Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w twoim domu

Leki ziołowe, które zrobisz samodzielnie w swojej kuchni!

Ziołolecznictwo to nie tylko napary roślinne. To różnego rodzaju maści, balsamy i ekstrakty, dzięki którym w naturalny sposób zapewnisz odporność sobie i swoim bliskim, a także będziesz wspomagać leczenie szerokie spektrum dolegliwości.

Dzięki wskazówkom zawartym w tym kompletnym kompendium wiedzy, nauczysz się zbierać, przechowywać i przygotowywać rośliny dostępne w pobliskim lesie czy na łące do budowania zdrowego organizmu. Dowiedz się:

- dlaczego różne preparaty z tych samych ziół dają zupełnie odmienne rezultaty;

- jak wykorzystać konkretne mikstury do leczenia ponad stu różnych dolegliwości;

- w jaki sposób przygotować lecznicze mieszanki ziołowe w wielu formach;

- jak różne typy preparatów ziołowych oddziałują na organizm;

- kiedy i jak stosować hydroterapię ziołową.

Autorzy zadbali również o szczegółowe instrukcje dotyczące miejscowego stosowania ziół w formie balsamów, kataplazmów, proszków do zębów, kropli do uszu i wielu innych. Korzystanie z darów matki natury jeszcze nigdy nie było tak proste.

Stwórz swoją domową apteczkę leków ziołowych!

Informacje dodatkowe o Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w twoim domu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-07-24
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The Modern Herbal Dispensatory: A Medicine-Making Guide

Tagi: bóg Rodzina i zdrowie

Kup książkę Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w twoim domu

Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w twoim domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2019-10-06,

Niniejszy poradnik to obszerne i wyczerpujące informacje na temat ziołolecznictwa. Od "zawsze" wiadomo, że świeże, naturalne zioła mogą mieć bardzo korzystny wpływ na pewne dolegliwości, jakie czasem towarzyszą człowiekowi, a jakie potrafią być niezwykle uciążliwe. Książka to spore źródło informacji, właśnie o ziołach. Wobec tego czytelnik pozna rozmaite kategorie, klasyfikacje ziół - od ostrych, przez gorzkie i kwaśne, do słodkich i aromatycznych. Dodatkowo dowiemy się jak szukać, uprawiać, pielęgnować zioła. W jakim czasie najlepiej je zbierać i wreszcie jak przechowywać, aby zachowały swe właściwości.
       Poza tym dokładnej analizie i charakterystyce zostały tu poddane wielorakie gatunki ziół - z opisem ich właściwości i przeciwwskazań.
Ciekawymi informacjami są te, które zaznajamiają odbiorcę z całą recepturą powstawania ziół - zarówno tych w postaci czysto - naturalnej, jak i tych w kapsułkach, syropie, czy tabletkach. W poradniku wypisane mamy potrzebne narzędzia, akcesoria i składniki, które są niezbędne do produkcji ziołowych specyfików - nalewek, przekąsek, naparów, itp. Tych na bazie wody, alkoholu, gliceryny  i olejków.
Oczywiście całości dopełnią gotowe przepisy mieszanek ziołowych z podanymi proporcjami - np. na kaszel, grzybicę, odporność.