Zielenina na talerzu. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2015-05-25
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-64190-08-7
Liczba stron: 225

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Kuchnia wegetariańska nie musi być nudna i trudna! Ta książka udowadnia, że bez problemów można zamienić dotychczasową dietę na talerz pysznej zieleniny.

Zielenina na talerzu to kompozycja ponad 100 oryginalnych przepisów na śniadania, obiady, kolacje i desery – podzielonych zgodnie z porami roku. Magdalena Cielenga- Wiaterek, autorka słynnego bloga Zielenina, pokazuje, że kuchnia wegetariańska jest łatwa i pyszna. Kolorowe i proste w przygotowaniu dania kuszą sezonowymi składnikami, które można kupić w każdym sklepie.

To książka nie tylko dla wegetarian, ale dla każdego, kto ma ochotę wzbogacić swoje codzienne menu o zdrowe i smaczne dania pełne kasz, warzyw i owoców doprawione pachnącymi ziołami.

Magdalena Cielenga-Wiaterek – prawniczka, która pasję do paragrafów zamieniła na miłość do gotowania, propagowania zdrowej kuchni i ekologicznego stylu życia. Wegetarianka od wielu lat. Zaangażowana w obronę praw zwierząt i ochronę środowiska naturalnego. Prowadzi popularny blog kulinarny Zielenina. Współpracuje z fundacjami Wiemy, co jemy oraz Zdrowy Przedszkolak. Ma stałą rubrykę w magazynie Vege. Prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Redaktor naczelna magazynu Maszkety.

Kup książkę Zielenina na talerzu. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wśród ogromnej liczby pojawiających się na rynku książek kucharskich trudno znaleźć taką, która w pełni spełni oczekiwania czytelnika. A wymagań tych jest sporo: oczekujemy niebanalnych, ale prostych i szybkich przepisów, chcemy, by towarzyszyły im piękne fotografie, inspirujące do efektownego podania potrawy oraz by składniki dań były – chociaż sezonowo – dostępne i mieściły się w rozsądnych granicach cenowych. Jeśli zależy nam, by książka spełniała powyższe oczekiwania, czeka nas nie lada wyzwanie. Jeśli jednak krąg naszych poszukiwań zawęzimy do jeszcze węższych granic i poszukiwać będziemy pomysłów na dania wegetariańskie, z pomocą przyjdzie nam publikacja Magdaleny Cielengi-Wiaterek.Zielenina na talerzu to książka kierowana nie tylko do wegetarian, ale także do osób, które chciałyby „ulepszyć” swój jadłospis i - przede wszystkim - zacząć jeść zdrowiej. Autorka już na samym początku podkreśla, że nie jest dietetykiem, lecz zakochaną w zdrowej kuchni wegetarianką, zatem jakiekolwiek drastyczne kroki związane z nagłą zmianą diety i przyzwyczajeń kulinarnych powinny być skonsultowane ze specjalistą w tej dziedzinie. Niemniej jednak książka Magdaleny Cielengi-Wiaterek zabiera czytelnika w pełną aromatów podróż po kuchni wegetariańskiej, która – co stanowi ogromną zaletę publikacji – korzysta z bogactwa polskich, sezonowych ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Zielenina na talerzu. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie

warto mieć w swojej biblioteczce :)
Link do opinii
Inne książki autora
Zielenina party. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie
Magdalena Cielenga-Wiaterek0
Okładka ksiązki - Zielenina party. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie

W trzeciej swojej książce autorka Zieleniny na talerzu i Zieleniny bez glutenu udowadnia, że rezygnując z mięsa można ucztować nie tylko smacznie, ale...

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje