Zgromadzenie cieni

,,Oto ideał powieści fantasy".

,,Publishers Weekly"

Upłynęły cztery miesiące, odkąd w ręce Kella wpadł czarny kamień. Cztery miesiące, odkąd przecięły się ścieżki antariego i dziewczyny z Szarego Londynu, Delilah Bard. Cztery miesiące, odkąd książę Rhy został ranny, Kell i Lila pokonali rządzące Białym Londynem bliźniaki Dane, a kamień wraz z umierającym Hollandem wrzucili w otchłań Londynu Czarnego.

Pod wieloma względami sytuacja prawie wróciła do normalności, chociaż... Rhy spoważniał, a Kella dręczą wyrzuty sumienia. Antari nie przemyca już przedmiotów między światami - jest nerwowy, nawiedzany przez sny z udziałem złowieszczej magii, skupiony na myślach o Lili, która zniknęła mu z oczu w porcie, tak jak zawsze tego pragnęła. Tymczasem w Czerwonym Londynie trwają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, spektakularnego i kosztownego międzynarodowego turnieju - mającego na celu rozrywkę i zachowanie dobrych stosunków z sąsiednimi mocarstwami. Na zawody przybędzie wielu gości, a wśród nich starzy przyjaciele na pewnym statku pirackim.

Jednakże, podczas gdy wszyscy w Czerwonym Londynie skupiają się na czekających ich emocjach sportowych i towarzyszących igrzyskom przyjęciach, w innym Londynie rozkwita życie, a ci, którzy mieli rzekomo odejść na zawsze, powracają. Jak cień, który znika w nocy, lecz pojawia się znów kolejnego dnia, tak odżywać zdaje się Czarny Londyn. Tyle że magia wymaga równowagi, więc by odrodził się Czarny Londyn, inne miasto musi upaść...

,,Bogate szczegóły rozświetlają każdy wymiar niezwykłego miasta zalanego magią, a skomplikowane postacie okazują się intrygującymi osobowościami. W tej barwnej scenerii toczy się trzymająca w napięciu akcja... Schwab już nam każe czekać na dalszy ciąg".

,,Entertainment Weekly"

,,Schwab jest fantastyczną pisarką, toteż akcja tej powieści płynie szybko: to świat, w który łatwo się zanurzyć, a cztery Londyny, które mamy szansę odwiedzić, stanowią ucztę dla zmysłów: są żywe, interesujące i szczegółowo pokazane.  Zmyślone światy prezentują się imponująco i już choćby z tego względu warto sięgnąć po tę książkę.

,,io9"

,,Jest tu wszystko: magia i romans, przygoda i intryga, podstęp i oszustwo, a także trochę tajemnic ze świata piratów... Ta powieść przyciągnie zarówno dorosłych czytelników fantasy, jak i tych młodszych, lubujących się w gatunku young adult".

,,Booklist"

Informacje dodatkowe o Zgromadzenie cieni:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-06-26
Tytuł oryginału: The Gathering of Shadows

Kup książkę Zgromadzenie cieni

Zgromadzenie cieni - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Po uratowaniu życia księcia, wszystko się zmieniło. Kellowi nie dane jest zapomnieć, że to wszystko jego wina. Nie jest już cudownym antarim, który, jako jedyny, może podróżować między światami. To, co dawało mu wolność, zostało mu brutalnie odebrane. Teraz musi spowiadać się z każdego swojego kroku, niezależnie od świata. Jeśli myślał, że jego wyrzuty sumienia, to będzie najgorsze, z czym będzie musiał żyć, był w ogromnym błędzie.
Rhy, niesforny książę Czerwonego Londynu, nie jest sobą. Gdyby mógł cofnąć czas, do momentu, który na zawsze zmienił jego życie – zrobiłby to bez chwili wahania. Rozumie, dlaczego Kell to zrobił, ale też ciągle rozważa, czy to była właściwa decyzja. W odepchnięciu od siebie tych nieprzyjemnych myśli pomagają mu przygotowania do Igrzysk Żywiołów, których organizacja jest chlubą królewskiej rodziny.
Drogi Kella i Lili się rozeszły. Jej fascynacja magią nie stała się przez to mniejsza. To, co miało być zupełnie nieosiągalne, okazało się możliwe do nauczenia. Jak jej idzie nauka magicznych zawiłości? Przekonacie się czytając drugi tom cyklu – „Zgromadzenie cieni”.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Znakomita kontynuacja losów Kella i Lili Bard. Ona pływa po nieznanych wodach i poznaje różnych ludzi, od których stara się czerpać jak najwięcej. On nie podróżuje już między światami i robi wszystko, aby uchronić brata przed niebezpieczeństwami. Tych dwoje spotka się na Igrzyskach Żywiołów.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Autorkę V.E. Schwab chyba nie trzeba przedstawiać (tak myślę) Jest jedną z tych, do których podchodzi się z szacunkiem za książki, jakie wydaje. Cieszę się, że w moje ręce trafia coraz więcej książek autorki. Seria ,,Odcienie magii" sprawią, że mogłam odpłynąć daleko w morze, nie martwiąc się o to, co zostało na lądzie. Sprawi, że będziesz chciał poczuć to, co nasi główni bohaterowie. W poprzedniej recenzji do tomu 1 napisałam, że jest to książka dla miłośników ,,Piratów z Karaibów", tylko że w żeńskiej roli występuje Lila, która udowodni, że wzrost i siła nie ma nic wspólnego z bystrością i zawziętością, jaka charakteryzuje właśnie te cwaną istotkę! Lila i Kell mają przed sobą kontynuację tego, co było w pierwszym tomie, lecz tutaj większość książki skupiona są Igrzyskach Żywiołów w Czerwonym Londynie oraz spektakularnego i kosztownego międzynarodowego turnieju mającego dać widzom rozrywkę i utrzymanie dobrych stosunków z sąsiednimi mocarstwami.

Mnóstwo znanych osobistości, jak i starzy znajomi/przyjaciele ze znanego statku pirackiego. W przyrodzie wszystko musi mieć swoje miejsce i musi panować równowaga, więc jeżeli jedno znika coś musi powstać. Czarny Londyn pnie się ku górze więc któreś musi upaść. Które? No ja wam tego nie zdradzę, ale Lila i Kell będą mieli spore problemy, jak i zabawy. Dodatkowo bardziej rozwinięty jest wątek uczucia, jakie powstało między tą dwójką co mnie ogromnie raduje i cieszy. Jak każde mocarstwo tak tutaj każdy Londyn ma swoje tajemnice, intrygi, zagadki.

Chęć powstania i bycia tym najlepszym też nabiera na siłę. Każda z postaci, jaką stworzyła autorka jest naprawdę oryginalna i nietuzinkowa, przez co czytając masz wrażenie, że możesz utożsamiać się z jedną z nich. Statek piracki, bale, turnieje, intrygi, miłość, rodzina, chęć udowodnienia sobie, innym, że możemy, chcemy więcej, ale za jaką cenę? Ile jesteś w stanie znieść, żeby chronić tych, których kochasz, ale ile jesteś w stanie poświęcić, żeby zniszczyć tych, którzy chcą zniszczyć to, co kochasz, szanujesz.

Z całego serca polecam tę serię, bo warta jest każdej sekundy. Przyznam się, że nie chce kończyć trzeciego tomu, bo już mi nic nie zostanie, a poważnie polubiłam Lilę i ten jej zadziorny charakterek oraz Kella który naprawdę wiele przeszedł.

Podobała mi się kontynuacja "Mroczniejszego odcienia magii"- dowiadujemy się więcej o głównych postaciach, pojawiają się też nowi i instrygujący bohaterowie. Dynamika pomiędzy braćmi (przyszywanymi) - Kellem i księciem się komplikuje, Delilah wykazuje większą hardość i odwagę niż pozostali razem wzięci, a zakończenie jest mroczne. Warto.

Avatar użytkownika - sylwia_wdowczyk
sylwia_wdowczyk
Przeczytane:2019-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Zgromadzenie cieni" V.E. Schwab
Druga część opowieści o antarim i złodziejce. Lili odkrywa swoje zdolności magiczne na statku, a Kell próbuje żyć normalnie w zamku, który po śmierci oraz wskrzeszeniu jego przyrodniego brata stał się jego więzieniem. Główni bohaterowie nie widzieli się od czterech miesięcy, a spotkają się w niespodziewanych okolicznościach na Igrzyskach Żywiołów. Jak potoczy się ich spotkanie? Czy zło znów zatriumfuje w Czerwonym Londynie?

Drugi tom świetnie zapowiadającego się cyklu. Niestety, wielki zawód. Potencjał stworzony przez świat wykreowany i system magii nie został wykożystany. Wkradł się też syndrom środkowej książki.

A Conjuring of Light
V.E. Schwab0
Okładka ksiązki - A Conjuring of Light

Witness the fate of beloved heroes - and enemies.THE BALANCE OF POWER HAS FINALLY TIPPED...The precarious equilibrium among four Londons has reached its...

Wyczarowanie światła
V.E. Schwab0
Okładka ksiązki - Wyczarowanie światła

Ostateczna bitwa między światłem i ciemnością w spektakularnym finale bestsellerowej trylogii, zaliczanej do najlepszych dzieł fantasy ostatniej dekady ...