Zbuntowana ksieżniczka

Tom 7 cyklu Royal

W Królestwie Viterry nie tylko tożsamość księcia pozostaje tajemnicą, ale również jego siostry. Wychowywana od zawsze w towarzystwie młodych panien Ewelina jest świadoma, że i ona pewnego dnia będzie musiała dokonać wyboru męża. Dziewczyna nie ma na to najmniejszej ochoty i nie rozumie po co te wszystkie sekrety. Kiedy wymknie się na bal maskowy i zaufa przystojnemu Loganowi, wybierze drogę, z której nie ma odwrotu… Bo nawet Ewelina dotąd nie poznała wszystkich tajemnic królestwa pod kopułą.

Zamykający serię Royal tom o Wyborze siostry księcia, którego przebieg zaskoczy wszystkich.

Informacje dodatkowe o Zbuntowana ksieżniczka:

Tytuł oryginału: Der Tag der Entscheidung
Język oryginału: Niemcy
Tłumaczenie: Miłosz Urban

Kup książkę Zbuntowana ksieżniczka

Zbuntowana ksieżniczka - opinie o książce

Nie spodziewałam się, że można jeszcze coś opowiedzieć w tej historii. Główna seria opisana była bardzo dokładnie i nie sądziłam, że coś mogło mnie jeszcze zaskoczyć, a jednak. Relacje Eweliny dodały dodatkowe układanki do wszystkiego. Dziewczyna została porwana, ponieważ groziło jej niebezpieczeństwo. Pod ziemią, poza kopułą, obserwowała jak buntownicy atakują jej krainę i planują obalić władzę. Powoli poznawała również jeszcze więcej tajemnic, które wymyślili jej rodzice. Nie wiedziała co robić, nie potrafiła określić kto jest tak naprawdę tym złym.

Powieść jest obfita w przygody, gonitwy i walką. Ewelina to postać twarda, harda i bardzo mądra. Bardzo ją polubiłam i rozumiałam doskonale jej wahania i rozmyślenia. Dziewczyna niejednokrotnie wykazywała się inteligencją i sprytem. Nie dawała sobą manipulować i na końcu wykazała się wielką odwagą i sercem.

Książka jest naprawdę dobra. Na początku nie widziałam sensu tego dodatku, a po jej skończeniu nie sądziłam, że mogłoby jej zabraknąć. Powieść czyta się z wielkim zaangażowaniem. Styl jest lekki i przyjemny. Jak poprzednie tomy można ją pochłonąć za jednym zamachem.

Podsumowując to jeden z lepszych dodatków jakich miałam okazję przeczytać. To książka która pokaże jak to mieszkańcy postanowili walczyć o swoje państwo i że trzeba doceniać rodzinę. Jeżeli przeczytaliście serię Royal to ten dodatek będzie dla Was obowiązkowy. Ja nie żałuję zapoznania się z nią i Wam serdecznie ją polecam!

Ostatni tom serii Royal jest nieco inny. Poznajemy wydarzenia okiem Eweliny. Siostry księcia Phillipa, która tak jak on, został ukryty przed mieszkańcami Viterry. Lud nie wiedział, jak wyglądają dzieci pary książęcej. Phillip po ostatnich trudach i szokujących wydarzeniach z ostatniego tomu w końcu odnalazł spokój u boku ukochanej kobiety. Teleturniej dobiegł końca, królestwo poznało prawdę. My, czytelnicy także krok po kroku odkrywaliśmy ten wyjątkowy świat zamknięty pod kopułą, w którym czas się zatrzymał. Idealne państwo. Jednak i ideały mają skazy. Dlatego tym razem zobaczymy wydarzenia towarzysząc Ewelinie. Siedemnastoletniej księżniczce, która swą krnąbrnością, wpadaniem w kłopoty oraz walecznym sercem dorównuje Tatianie. Gdy pewnej nocy poznaje Logana, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzie zmieni się jej życie. Jej serce mocniej zadrży a ona sama wpadnie w sam środek wstrząsających wydarzeń. Do tej pory znaliśmy wydarzenia śledząc poczynania Tanii i Claire oraz czterech przystojnych młodzieńców. Prosto z pałacu. Teraz pora na podziemia i prawdę od środka. Co jest prawdą a co kłamstwem? Kto gra a kto jest po jej stronie? Komu zaufać a kogo unikać? Kim jest Logan i jakie ma plany? A co z Eweliną? Czy pisane jest jej szczęście u boku zwykłego mężczyzny, czy wolą rodziców męża wybierze sobie podczas teleturnieju tak jak to zrobił Phillip?

Jeśli sądziliście, tak jak ja myślałam, że poprzedni tom będący ostatnim zaskoczył Was najbardziej to się mylicie. Autorka pokusiła się o pokazanie świata Viterry od kanałów. Od podziemi, które jak wiadomo nigdy do ładnych nie należały. Świat intryg i zasadzek istnieje na równym stopniu na wierzchu jak i głęboko pod spodem. A świat poza kopułą jest totalnie nie realny i kuszący. Na każdym kroku czekały na mnie nowe wydarzenia. Choć znane z poprzednich tomów tak tutaj przedstawione tak, jak widziało ich oko kamery. Do tego stopniowo wychodziły szczury, które podgryzały i podgryzały aż lina puściła rozsypując idealny świat w drobny mak. Wcześniej uczestniczyłam w wyborze królowej - teraz stałam się widzem. Bardzo polubiłam Ewelinę. Jej zachowanie i grę aktorską. To jak radziła sobie w nowej i niebezpiecznej sytuacji. A finał? Rozwalił system, mówiąc potocznie. I tak jak w przypadku poprzednich tomów pozostawił mi niedosyt. Ledwo się zaczęło a już skończyło. I to podobno już ostatecznie.

Odkąd w moje łapki w ubiegłym roku trafił trzeci tom serii, wiedziałam, że muszę przeczytać pozostałe. Niesamowicie wciągnął mnie ten świat rodem z baśni dla dzieci. Karoce i suknie balowe czekają. Idealny świat pełen dobroci i miłości zaprasza. Przystojnego księcia i ślicznych kandydatek na księżniczkę. Walkę dobra ze złem. Szukaniu szczęścia i miłości. Świat pod kopułą kontra ten na zewnątrz. Jeśli chcecie znowu poczuć się jak dzieci czytające baśń to jest to seria właśnie dla Was.

Polecam

Dodatek o siostrze ksiecia. W sumie też bardzo ciekawa i przyjemnie się czyta. Można zobaczyć wydarzenia z innej perspektywy, a dodatkowo dopiero księżniczka odkrywa najgorsze tajemnice Królestwa

Royal. Zamek z alabastru
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Zamek z alabastru

W pałacu pozostało już tylko dwanaście dziewcząt, a tożsamość księcia nadal jest tajemnicą. Zasady gry są wciąż takie same, jednak Tatianie coraz trudniej...

Royal. Królestwo ze szkła
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Królestwo ze szkła

Pierwszy tom nowej serii dla nastolatek "Royal". Siedemnastoletnia Tatiana prowadzi spokojne życie w Królestwie Viterry - idealnym państwie z przyszłości...