Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami

Druga cześć reporterskiej trylogii zapoczątkowana przez bestsellerowe IGŁY

,,Polki, które nazwano zbrodniarkami". Kto tak naprawdę jej nazwał?

Julię Brystygier - współtwórczynię  aparatu bezpieczeństwa PRL , znajomą Pabla Picassa, która  w dorosłym życiu osobiście znęcała się nad Żołnierzami Wyklętymi, a na starość wspierała Kościół  i  była inwigilowana przez funkcjonariuszy  departamentu założonego przez nią samą - nazwały zbrodniarką jej ofiary.

Siostrę Zdzisława Marchwickiego - Wampira z Zagłębia - nazwał tak wymiar sprawiedliwości w czasach PRL-u.  Szybko jednak się z tego wycofał.

A czy może nie być zbrodniarką młodziutka dziewczyna, która bez emocji zabija siekierą swoją  matkę, ćwiartuje jej ciało, a potem przyznaje: ,,kiedy umyłam w wannie korpus,  przestałam mamę nienawidzić"?  Prawdopodobnie może. Nawet jeśli sąd i opinia publiczna tak ją nazwały.

Zimne to zbiór reportaży  poświęconych historiom zbrodni, o których wszyscy sądzą, że zostały zamknięte, ocenione, wyciszone... Lub nie miały dalszego ciągu.

Informacje dodatkowe o Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami:

Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dosyć ciężka książka do przeczytania, z dosyć szczegółowymi opisami makabrycznych zbrodni, a szczególnie trudny dla mnie był ostatni rozdział, gdzie autor opisał bestialstwo Niemców wobec kobiet w czasie Powstania Warszawskiego.
Książka sama w sobie bardzo ciekawa, choć dobór bohaterek nie do końca trafiony. Szczególnie do pozostałych postaci nie pasowała Krwawa Luna, która była zła sama w sobie, podczas gdy większość opisanych w tej pozycji kobiet popełniało zbrodnie pod wpływem traumatycznych przeżyć, czy z powodu zemsty.
Polecam przeczytać. Warto.

Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-09-23, Przeczytałam, Mam,
Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy
Marek Łuszczyna0
Okładka ksiązki - Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy

BEZWZGLĘDNE I OKRUTNE AMBITNE I ZAŚLEPIONE ZDOLNE DO WSZYSTKIEGO W IMIĘ III RZESZY Hermine Braunsteiner - strażniczka obozowa, znana jako ...

Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne
Marek Łuszczyna0
Okładka ksiązki - Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne

Nie ostygły jeszcze piece niemieckich krematoriów. Wariat tańczy kalinkę na ludzkiej piramidzie. Z baraku, w którym gwałcą, bucha żar. Zbrodnia...