Żeby wygrać, trzeba grać

Żeby wygrać, trzeba grać to poruszający zapis osobistych zmagań z rakiem piersi. To także potężna dawka wiedzy na temat choroby nowotworowej. Autorka przeprowadza czytelniczkę przez cały proces: od diagnozy do wyzdrowienia. Profilaktyka, styl życia, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna. Dowiedz się, co zrobić, by zmniejszyć ryzyko raka piersi. A jeśli już się pojawi - jak, nie tracąc nadziei, wygrać grę o najwyższą stawkę.

Książka porusza emocjonalnie, ale też motywuje do działania. Napisana w trosce o kobiece ciało, wystawione na ciężką próbę choroby nowotworowej. Autorka z werwą i, co ważne - w odniesieniu zarówno do doświadczeń osobistych, jak i najnowszej wiedzy naukowej, zachęca do podjęcia wyzwania, jakim jest profilaktyka i leczenie raka piersi. Całość można potraktować jako rodzaj przewodnika, a raczej - przewodniczki, która trzymając mocno za rękę, otwiera kolejne drzwi w trudnym procesie leczenia.

DR DOROTA WISZEJKO-WIERZBICKA

psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka, prowadzi zajęcia na SWPS

Ta książka to szczera i pobudzająca kobiecą czujność historia zderzenia się z diagnozą nowotworową dotychczas zdrowej i pełnej życia młodej kobiety. To także merytoryczny przewodnik po raku piersi - napisany przez Autorkę tak, by często skomplikowana wiedza medyczna na temat choroby była zrozumiała i dla pacjentek, i dla osób im bliskich. Bardzo wartościowa i potrzebna lektura, która przekazuje wiedzę i daje wiele nadziei. Polecam!

DR N. MED. ELŻBIETA RADZIKOWSKA-BÜCHNER

kierownik Oddziału Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Szczękowej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, założycielka Fundacji dr Radzikowskiej

Aldona Sosnowska-Szczuka

Dziennikarka, redaktor naczelna serwisu dla kobiet mooveme.pl. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracowała jako zastępczyni redaktor naczelnej dwutygodnika ,,Gala", wcześniej związana m.in. z magazynami ,,InStyle", ,,Joy" i ,,Pani". Przeprowadziła kilkadziesiąt wywiadów z artystami, sportowcami i politykami. Autorka artykułów i książek na temat zdrowego stylu życia.

Informacje dodatkowe o Żeby wygrać, trzeba grać:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Żeby wygrać, trzeba grać

Żeby wygrać, trzeba grać - opinie o książce

Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity
Aldona Sosnowska-Szczuka0
Okładka ksiązki - Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity

Nasze życie kręci się wokół jedzenia. Kiedy zjeść? Ile zjeść? Co zjeść? Pytanie jednak brzmi, czy możemy jeść wszystko bez obaw o nasze zdrowie czy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;