Zdrada doskonała

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-07-15

Tess jest załamana po niespodziewanej śmierci męża. Pozostał jej już tylko syn Jamie - zrobiłaby wszystko, aby go chronić, ale w tej chwili nie bardzo radzi sobie z życiem. Wszystko się zmienia, kiedy do drzwi ich domu puka Shelley, która zajmuje się pomaganiem osobom zmagającym się z utratą kogoś bliskiego. Wyrozumiała i życzliwa kobieta obiecuje, że pomoże Tess przetrwać ten najtrudniejszy okres w życiu.

Kiedy jednak dochodzi do serii niepokojących wydarzeń i pojawiają się różne pytania w związku ze śmiercią męża, Tess zaczyna podejrzewać, że Shelley może mieć ukryty motyw. Wie, że musi dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Jamiemu - lecz nigdy jeszcze nie czuła się równie bezbronna. A na dodatek nikt nie chce jej słuchać...

Zdrada doskonała to oryginalny thriller z ciekawie poprowadzoną fabułą. Dajemy się wodzić za nos i na koniec zaskoczyć!

Kup książkę Zdrada doskonała

Opinie o książce - Zdrada doskonała

Avatar użytkownika - cherryladyreads
cherryladyreads
Przeczytane:2020-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Zdrada doskonała” jest debiutancką powieścią Lauren North i powiem wam, że warto zapamiętać zarówno ten tytuł jak i nazwisko autorki. Aż się wierzyć nie chce, że to jest pierwsza książka jaka wyszła spod pióra pani North.

Bardzo mi się podobała przedstawiona historia, stopniowo narastające napięcie i poczucie niepokoju, które prowadzi do zaskakującego zakończenia.
I to zakończenia, które wcale nie wskazuje rozwiązania, więc można nadal wybrać co dla nas jest prawdą i w co chcemy wierzyć.

Tutaj znów, mamy dwie osie czasowe. Historia rozpoczyna się dzień po ósmych urodzinach Jamiego, kiedy to Tess budzi się w szpitalu z raną brzucha zadaną nożem. Nie pamięta jednak kto ją ugodził i co się tego dnia wydarzyło. Czuje tylko ogromny strach o bezpieczeństwo swojego syna. Sesje z przesłuchania kobiety, przeplatają się z wydarzeniami sprzed urodzin Jamiego. Powoli odkrywamy tajemnice jakie Mark miał przed swoją żoną. Widzimy pogorszającą się relację matki ze swoim synem i jej usilne próby pozbierania się po traumie. Ponieważ narratorem jest Tess, czujemy z nią bardzo silną więź. Towarzyszymy jej w kolejnych etapach żałoby i obserwujemy jej relację z Sheley, która zaczyna nas niepokoić. Pojawia się również Ian, brat Marka, który również nie wzbudza naszego zaufania.

Tempo w powieści rośnie z biegiem czasu, ale w niczym to nie przeszkadza. Książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem, a wydarzenia są tak dozowane by rozbudzić naszą ciekawość. Na uwagę też zasługuje finał, który wywołał we mnie efekt wow! Takiego rozwiązania się nie spodziewałam!

„Zdrada doskonała” jest świetnym thrillerem, który doskonale spełnia moje oczekiwania. Powieść czyta się szybko z rosnącym zainteresowaniem i niepokojem. Autorka bardzo dobrze przedstawiła nam portret psychologiczny głównej bohaterki, przez co współczujemy Tess i rozumiemy jej stan. Zakończenie, które wywołuje szok sprawia, że o książce szybko nie zapomnimy.

Zdrada doskonała to historia Tess. Kobieta jest załamana po śmierci swojego męża Marka. Została sama ze swoim synkiem. Pogrążona w żałobie Tess nie radzi sobie ze swoim życiem i ciężko opiekować jej się dzieckiem. Wszystko się zmienia, kiedy do jej drzwi puka Shelley, zawodowo zajmująca się pomaganiem osobom po stracie kogoś bliskiego. Kobiety zaprzyjaźniają się, a Shelley pomaga przetrwać Tess ten trudny okres w jej życiu. Jednak, gdy w życiu wdowy dochodzi do niepokojących wydarzeń, cień podejrzeń pada na nową przyjaciółkę.

Muszę przyznać, że książka mi się podobała. Tess jest rozbita po śmierci męża. To musi być niewiarygodnie trudne przeżycie, stracić bliską osobę. Autorce udało się pokazać funkcjonowanie psychiki w żałobie. Otępienie z nim związane. Z jednej strony poczucie obowiązku wobec dziecka, a z drugiej brak siły na normalne funkcjonowanie. Jednak chwilami główna bohaterka irytowała mnie swoim zachowaniem, jakby jej postać była przerysowana.

Książka była interesująca, momentami trzymała w napięciu. Cała fabuła była ciekawa, ale niestety odniosłam wrażenie, jakbym część historii już gdzieś czytała. Ta książka częściowo przypominała mi „Na skraju załamania” B.A Paris. Całe szczęście, że historia została poprowadzona w całkiem innym kierunku. To ogromny plus dla tej historii.

Autorka postanowiła całą historię przeplatać aktualnymi wydarzeniami – było to dla mnie ciekawym pomysłem, a dodatkowo miałam wrażenie, że uda mi się przewidzieć rozwój wydarzeń. Dałam się autorce wyprowadzić w maliny, bo zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Było to dla mnie spore zaskoczenie. Autorka tak prowadziła całą historię, że zdecydowanie czułam niechęć do bohaterów. Czy słusznie? Nie mogę Wam tego zdradzić :)

Nie do końca rozumiem, co miały na celu rozmowy Tess, które prowadziła ze swoim mężem, jak się domyślam we własnej głowie. Jeśli chodzi o minusy, a dla mnie jest to minus, bo wpływa to na ogólny odbiór książki – zupełnie nie rozumiem tytułu. Nie pasuje do książki, podobnie jak okładka. Ale to moje subiektywne odczucie.

Mimo kilku minusów, przyznaję, że to był dobry thriller. Po skończeniu, nie miałam wrażenia zmarnowanego czasu. Cieszę się, że autorka w ten sposób poprowadziła historię. Uważam, że czytelnicy thrillerów będą zadowoleni.

Moja ocena 7.5/10

Gdy byłem kimś innym