Zdrowa architektura. Nowy standard budownictwa zrównoważonego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2021-09-27
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788301218591
Liczba stron: 183

Ocena: 0 (0 głosów)

Przeciętny Polak spędza 90% swojego życia wewnątrz budynków. Warto zatem zdać sobie sprawę, że warunki tam panujące, ale także sam układ budynku i jego wyposażenie ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Niniejsza publikacja stanowi usystematyzowanie tematyki zdrowia w architekturze przez wyodrębnienie cech charakteryzujących Zdrową Architekturę Zrównoważoną (ZAZ) oraz przyporządkowanie im rzeczywistych wymagań projektowych. Jest odpowiedzią na potrzeby rynku nieruchomości związane ze wzrostem trendów prozdrowotnych w architekturze oraz coraz większą świadomością zależności kosztów obiektu od zdrowia jego użytkowników.

Książka jest kierowana między innymi do:

deweloperów, inwestorów - w celu zwiększenia świadomości występowania aspektów prozdrowotnych w projekcie, wnoszących wartość dodaną do inwestycji; projektantów - którzy, otrzymując podręcznik z usystematyzowanymi rozwiązaniami technicznymi oraz narzędziem projektowym w postaci matrycy ZAZ, mogą realizować rozwiązania prozdrowotne w celu wdrożenia ich do dokumentacji projektowej; studentów - między innymi architektury i urbanistyki, planowania przestrzennego, zarządzania nieruchomościami, architektury krajobrazu, inżynierii środowiska, facility management, gospodarki i rozwoju zrównoważonego, którzy zyskują kompendium wiedzy na temat zdrowia w architekturze; osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę i świadomość o budynkach i ich znaczeniu dla naszego zdrowia.

Tagi:

Kup książkę Zdrowa architektura. Nowy standard budownictwa zrównoważonego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zdrowa architektura. Nowy standard budownictwa zrównoważonego