Zła pora roku

Tom 3 cyklu Śledztwa Rocco Schiavone

Państwo Berguet, bogaci przedsiębiorcy z Aosty, pilnie syrzegą rodzinnych tajemnic. Właśnie zniknęła ich córka Chiara, licealistka bardzo popularna wśród rówieśników. Dlaczego tak rozpaczliwie bronią się przed współpracą z policją? Jaki jest prawdziwy motyw porwania i czy istnieje choć jedna osoba, która wie, gdzie szukać dziewczyny?

By uratować Chiarę,Rocco Schiavone musj nie tylko rozgryźć, co kryje się za nienagannym wizerunkiem zamożnej rodziny, ale również przeniknąć do szarej strefy, gdzie krzyżują się interesy mafii i biznesu.

Choć Rocco w pełni angażuje się w śledztwo, nic nie uchroni go przed cieniami przeszłości, które powracają, by zadać niespodziewany ból.

Informacje dodatkowe o Zła pora roku:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-287-0868-6
Tytuł oryginału: Non è stagione
Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Paweł Bravo

Kup książkę Zła pora roku

Zła pora roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Do wicekwestora Rocca przychodzą nastolatkowie, którzy twierdzą, że zaginęła ich koleżanka. Co dziwne, nie ma oficjalnego zgłoszenia od rodziców dziewczyny- bogatych właścicieli firmy. Rocco posyła niegrzeszących inteligencją podwładnych w pewne miejsca, sam zaś prowadzi bezpardonowe i pomysłowe przesłuchania.

Krótko: podobała mi się akcja ze sklepem oraz kreacja Rocco, humor i sarkazm. Natomiast sama intryga kryminalna nie była dla mnie ciekawa- brakowało mi zwrotów akcji, zaskoczenia i zbudowanego napięcia.

Przeczytałam, poznałam- i raczej nie polecam.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2018-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Inteligentny i bezpardonowy Rocco Schiavone udowadnia, że intuicja nigdy go nie zawodzi. Państwo Berguet, bogaci przedsiębiorcy z Aosty, pilnie strzegą rodzinnych tajemnic. Właśnie zniknęła ich córka Chiara, licealistka bardzo popularna wśród rówieśników. Nie chcą współpracować z policją. By uratować Chiarę, detektyw musi nie tylko rozgryźć, co kryje się w nienagannym wizerunku rodziny,ale również przeniknąć do szarej strefy, gdzie krzyżują się interesy mafi i biznesu. Zagrożone jest życie dziewczyny, którą od śmierci dzieli cienka granica.

Choć Rocco w pełni angażuje się w śledztwo, nic nie uchroni go przed cieniami przeszłości, które powracają, by zadać niespodzieway ból.

Żebro Adama
Antonio Manzini0
Okładka ksiązki - Żebro Adama

Kolejne śledztwo kontrowersyjnego oficera policji Rocca Schiavone Druga po Czarnej trasie książka z popularnej włoskiej serii kryminalnej, której akcja...

Czarna trasa
Antonio Manzini0
Okładka ksiązki - Czarna trasa

Włoski autor kryminałów, który przebojem dołączył do europejskiej czołówki pisarzy tego gatunku (Andrea Camillieri, Donna Leon, Henning Mankel). Stworzył...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;