Zima lwów

Jeden z największych włoskich bestsellerów ostatnich lat, nad którego ekranizacją pracuje już Paolo Genovese!

,,Zima lwów" to kontynuacja niezwykłej sagi rodzinnej opowiadającej o losach bogatego sycylijskiego rodu Florio - od 1868 roku po lata pięćdziesiąte XX wieku.

Porywająca historia pełna wzlotów i upadków, w której miłość przeplata się ze zdradą, życzliwość z zawiścią, uczciwość z przebiegłością... A wszystko to na tle intrygujących burzliwych dziejów Włoch.

"Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów" Vanity Fair

Informacje dodatkowe o Zima lwów:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-02-08

Kup książkę Zima lwów

Zima lwów - opinie o książce

Och, jak ja czekałam na drugi tom sagi

sycylijskiej rodziny Florio. I oto jest!

To fascynująca, pełna pasji, dwutomowa saga o rodzinie, której Sycylia zawdzięcza rozkwit gospodarczy i kulturowy w XIX w.

W Palermo nazwisko Florio znał każdy. Imperium gospodarcze, które stworzyli przyniosło im niewyobrażalne bogactwo i prestiż wśród elit.

Autorka, Stefania Auci pokusiła się o zbeletryzowanie losów sycylijskich lwów i wyszło jej to fantastycznie. Ożywiła każdego z bohaterów, nadając im indywidualnego charakteru i prawdziwości. Z wypiekami na twarzy śledziłam losy Floriów.

"Zima lwów" to dalsze losy Ignazia, syna Vincenzo, który z należytym obowiązkiem wywiązywał się z roli, którą powierzył mu ojciec, pomnażał majątek, a przy tym cieszył się ogromnym szacunkiem i zaufaniem wśród wysoko postawionych, zwykłych mieszkańców i robotników.

Niestety jego syn, również Ignazio, z odmiennych podejściem do życia rozpoczął powolny upadek potęgi Floriów.

Ojciec i syn, tak różni, a obok nich dwie równie różne, ale wyjątkowe kobiety.

I to te kobiece postaci pokochałam najbardziej. W świecie zdominowanym przez mężczyzn z wytrwałością, choć nie bez trudnych, bolesnych doświadczeń trwały.

Moją ulubienicą jest Franca Florio.

"Zima lwów" to epicka, pasjonującą opowieść o rodzinie, która doświadczyła wielkich wzlotów i bolesnych upadków, zarówno w życiu osobistym, jak i biznesowym.

Florio wygrywają wszystko, by wszystko przegrać.

Uczucie przemijania jak cień podążało za mną podczas tej lektury, ale była to niezwykła historia.

Ogromnie, ogromnie polecam.

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2023-03-12,

“Zima lwów” to druga część wielopokoleniowej sagi rodu Florio. Tym razem autorka otwiera przed nami obraz Włoch z przełomu XIX i XX wieku.

Zaczęło się niewinnie od niewielkiego sklepu korzennego, a skończyło na przemyśle, samochodach, flocie, winiarniach, metalurgii i interesach związanych z siarką, czy bankowością.

W tej części dylogii to nie zapach aromatycznych przypraw wiedzie prym, a woń pieniędzy, przepychu i sławy. Tu drogie suknie, biżuteria, wielkie posiadłości, towarzystwo arystokracji i koronowanych głów stanowią codzienność rodu Florio. Stefania Auci przelała na papier prawdziwą historię, tworząc tym samym literacką opowieść o rodzinie, która stworzyła ogromne imperium biznesowe, zapewniając tym samym pracę tysiącom ludzi.

Przykład sycylijskich potentatów — tytułowych lwów pokazuje, jak ugruntowana pozycja jednego pokolenia, daje podwaliny kolejnym do większych możliwości. “Zima lwów” to historia, która pokazuje jak silnym, a jednocześnie toksycznym spoiwem może być rodzinne dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie i jak posiadanie samo w sobie potrafi zmienić wrażliwego człowieka w maszynę do zarabiania.

Jeśli lubicie historie w stylu “Stu lat samotności” Marqueza, to bez wątpienia pokochacie losy rodziny Florio, o których słyszał chyba każdy mieszkaniec Palermo i których dzieje na kartach dwóch powieści zamknęła Stafania Auci. To literackie dzieło, które zachwyca stylem, językiem, dialogami, opisami i lekkością przekazu, mimo ośmiuset stron. Polecam!

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 2023,

Kontynuacja losów rodziny Floriów. Jakże przyjemniej czyta się o dążeniu do celu i realizacji celów, niż o upadku. Jak trudno się buduje swoją pozycję, a jak łatwo można ją stracić. Ale jednocześnie jak bardziej wielowymiarowe, barwne, złożone są postaci w tej części opowieści. Przy okazji poznajemy trochę historii Włoch, śledzimy przemiany polityczne, społeczne, obyczajowe. Bardzo ciekawa lektura.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2023-04-20, Przeczytałem,
Sycylijskie lwy
Stefania Auci0
Okładka ksiązki - Sycylijskie lwy

Rodzina, która rzuciła wyzwanie światu. Rodzina, która zdobyła wszystko. Rodzina, która stała się legendą. Oparta na prawdziwej historii niekoronowanych...