Zgromadzenie, Tom II Odnaleźć siebie

Czy kłamstwo może stworzyć nową prawdę?

Zgromadzenie szybko otrząsa się po tragicznej śmierci Samuela, a Stróżowie są zadowoleni z nowego dowódcy, Louisa Daquina. Damien porządkuje swoje życie, Catherine wraca pod skrzydła Pana Łowców. Wszystko zdaje się biec właściwym torem, wróżąc spokojną i udaną przyszłość. Jest tylko jeden problem: kłamstwo Louisa, które wkrótce może spowodować wielkie szkody...

Czy prawda w końcu ujrzy światło dzienne? Ile można poświęcić w imię wyznawanych zasad? Komu warto zaufać, gdy przyjdzie czas poszukiwania najważniejszej w życiu rzeczy – własnej tożsamości? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą musieli wkrótce odnaleźć bohaterowie Zgromadzenia.

Informacje dodatkowe o Zgromadzenie, Tom II Odnaleźć siebie:

Zgromadzenie, Tom II Odnaleźć siebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Żyją wśród nas. Pozornie tacy jak my, a jednak posiadają skrzydła, dzięki którym mogą wzbić się ponad światem. I co ważniejsze, moce, które pomagają bronić nas przed zagrożeniem. Stróże.

A co nam zagraża? Zło pozbawiające cnót miłości, wiary i nadziei, bez których stajemy się jedynie ciałami błąkającymi się bezcelowo w ciemności, bez których życie traci sens. Łowcy.

Zapowiada się na odwieczną walkę dobra ze złem. Ale czy na pewno? Nie wszystko jest tu białe lub czarne, ale przyobleka różne odcienie szarości. I mnie również, podobnie jak głównego bohatera, młodego Stróża, Damiena dopadają wątpliwości. Mimo oczywistej nikczemności Łowców, czy Stróże mają prawo ich zabijać? Czy nie stają się przez to tacy jak oni?

Te pytania pobrzmiewają nieustannie w tle wydarzeń, które po śmierci poprzedniego dowódcy Zgromadzenia, Samuela, nabierają tempa. Stróżom udaje się dokończyć broń przeciwko Łowcom. Podstępem chcą też odkryć ich ukryte miasto, Tenebris i zaatakować znienacka. Balthazar dowodzący Łowcami również planuje dużą akcję, której konsekwencje mogą być straszne dla ludzi.

W zawierusze przygotowań do nieuchronnej konfrontacji, Damien i Łowczyni Catherine spotykają się ponownie. Czy potrafią zaufać sobie po tym czego doświadczyli? Czy kłamstwa, które stanęły pomiędzy nimi nie zniszczą rodzącego się porozumienia i uczucia, które nie miało prawa zaistnieć?

Jeżeli planujecie zagłębić się w fantastyczny świat wykreowany przez autorkę, zacznijcie koniecznie od pierwszej części "Wyjęta ze zła". Bez jej znajomości odbiór zdarzeń i zachowań bohaterów w drugim tomie może być niepełny.

Już pierwszy tom serii mnie oczarował, dlatego z chęcią wróciłam do fascynującego świata Stróżów i Łowców. Porwał mnie ponownie klimat powieści, a postacie bohaterów, tak nieidealnych, tak ludzkich, mimo swych magicznych umiejętności, pokochałam bez reszty. Wspólnie przeżywaliśmy targające nimi emocje, doświadczane dylematy i decyzje, które często były trudne i błędne, podejmowane pod wpływem impulsu zranionej i odrzuconej duszy.

Zakończenie, tak zaskakujące i rodzące pytania sprawiło, że kolejną część chciałabym przeczytać teraz, natychmiast. Mam nadzieję, że autorka szybko zaspokoi moją ciekawość.

Na koniec nie mogłabym nie wspomnieć właśnie o autorce, która jest wszechstronnie uzdolniona artystycznie. Gra na organach, rysuje i oczywiście pisze. Jeżeli jesteście ciekawi jej umiejętności muzycznych zajrzyjcie na youtube, a jeśli chcecie ją poznać od strony literackiej koniecznie sięgnięcie po oba tomy Zgromadzenia, do czego gorąco zachęcam.

Zgromadzenie Tom III Ulubienica
Joanna Jarczyk 0
Okładka ksiązki - Zgromadzenie Tom III Ulubienica

Zbliża się najbardziej wyczekiwany etap walki o przetrwanie ludzkości. Konflikt pomiędzy rasami zaostrza się. Balthazar rośnie w siłę i powiększa swoją...

Raven
Joanna Jarczyk0
Okładka ksiązki - Raven

Kiedy znaleziono ją bosą, ubraną w długą, białą suknię na dnie otwartego grobu wykopanego w lesie, dziewczyna przysypana płatkami czerwonych róż...