym jeszcze, ale mnie wynudziły sceny z pogadankami tych dwojga. O wiele bardziej ubawiły mnie dialogi, w których występowała siostrzenica Drew, znacznie naturalniej zostało to ukazane. Całość nie porwała mnie, historia niesamowicie przewidywalna, tak naprawdę nie zostałam niczym zaskoczona, zabrakło ,,ŁAŁ", wielka szkoda. Jedynym i ogromnym plusem jest narracja, a przede wszystkim lekcje serwowane dla kobiet, chyba dzięki temu czytałam z uśmiechem na twarzy. Reszta przyzwoita, sceny w porządku. Tutaj autorka również dobrze sobie poradziła, ale nic poza tym. Zaplątani są przyzwoicie napisaną książką, którą można przeczytać dla odprężenia, mnie nie powaliła, nie krzyczałam z zachwytu. Ot takie czytadełko z pieprzykiem:).

Przyznam,  że było to całkiem  niezłe.  Romans z  punktu  widzenia mężczyzny? A do tego  jeszcze obdarzonego  ciętym dowcipem? Rewelacyjny  pomysł.  Przyznam,  że sięgnęłam  po tą książkę  jako odskocznię od ciężkich  kryminałów.  I naprawdę się dobrze bawiłam. Drew bawił mnie niesamowicie.  Ale przedstawia się,  opisuje w bardzo  sarkastyczny  sposób.  I potwierdza to o czym  my kobiety wiemy, że faceci w pewnym wieku myślą tylko o seksie. No ale jak się okazuje nawet na najbardziej  zatwardziałego żigolaka przychodzi  czas by się  zakochać.

Książka  jest naprawdę  lekka i przyjemna. Soczystych scen nie ma dużo ale za to jakie...  Dobra lektura do poduszki.

Lekka i przyjemna historia mężczyzny, który po raz pierwszy się zakochał. W jego życiu liczyła się tylko praca i zaliczanie panienek. Nigdy nie spotkał się z tą samą kobietą dwa razy i żył po prostu chwilą. Do czasu aż spotkał kobiete swojego życia a ona dała mu kosza. Na drugi dzień okazało się, że będą razem pracować i już wie, że wpadł na całego. Historia podobała mi się na tyle, że przeczytałam ją w kilka godzin jednak nie zamierzam sięgać po kontunuacje. Przeczytałam i odłożyłam. Nie ma szans by ta powieść pozostała na dłużej w mojej głowie. Po raz pierwszy czytam książke pokazaną ze strony mężczyzny i szczerze nie podobało mi się to. Postać męska była jak dla mnie za bardzo pewna siebie. Bohater nie przypadł mi do gustu. Traktował siebie jakby był bogiem i trzeba mu się kłaniać do stóp. I chciał by każdy go tak postrzegał a to mnie nie przekonało. Jego osoba była dla mnie sztuczna i nie mam zamiaru spędzać z nim więcej czasu.

Avatar użytkownika - Bozuci
Bozuci
Przeczytane:2016-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Unieważnienie
Emma Chase0
Okładka ksiązki - Unieważnienie

Waszyngtoński obrońca Stanton Shaw jest dumy, ambitny, zadaje błyskotliwe pytania i zasypuje wszystkich niepodważalnymi argumentami. Nieprzypadkowo nazywany...

Skazanie
Emma Chase0
Okładka ksiązki - Skazanie

Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem. Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie...