Zdradzeni

Książka, na którą czekała cała Ameryka!!!

Książka, która zapewne przyprawi o szok najbardziej szacowne amerykańskie instytucje, doczeka się wielkich nagłówków w prasie całego świata i pozbawi nas ostatnich złudzeń na temat przywódców i gwiazd minionych dziesięcioleci. Jest to pierwsza książka, która rozwiązuje w sposób ostateczny - sensacyjne i dotychczas nierozwiązane zagadki śmierci Johna F. Kennedy'ego, Roberta Kennedy'ego, Marilyn Monroe. Dzięki nazwiskom, które wymienia i interesom, które opisuje, jest to jedyna książka, która łączy nie mniej niż siedmiu amerykańskich prezydentów z mafią. Jest to również książka, która ukazuje związki między mafią, Hoollywood i Las Vegas, łącznie z publicznymi i prywatnymi kontaktami Sama Giancany z największymi gwiazdami Ameryki.

Informacje dodatkowe o Zdradzeni:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1992 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Double Cross

Kup książkę Zdradzeni

Zdradzeni - opinie o książce

Fascynująca książka poświęcona mafii, ale nie tylko. Pokazuje również uwikłanie elit amerykańskich w mętne interesy.

Moją uwagę zwrócił rozdział poświęcony zabójstwu 35 prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy'ego. Autorzy wskazują na udział służb, konkludując: Obaliliśmy wiele reżimów. Tym razem zrobiliśmy to na własnym podwórku. Ale ile w tym prawdy? Wszystko zależy od tego jak potraktujemy wynurzenia gangsterów. Tyle że Sam Giancana, nazywany ''Momo" (właściwie: Salvatore Guignano) nie był zwykłym kryminalistą; był kim znacznie ważniejszym w strukturach przestępczości zorganizowanej. Herszt mafii chicagowskiej w latach 1955- 1966. Urodził się we włoskiej rodzinie imigrantów; pseudonim ''Momo" wywodzi się od słowa ''Mooney'', co w slangu oznacza szalony. Mafioso znany był z nieprzewidywalnych reakcji, zachowań. Szybko rozpoczął działalność przestępczą; wsławił się jako okrutny i bezlitosny zabójca. Pierwszy raz aresztowany w 1925 roku ( kradzieże, włamania, wymuszenia, rozboje, etc.). Zatem miał obszerną kartotekę policyjną. Prowadził bogate życie towarzyskie, spotykał się m.in. z Frankiem Sinatrą.

Bracia przybliżają nam okoliczności niewyjaśnionych śmierci Kennedych i Marilyn Monroe. W tle służby, agenci, wysoko postawieni politycy. Opisują swoje związki z najpotężniejszymi personami Ameryki XX wieku oraz Hollywood.

Przypuszcza się, że Sam Giancana mógł zostać wynajęty w celu likwidacji Comandante i obalenia reżimu na Kubie. Rzekomym zleceniodawcą była CIA. W swoich wywodach insynuuje, że finansował kampanię prezydencką Johna F. Kennedy'ego. Przestępca ponoć zaangażował się w to przedsięwzięcie, kupował głosy. Uważał więc, że ma swojego człowieka w Białym Domu. Jakże się pomylił! Bowiem to minister sprawiedliwości, Robert Kennedy, wypowiedział im wojnę! O mafii i CIA, ''Momo" pisze, że to ''Paczka i Agencja". Tuż po wydarzeniach z 22 listopada 1963 roku, mówił:Doszło właśnie do zamachu stanu w USA. Mała grupa ludzi przejęła władzę i czas z tego skorzystać.

Giancana zginął 19 czerwca 1975 roku w swoim domu, na chwilę przed złożeniem zeznań przed komisją senacką, badającą związki z CIA z przestępczością zorganizowaną.

Zdaję sobie sprawę, że tego typu literatura nie każdemu przypadnie do gustu. Sięgnęłam po tę pozycję, bo od lat interesuję się tą tematyką.