Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity

Nasze życie kręci się wokół jedzenia. Kiedy zjeść? Ile zjeść? Co zjeść?

Pytanie jednak brzmi, czy możemy jeść wszystko bez obaw o nasze zdrowie czy sylwetkę? Odpowiedź brzmi TAK! We wszystkim ważny jest jednak umiar i podstawowa wiedza na temat spożywanych przez nas produktów. Wiele z nich owianych jest złą sławą, ale czy słusznie.

Rozprawmy się z najczęściej powtarzanymi i wciąż funkcjonującymi w powszechnej świadomości mitami na temat popularnych produktów żywieniowych, niektórych uznawanych za zdrowe.

Modna dieta gwarantem sukcesu? Czy tłuszcz tuczy? Detoks na szybki i zdrowy spadek wagi? Biały cukier to biała śmierć? Dlaczego mimo diety moja waga stoi w miejscu? Czy light znaczy zdrowo?

Informacje dodatkowe o Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Kuchnia

Tagi: bóg Zdrowa kuchnia i żywność nisko przetworzona

Kup książkę Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity

Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity - opinie o książce

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Możesz jeść wszystko"  to bardzo przydatna pozycja dla osób, które od lat poszukują diety idealnej oraz nie raz zmieniając tryb życia na zdrowszy kierowały się powszechnie powtarzanymi mitami odnośnie odżywiania. Książka podzielona została na 5 głównych części. W pierwszej dotyczącej mitów żywieniowych odkryjemy czy detoks uzdrawia a dieta 1000kcal to dieta skuteczna w walce z nadwagą. Następnie autorzy rozprawia się z stereotypami odnośnie nawyków żywieniowych i odpowiedzą miedzy innymi na pytanie: czy od tłuszczu się tyje i dlaczego nasza waga wciąż stoi w miejscu. Trzecia część poświęcona jest przekazaniu najważniejszych informacji związanych z podstawowymi produktami, które pojawiają się w codziennym jadłospisie i ich wpływie na skuteczność naszej diety. Kolejny rozdział to podstawowa wiedzą odnośnie wpływu kondycji naszego układu pokarmowego na powodzenie w walce ze zbędnymi kilogramami. A ostatni to przykładowe przepisy, które warto wykorzystać w życiu codziennym. Książka pogłębiła moja wiedzę i pomogła zrozumieć dlaczego konkretne dążenia do utraty wagi nie przynoszą efektów oraz rozprawić się z mitami żywieniowymi funkcjonującymi w moim codziennym jadłospisie. Po książkę polecam sięgnąć nie tylko osobom myślącym o diecie czy zmianie nawyków żywieniowych ale również tym, którzy nie czują potrzeby zmiany swojej wagi ale lubią poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie zdowego odżywiania.

Żeby wygrać, trzeba grać
Aldona Sosnowska-Szczuka0
Okładka ksiązki - Żeby wygrać, trzeba grać

Żeby wygrać, trzeba grać to poruszający zapis osobistych zmagań z rakiem piersi. To także potężna dawka wiedzy na temat choroby nowotworowej. Autorka przeprowadza...