Zioła w medycynie. Choroby układu krążenia

To już trzecia publikacja z poczytnej serii ,,Zioła w Medycynie". Autorzy cyklu - dr hab. n. farm. Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, prof. nadzw. SUM, kierownik Katedry Farmakognozji i Fitochemii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, oraz ceniony fitoterapeuta mgr Arkadiusz Ciołkowski, twórca receptur ziołowych - przekazują wiedzę dotyczącą roślin leczniczych, łącząc teorię z praktyką i bazując na własnych doświadczeniach.

Tym razem publikacja jest przewodnikiem po fitoterapii schorzeń układu krążenia. W kolejnych rozdziałach czytelnicy znajdą podstawowe informacje na temat chorób serca, naczyń krwionośnych, układu krwiotwórczego oraz układu limfatycznego, a także wskazania i przeciwwskazania oraz schematy dawkowania zarówno dla gotowych preparatów zielarskich, jak i mieszanek ziołowych stosowanych w konkretnych jednostkach chorobowych. Szczególnie cenny jest rozdział obejmujący praktyczne wskazówki wykorzystania preparatów roślinnych w profilaktyce chorób układu krążenia.

Informacje dodatkowe o Zioła w medycynie. Choroby układu krążenia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL