Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Tom 3 cyklu Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Kiedy las przykrywa się białą kołderką śniegu i wokół ściska mróz, dla zwierząt nadchodzi trudny czas. Jedne chronią się w podziemnych tunelach, inne zapadają w zimowy sen, a jeszcze inne stroszą futerka i przedzierają się przez zaspy. Śnieżna zima to także doskonała okazja do zabawy, szczególnie dla młodych zwierząt, jednak o wypadek nietrudno. Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce jest przygotowana do zimy: zgromadzono zapasy żywności i środków leczniczych oraz zorganizowano zastępstwa dla zapadającego w sen zimowy personelu. Tu każdy pacjent znajdzie pomoc i wsparcie. Kolejna część przygód lekarzy i pacjentów o miłych pyszczkach i miękkich futerkach. Ciepłe, przyjazne i dowcipne opowiadania, niosące wiedzę o świecie przyrody i oswajające z leczeniem to doskonała lektura dla przyszłych lekarzy i weterynarzy.

Informacje dodatkowe o Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-11-20
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-330-1

Kup książkę Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce - opinie o książce

Nadchodzi zima, czas niełatwy dla zwierząt. Jednak w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce jest na to przygotowana. Zapasy jedzenia zostały zgromadzone, a personel, który zapada na ten okres w sen – zastąpiony. Każdy liczy, że wypadków będzie jak najmniej, jednak jeśli jakieś się zdarzą, są środki lecznicze, aby pomóc. Jak potoczy się zima w Leśnej Górce? Jak poradzą sobie różne zwierzątka w tym czasie?

Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy to inna opowieść w zimowej scenerii. Takie rozwiązanie sprawia, że można czytać ją „po kawałku” np. pod kocykiem, kiedy za oknem hula mróz i wiatr.

Historie w książce są dość ciekawe, a przy tym często wartościowe i pouczające. Pokazują m.in. wzajemną pomoc, a także to, że kradzież nie popłaca. Poznajemy dzięki nim świat zwierząt, a także to, co z różnymi gatunkami dzieje się podczas zimy.

Tekst jest ciekawy i wciągający, jednak moim zdaniem momentami mało nowoczesny. Czy to minus? Według mnie nie, a wręcz przeciwnie, to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem.

Wizualnie książka zdecydowanie nam się spodobała. Znajdziemy w niej ciekawe ilustracje w zimowych sceneriach, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce” to ciekawa pozycja dla dzieci, która nie tylko bawi, ale również uczy, m.in. pokazując, co robią zwierzątka podczas zimy. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce
Tomasz Szwed0
Okładka ksiązki - Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Do Leśnej Górki zawitała jesień. Mieszkańcy gromadzą zapasy na zimę, a w klinice trwa codzienna praca. Profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor...

Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce
Tomasz Szwed0
Okładka ksiązki - Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce

W Leśnej Górce już wiosna! Ulubiona pora roku Zwierząt i Ptaków. Wszyscy kopią nowe nory, zakładają gniazda i łączą się w pary. Trwają zaloty...