Zieloni śpią nago

Brać prysznic przy zgaszonym świetle, aby oszczędzać prąd? Nie używać papieru toaletowego? Korzystać tylko z elektronicznej gazety? Na jakie wyrzeczenia jesteś gotowy dla środowiska? Vanessa Farquharson, młoda kanadyjska dziennikarka, postanowiła przeprowadzić eksperyment: przez 366 dni żyć bardziej eko, robiąc małe rzeczy dla dobra Matki Ziemi. Każdego dnia wprowadzała jedną „zieloną” zmianę do swego życia typowej singielki, a związane z tym perypetie i przemyślenia opisywała w blogu, który zyskał ogromne zainteresowanie. Do jakich wniosków doszła po roku? Które rozwiązania możemy wprowadzić wszyscy, a które najlepiej zostawić zatwardziałym hipisom? Przezabawna, inteligentnie napisana książka, zarażająca „zieloną świadomością”

Informacje dodatkowe o Zieloni śpią nago:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-04-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788324719648

Kup książkę Zieloni śpią nago

Zieloni śpią nago - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Trudno mi wystawić ocenę bo książka ta jest... Może zacznę od tego czym nie jest . Nie jest to poradnik dla kogoś kto chce żyć eko - jednak za mało jest szczegółów odnośnie poszczególnych produktów i zmian a rady w stylu "zaplanuj eko-pogrzeb" raczej nie zbawią naszej planety. Nie jest to romans - choć czasem miałam wrażenie, że bardziej pasuje do tej kategorii. Książkę czyta się lekko, tym bardziej że zawiera sporą dawkę humoru, jednak należy raczej do grupy tych publikacji które przeczytamy leżąc gdzieś na plaży i szbko o niej zapomnimy.