Zdobywca

Tom 5 cyklu Zdobywca

Od młodego uczonego do jednego z najpotężniejszych wojowników w historii świata, ta powieść to epicka historia Kubilaj-chana – który, obok Juliusza Cezara, Aleksandra Wielkiego i Napoleona Bonapartego, zapisał się jako jeden z najskuteczniejszych zdobywców, jakiego świat kiedykolwiek znał.

Uczony, który podbił imperium większe niż Aleksander Wielki czy Cezar.

Wojownik, który rządził jedną piątą świata z siłą i mądrością.

Człowiek, który zdradził brata, by chronić swój naród.

To powinien być Złoty Wiek. Jednak jeden z najwspanialszych narodów świata powoli chyli się ku upadkowi, będąc pochłoniętym przez swojego odwiecznego wroga. Dopiero spokojny człowiek, który wyjdzie z długiego cienia swego potężnego przodka –Dżyngis- chana, będzie w stanie to zmienić. Kubilaj-chan marzy o imperium sięgającym od morza do morza.
Jednak by je zbudować, będzie musiał się wiele nauczyć o sztuce wojny i poświęceniu.

Zaprowadzi swoich wojowników na kraniec znanego im świata. A kiedy będzie zmęczony, ranny i osłabiony, przyjdzie mu zmierzyć się z własnymi braćmi w krwawej wojnie domowej, która zmieni bieg historii świata.

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.

Conn Iggulden to, obok Bernarda Cornwella, najlepszy aktualnie autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, a światową sławę zapewnił mu cykl Zdobywca, który został przetłumaczony na ponad 20 języków.

Informacje dodatkowe o Zdobywca:

Kup książkę Zdobywca

Zdobywca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-07-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Historyczne,

Kubilaj-chan marzy o imperium sięgającego od morza do morza. Zdradził brata, żeby chronić swój naród. Żeby osiągnąć imperium, o którym marzy musi jeszcze wiele się nauczyć. Musi również zmierzyć się z własnym bratem w krwawej wojnie domowej.

Conn Iggulden pisze prostym stylem pisania, który łatwo zrozumieć.
" Zdobywca" należy do cyklu z serii o tym samym tytule.
Powieść należy do powieści historycznej, a na cykl z serii "Zdobywca" składa się 5 tomów : " Narodziny Imperium", " Władcy łuku", "Czas zemsty", " Srebrne Imperium" i oczywiście " Zdobywca".

Kto powinien przeczytać powieść? Na pewno miłośnicy historii. Osoby, które jie cierpią historii raczej nie poradzą sobie z tą książką, chyba że mają na to ochotę to polecam.

Powieść jest dziełem genialnego autora.
Seria "Zdobywca" opowiada o życiu Dżygnis-chana i jego potomków. Opisuje proces powstawania potężnego Imperium Mongolskiego.

Imperator. Bramy Rzymu
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Imperator. Bramy Rzymu

Pierwszym tom, którym poznajemy dzieciństwo i młodość Gajusza, który - jak każdy chłopiec z warstwy nobilów - otrzymuje staranne wychowanie...

Imperator. Pole mieczy
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Imperator. Pole mieczy

Trzeci tom cyklu ,,Imperator"  wypełniają dalsze dzieje słynnego Rzymianina: po zawiązaniu triumwiratu z wodzem Pompejuszem i finansistą Krassusem...