Zimny chirurg

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 9788381952170

Wszyscy jesteśmy niewinni. Winne naszych zbrodni są jedynie złe okoliczności.

Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa.

Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Poza jednym - instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów.

Dewiantem analizowanym przez FBI.

Czy Kolanowski jest potworem, czy może ofiarą własnej przeszłości?

Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy.

Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Zimny chirurg

Opinie o książce - Zimny chirurg

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Max Czornyj w „Zimnym chirurgu” tym razem ogląda świat oczami jednego z najbardziej odrażających psychopatów, zwyrodniałych seryjnych dewiantów, któremu jak brakowało świeżych zwłok to mordował. Oczami przede wszystkim nekrofila, Edmunda Kolanowskiego. Do dzisiaj ten przypadek jest roztrząsany w podręcznikach światowej kryminalistyki. Autor opisuje w drobnych szczegółach drogę poprzez emocje, uczucia, odczucia, myśli, doświadczenia i osobowość do najbardziej chyba odrażających czynów. Drogę faceta, który sprawiał wrażenie normalnego. Ba, na tyle normalnego, że kobiety mu ufały. Nie jestem zbyt wrażliwym człowiekiem na tym obszarze ale chcąc, nie chcąc szczegóły powieści miały wpływ na moją senną podświadomość. Ponadto powieść docenił Bogdan Lach (doświadczony praktyk szeroko pojętej kryminalistyki) w swoim wykładzie na Poznańskim Festiwalu Kryminalnym Granda w dniu 18 września 2020 r. „Zabójstwa na tle dewiacyjnym. Przypadek Edmunda Kolanowskiego”. Pod koniec wykładu Bogdan Lach przytacza fragment książki aby wejść w skórę sprawcy działającego z pobudek nekrofilnych, jak sam zgrabnie to ujął.

Tak naprawdę to nigdy nie wiesz kto siedzi obok ciebie, kto patrzy na twoje biodra, kto ochoczo proponuje ponieść zbyt ciężką walizkę – zdaje się przemawiać do czytelnika Kolanowski.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Pożyczając tę książkę nie wiedziałam co znajdę w środku. Nie przeczytałam streszczenia z tyłu książki ani rekomendacji innych czytelników. Zdałam się na osobę, która tak jak ja uwielbia czytanie i wiem, że nie wpuściłaby mnie w maliny jeśli chodzi o dobór lektury ( w innych kwestiach raczej także nie). I pomimo ciężkiej i brutalnej tematyki nie zawiodłam się, bo książka dosłownie wbija w fotel. Zimny chirurg został napisany w pierwszej osobie. Główny bohater- tytułowy zimny chirurg opowiada nam czytelnikom swoją historię. Historię osoby, która z nieszczęśliwego dziecka przemieniła go na kompletnego psychola mordercę. Opis tego co robił kobietom- żywym i zmarłym szokuje. Ile jest w tym fikcji i prawdy nie wiem, ale wiem jedno... To nie jest książka, przy której można spędzić beztrosko wieczór. Opisy zbrodni trudno zacierają się w naszej pamięci. I chociaż Zimny chirurg nie należy do łatwych lektur czyta się go błyskawicznie.
Zimny chirurg to lektura, która pokazuje jak łatwo zło potrafi się kamuflować. Książka z łatwizną potrafi nam uświadomić jak ludzie czasami nieświadomie, czasami z pełną premedytacją potrafią wypierać niepokojące sygnały jakie wysyłają nam ludzie z naszego otoczenia.
Zimny chirurg to książka, która nie jest dedykowana wszystkim czytelnikom. Nie każdy zechce ,,spotkać'' się z tak wielką skalą zła jaka znalazła się w książce. Jednak generalnie czytelnicy lubiący takie klimaty nie powinni poczuć się zawiedzeni.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021,

Książka dla czytelników o na prawdę mocnych nerwach,momentami aż musiałam odłożyć by znów się z nią zmierzyć.Muszę przyznać,że Max Czornyj odwalił kawał dobrej roboty.Co prawda scenariusz książki przyniosło samo życie ,ale sposób narracji i wejście w psychikę mordercy Edmunda Kolanowskiego to jest majstersztyk.To jest zarówno coś obrzydliwego i przerażającego a zarówno trudnego do odłożenia.Wyjątkowa książka

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książkę przeczytałam z polecenia. Muszę przyznać że jest napisana świetnie. Można wejść w umysł tego zwyrodnialca. Szok i niedowierzanie. Moim zdaniem nie ma usprawiedliwienia na popełnione przez niego zbrodnie. Pozycja dla czytelników o mocnych nerwach.

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021, Czytane na Kindle,

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubujących się w historiach zbrodni. Przez prowadzenie narracji w formie pierwszoosobowej mozna wejść w powaloną psychikę mordercy. Gdyby nie to, że wszystko jest na faktach, ciężko byłoby uwierzyć, że jakikolwiek autor może mieć tak chorą wyobraźnię. Podczas lektury ciarki na plecach i rozmyślania nad psychiką opisanych osób. Złoto!

Avatar użytkownika - niezapominajka19
niezapominajka19
Przeczytane:2021-01-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Po przeczytaniu tej książki długo nie mogłam dojść do siebie. Inaczej jest czytać fikcyjne historie stworzone przez pisarza, a zupełnie inaczej czyta sie historię, która zdarzyła sie naprawdę. Manekin, fragmenty ciała przyszywane do niego, potem palenie fragmentów ludzkiego ciała w piecu... Az trudno uwierzyc, ze Edmund Kolanowski naprawde istniał..  Narracja tej książki sprawiła, że autor dosłownie wciągnął mnie do fabuły. Każdy bezpośreni zwrot do czytającego sprawiał, że czułam ciarki na plecach.... Podobnie jak w przypadku "Rzeźnika" mamy fragmenty zeznań co tylko potęguje poczucie grozy. Autor dosłownie wniknął w umysł Kolanowskiego i przekazał jego myśli i emocje. I mam wrażenie, ze z każdą kolejną stroną książki, ja jako czytelnik przesiąknęłam tymi emocjami....

Pokuta
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Pokuta

(...) Któż więc odpokutuje za jego przewinienia? Syr 28,5 Trzeci tom bestsellerowej trylogii o komisarzu Eryku Deryle. Brutalny seryjny morderca...

Terror
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Terror

Sto osiemdziesiąt minut. Tyle pozostało do końca świata, jaki znamy. Groźba zamachowca wydaje się realna, a żądanie uwolnienia trzech terrorystów jasne...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło