Zawsze i na zawsze

Tom 2 cyklu Życie po tobie

Związek z Filipem pozwolił Elizie na nowo uwierzyć, że jest jeszcze zdolna kogoś kochać. Teraz jej świat rozsypał się ponownie, a kobieta nie ma już siły walczyć. Zamyka się w sobie, tracąc nadzieję na miłość. A przecież wydawało się, że szczęście jest w zasięgu ręki!

Filip, chcąc ratować związek z Elizą, postanawia dać jej czas, by mogła przemyśleć ich relację. Obydwoje robią wszystko, by zapomnieć o swoim nieszczęściu, skupiając się na pomocy ciężarnej siostrze Elizy, Milenie. Los jednak bywa przewrotny i nieoczekiwanie krzyżuje ich ścieżki. Przypadkowe spotkanie tych dwojga pokaże, że przeznaczenie nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Zawsze i na zawsze to opowieść o nadziei, która jest silniejsza niż zwątpienie.

Informacje dodatkowe o Zawsze i na zawsze:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-665-7031-3

Kup książkę Zawsze i na zawsze

Zawsze i na zawsze - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2020-10-13, Ocena: 3, Przeczytałam,

„Zawsze i na zawsze” to drugi tom, w którym możemy poznać dalsze losy Elizy i Filipa. Tylko po krótce wam przypomnę, że Eliza straciła męża w wypadku i sama musi się mierzyć z żałobą po ukochanym mężu oraz wychowaniem dwójki dzieci. Aż po jakimś czasie w jej życie wkracza Filip, który wtrąca w jej życie trochę zamieszania, sprawiając, że kobieta na nowo zaczyna żyć.

Ta książka wywołała we mnie same ciepłe odczucia. Czytało się ją naprawdę przyjemnie, choć może sama historia jest bez fajerwerków i jakiś zaskakujących zwrotów akcji to pomimo tego tę historie odbiera się bardzo miło. Mogę rzecz, że tę historie napisało samo życie, bo opisane wydarzenia, mogą spotkać każdego z nas. Piękna w swojej prostocie powieść o żałobie, o dawaniu drugiej szansy, o wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka. Wzruszająca i wciągająca książka Klaudii Bianek rozgrzeje wasze serca. ❤

Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2020 ,

„Zawsze i na zawsze” to kontynuacja losów Elizy i Filipa. Para tęskni za sobą, jednak Eliza nie może przeboleć faktu, że Filip ją okłamał. Kobieta żyje z dnia na dzień, zajmuje się dziećmi i pomaga swojej siostrze Milenie, która jest samotną matką. Filip przestał naciskać na spotkania z Elizą, chce dać jej czas, żeby sama poukładała wszystko w swojej głowie. Przypadkowe spotkanie pokaże czy młodzi są jednak sobie przeznaczeni.
Pierwsza część mnie zachwyciła. Z tą książką było trochę inaczej. Podobnie jak pierwszą cześć czytało mi się dobrze tę książkę, jednak znalazłam w niej wiele powtórzeń, a główna bohaterka Eliza, odrobinę mnie denerwowała. Rozumiem, że dziewczyna czuła się oszukana i miała prawo być zraniona, jednak to ciągłe unikanie Filipa i niedopowiedzenia między parą były dla mnie odrobinę irytujące. Dorośli ludzie, którzy nie mogą sobie wytłumaczyć kilku spraw. Przez to czasem odnosiłam wrażenie, że Eliza zachowuje się po prostu dziecinnie. Uważam, że na plus zasługuje pokazanie historii Jasia i tego, że może świetnie czuć się wśród rówieśników. Jednak, jeśli chodzi o Emilkę to dziewczynka wydaje mi się smutna, ale z drugiej strony pokazuje na jak wiele czynników dziecko reaguje, jak bardzo przezywa wiele spraw oraz jak dużo dostrzega. Ciężkim tematem był wątek z Elżbietą. Nie chcę za bardzo wchodzić w szczegóły. To nie jest moja ulubiona bohaterka i jej zachowanie nie zasługuje na pochwalę, ale z drugiej strony kobieta musiała wykazać się odwagą, aby wyznać prawdę, choć była trudna i być może krzywdząca dla drugiej osoby. Nie chcę jej oceniać. Cieszę się, że Mogliśmy lepiej poznać uroczą staruszkę Zofię Skalską. Wiele można się nauczyć od tej kobiety. Emanowała od niej ogromna mądrość życiowa.
Podsumowując, nie uważam, że książka jest zła, jednak nie była dla to tak emocjonalna przygoda jak pierwsza część. Właśnie tych emocji z pierwszej części zabrakło mi najbardziej. Jednak otwarte zakończenie, które zaserwowała nam autorka sprawia, że na pewno sięgnę po kolejną część, której jestem bardzo ciekawa.
Moja ocena 7/10

zAWSZE I NA ZAWSZE kontynuacja Z?YCIE PO TOBIE.Musze? przyznac?,z?e ta cze?s?c? podobała mi sie? znacznie bardziej,choc? szczerze powiem,z?e nie wiem czy ta seria be?dzie nalez?ała do mojej ulubionej.
Historia sama w sobie jest ciepła i dojrzała,choc? skrywa w sobie takz?e pewnego rodzaju smutek.W drugim tomie fabuła skupiła sie? przede wszystkim na postaci Elizy i jej przemianie.Z?ycie rodzinne gra tutaj zdecydowanie pierwsze skrzypce.Za to relacja z Filipem odeszła lekko na bok,by pod sam koniec ponownie nam zaserwowac? rozwinie?cie tego uczucia.
ZAWSZE I NA ZAWSZE to sympatyczne czytadło,takie swojskie.Ksia?z?ke? czyta sie? przyjemnie i lekko.Autorka ukazuje w niej szereg problemo?w.Jednak,nie poruszyła mnie ona jakos? szczego?lnie.Niekto?re momenty były ciekawe,inne niestety dos?c? monotonne.Akcja toczy sie? spokojnie ukazuja?c codzienny s?wiat gło?wnej bohaterki.Historia opowiada o nowych szansach,te?sknocie i nadziei.Chyba nie do kon?ca był to mo?j klimat.Nie zbudziła ona tez? we mnie głe?bszych emocji.Zakon?czenie otwarte,ale czy sie?gne? po kolejna? czes?c? ...? Chyba raczej nie,choc? okładki sa? pie?kne.
@czwartastrona
6.5/10?

„ZAWSZE I NA ZAWSZE” Klaudia Bianek Wydawnictwo Czwarta Strona

Czy naprawdę ufasz osobą, które dopiero co poznałeś? Eliza zaufała. Stworzyła nowy związek z Filipem. On akceptował ją i jej dzieci. Niestety, życie nie jest takie piękne. Sielanka nie trwała zbyt długo. Po raz kolejny zawiodła się. Los z niej zadrwił. Przemilczana prawda wyszła na jaw. Tylko czy ta prawda, którą zna Eliza jest całkowitą prawdą? O tym musicie się dowiedzieć sami, czytając drugi tom pastelowej serii „Zawsze i na zawsze”.
Klaudia Bianek po raz kolejny wzruszyła mnie do łez. Czytając tom 2 „Zawsze i na zawsze” wylałam wiadro łez. Co ty robisz z czytelnikami.   Uwielbiam książki, przy których można sobie popłakać. Klaudia masz niesamowity umysł. Potrafisz stworzyć książki, które wzruszają. Wchodzisz i pokazujesz głębokie historie, które nie ulatują z chwilą zamknięcia ostatniej strony.
Przykład Elizy i Filipa pokazuje, że można się podnieść pomimo przeżytych traum. Filip to człowiek, który zasługuje na medal. Nie miał łatwego życia. Wyrósł na wartościową osobę. Pokochał kobietę z dziećmi . Nie widzi problemu w tym, że jedno z nich jest chore. Traktuje je tak samo jak zdrowe. Pokochał jak własne. To jest piękna. Jednak w prawdziwym życiu to rzadko się zdarza. Zazwyczaj mężczyźni nie chcą kobiet z dziećmi i to w dodatku chorymi. To jest przykre.
Klaudia po raz kolejny dajesz nadzieję.
Barwni bohaterowie. Dobra akcja i temat powieści. Zakończenie szok. Daje nadzieję, że może kiedyś nastąpi ciąg dalszy przygód Elizy i Filipa.
Polecam przeczytajcie „Zawsze i na zawsze”. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Uwaga ta powieść wciąga.
10/10

Na kontynuację "Życia po Tobie" czekali chyba wszyscy. Wydawać by się mogło, że Autorka po pierwszej części, nie zaskoczy mnie niczym szczególnym. A jednak. Ta część jest dojrzalsza, Elizka zachowuje się bardziej adekwatnie do wieku, chociaż w dalszym ciągu jest bardzo emocjonalna i to uczucia nią kierują. Jest romantycznie, lekko, chociaż los (i autorka) nie oszczędza bohaterów.

Mam wrażenie, że ta powieść może być różnie interpretowana w zależności od bagażu emocjonalnego czytelnika. Ja, człowiek cyniczny i nie romantyczny, doceniam to, że Klaudia Bianek nie boi się trudnych tematów, ale już taka wielka uczuciowość bohaterów mnie męczy. Ale to mój problem przy takich powieściach.

Ta część podobała mi się bardziej, mimo że nie wszystkie zachowania, sytuacje mi odpowiadały. Jest to jednak ciekawa książka, można ją szybko przeczytać, a co wrażliwsi mogą uronić łzę. Jeśli lubicie takie historie, o miłości pomimo przeszkód, to jest to książka idealna. Ja czekam na 3tom.

Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2020-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Jedna? z moich ulubionych serii jest „Z?ycie po Tobie” Klaudii Bianek. Kaz?dy kolejny tom jest kontynuacja? poprzedniego, dlatego polecam czytać od pierwszej cze?s?ci ??

W „Zawsze i na zawsze” powracamy do Lilecka i tych cudownych bohatero?w poznanych w pierwszej cze?s?ci: dzielnej i mocno dos?wiadczonej przez z?ycie Elizy - mamy Emilki i Jasia, jej wspaniałej (choc? nie pozbawionej ludzkich wad i problemo?w) rodziny, byłych tes?cio?w oraz przystojnego Filipa.

Nadal s?ledzimy wzruszaja?ce losy Elizy, jej niezwykła? determinacje?, siłe? i ma?dros?c? w wychowywaniu niepełnosprawnego synka. Dos?c? waz?nym wa?tkiem jest historia Elz?biety (eks tes?ciowej) oraz jej powia?zania z Filipem... Czy kobieca ma?dros?c?, intuicja i matczyne uczucia sa? przynalez?ne kaz?dej dorosłej kobiecie, czy moz?e niekto?re sa? tego pozbawione? Jak w krytycznej sytuacji sprawdzi się Elz?bieta? Czy coś ła?czy Milenę i Filipa? Jaka? role? w z?yciu Elizy odegra pani Zofia?

Wszystkim, kto?rzy tak jak ja, pokochali rodzinę Elizy, kto?rzy wierzą, z?e po kaz?dej burzy wychodzi słon?ce, a nadzieje? warto mieć do kon?ca, polecam druga? cze?s?c? tej wzruszaja?cej, wywołuja?cej mno?stwo emocji serii Klaudii Bianek ?

Jedyne takie miejsce
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Jedyne takie miejsce

Najważniejszy polski tytuł New Adult w 2019 roku! Książka, która zwyciężyła w konkursie na najlepszą nadesłaną do wydawnictwa powieść. Okładka,...

Gwiazdka pełna życzeń
Klaudia Bianek 0
Okładka ksiązki - Gwiazdka pełna życzeń

Kontynuacja "Najcenniejszego podarunku" - drugi i OSTATNI tom tej świątecznej dylogii!OPIS:Opowieść, która roztopi najtwardsze serca!Klaudia Bianek...