Zęby smoka

Tom 19 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Sólve Lind, dopiero gdy był już dorosły, zorientował się, że jest jednym z dotkniętych Ludzi Lodu. Dzięki swym niezwykłym zdolnościom dostawał wszystko, czego naprawdę pragnął, coś jego życzenia były egoistyczne. Nie wahał się przed przestępstwem. Cynicznie wykorzystywał swą tajemną moc, by zdobyć bogactwo i piękne kochanki, aż do czasu, gdy urodził mu się syn - potwór, którego nikt na świecie nie mógł zobaczyć...

Informacje dodatkowe o Zęby smoka:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-060-0
Tytuł oryginału: Drakens tänder
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Kup książkę Zęby smoka

Zęby smoka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2018-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Zęby smoka” - rozsiane przez Tengela Złego, czyli obciążeni złym dziedzictwem. Jest to już 19 tom pięknej, fantastycznej sagi.

Można było się domyśleć, że klątwa nie opuściła rodu Ludzi Ludu. Sölve syn Daniela wydawał się całkowicie normalny, tak więc każdy spał spokojnie, wierząc iż Shira naprawdę mogła pokonać przekleństwo.

Daniel bardzo kochał swoje dzieci i nie przeczuwał co się święci uległ prośbie syna i podarował mu Mandragorę. Ten zaś szczęśliwy, ze otrzymał taki skarb nie pomyślał nawet, że to co miało mu pomagać, może odwrócić się przeciwko niemu.

Sölve zaczyna odkrywać w sobie magiczne zdolności. Wszystko czego bardzo pragnie zostaje spełnione. To daje mu niesamowite możliwości. Zwłaszcza, że chłopak ma także ogromne pragnienie władzy. Postanawia wyjechać do Wiednia i piąć się coraz wyżej. Prawdziwej miłości nie odczuwa. Zresztą na co mu to kiedy może mieć każda kobietę w swoim łożu. Z uczuciami innych w ogóle się nie liczy.

Wydawać by się mogło, że cały świat stoi przed nim otworem i już nic go nie powstrzyma. Kiedy na jego drodze staje niechciany syn, również objęty przekleństwem. Najgorsze, że po nim jest to wyraźnie widać. Ojciec wie, że musi ukryć go przed światem.

Ta część jest chyba jedną z najbardziej smutnych i okrutnych do tej pory. Mały Heike wzrusza niemiłosiernie i serce boli kiedy czytamy co się z nim dzieje.

Główny bohater jest zły i okrutny. Czytamy o wszystkim z jego perspektywy, ale na pewno nie wspieramy go w jego poczynaniach. Wiele kobiet cierpi przez jego zachcianki. On ciągle myśli tylko o sobie. Ma przeświadczenie, że wszytko mu się należy. Jednocześnie też nie potrafi znieść drwin ani porażki.

Przez cala książkę myślałam, że coś się zmieni. Nie mogłam znieść tej postaci. Spodziewałam się po autorce, że miłość potrafi wiele i w końcu jakaś piękna kobieta wpłynie na jego zimną duszę. Faktycznie pojawia się piękna aczkolwiek uboga dziewczyna. Bohater szuka bogatej i dobrze postawionej partii. Elena zakochana w nim będzie miała duży wpływ na rozwój wydarzę. W jaki jednak sposób można się zaskoczyć.

Książka jak najbardziej mi się podobała. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów małego trolla, bo tak okrutnie nazywali syna Sölve.

Czy ten chłopczyk który poznał tylko okrucieństwo będzie w stanie komukolwiek zaufać? Z cala pewnością sięgnę po kolejny tom Sagi o Ludziach Lodu. Z każdym kolejnym robi się coraz ciekawiej.

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Solve, jeden z dotkniętych Ludzi Lodu ukrywa swoje nadprzyrodzone zdolności. Nikt o nich nie wie, i chce żeby tak zastało. Kiełkuje w nim zło, co go niezmiernie cieszy. Wyjeżdża z domu i już nikt nie może kontrolować jego i jego zdolności. Spełnia swoje wszelki zachcianki, idzie po trupach by dotrzeć do celu. Ale zdarza się coś na co nie jest przygotowany - dziecko.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Solve gdy dorasta uświadamia sobie, że jest dotknięty. Opuszcza rodzinę, żeby nikt nie uświadomił sobie prawdy i wyrusza na podbój świata. Pragnie zdobyć władzę i nie ma żadnych skrupułów przed pozbywaniem się przeszkód. Jego pasją jest zdobywanie kobiet. Problem pojawia się gdy się okazuje że z jedną z nich spłodził dziecko, również dotknięte. Pragnie się go pozbyć jednak chłopczyk ma potężnego sprzymierzeńca - mandrgorę...

Bardzo ciekawa część. Opowieść o osobie, która z czasem okazała się być " dotkniętą". Klątwa nie została odwrócona a to znaczy, że możemy liczyć na ogromne emocje. Gdy do tego jeszcze dojdzie nieszczęście małego dziecka, to serce się kraje i wiemy już , że lektura chwyci za serce. Świetna.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Terenia
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Dom upiorów
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Dom upiorów

Elisabet Paladin była osobą zdecydowaną i nie ulegała ciągłym opowieściom matki o znakomitych rodzinach ani jej marzeniom o bogatym mężu dla córki...

Drżące serce
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Drżące serce

Kari odebrano wszelkie możliwości godnego życia. Los poskąpił jej urody i skazał na bycie złą. Gdy jednak w głębi Gór Czarnych spotyka przystojnego Armasa...