Złączeni krwią. Antologia

Tom 8 cyklu Born in Blood Mafia Chronicles

Nowe opowiadania z życia uwielbianych przez czytelników bohaterów powieści Cory Reilly z serii ,,Born in Blood Mafia Chronicles"!

Antologia Złączeni krwią jest jest zbiorem zarówno krótkich, jak i dłuższych historii z życia bohaterów ,,Born in Blood Mafia Chronicles". Wśród tych pierwszych pojawią się teksty dotyczące następujących bohaterów:

Aria & Luca Złączeni honorem
Liliana & Romero Złączeni pokusą
Growl & Cara Złączeni zemstą
A także bonusowe opowiadanie z narodzin Amo, syna Arii i Luki.

Ponadto pojawi się opowiadanie poświęcone nowej parze - Mauro i Stelli - z motywem zakazanego związku oraz przybranego brata. Autorka zapowiedziała rozwinięcie ich historii w jednej z kolejnych książek.

W antologii można znaleźć też dłuższy tekst poświęcony Matteo i Giannie (Złączeni nienawiścią).

{}

❤️🤍❤️ Recenzja ❤️ 🤍 ❤️

Autor: @corareillyauthor
Wydawnictwu: @wydawnictwoniezwykle

Złączeni krwią-antologia

"Antologia Złączeni krwią" jest jest zbiorem zarówno krótkich, jak i dłuższych historii z życia bohaterów „Born in Blood Mafia Chronicles”.
Takich jest:

"Aria i Luca Złączeni honorem"
"Liliana i Romero Złączenia pokusą"
"Growl i Cara Złączeni zemstą"
"Matteo i Giannie Złączeni nienawiścią"
A także bonusowe opowiadanie z narodzin Amo, syna Arii i
Luki.

Pojawiło się też opowiadanie, które zostało poświęcone nowej parze- Mauro i Stelli. Jest ono z motywem zakazanego związku.
Autorka zapowiedziałą, że rozwinie ich historię, w jednej z kolejnych książek.

Bardzo się cieszę, że autorka napisała i wydała tę antologię. Jestem zachwycona, że mogłam sięgnąć, po dalsze historie z życia moich ulubionych bohaterów.
Osobiście uwielbiam książki tej autorki. Mogę brać je w ciemno, jeszcze nigdy się nie zawiodłam.
Tę antologię czytało mi się szybko. Szkoda że opowiadania był krótkie. Z niecierpliwością czekam na dalsze dzieła spod pióra autorki.
Cora Reilly jest jedną, z niewielu zagranicznych autorek, których książki uwielbiam czytać.

Polecam Wam tę książkę i inne tej autorki.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - lalkabloguje
lalkabloguje
Przeczytane:2021-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Nie przepadam za antologią. Mamy tu dokładnie 5 opowiadań, z czego większość jest krotka.

Na początku poznajemy historie Arii i Luca, którzy są rodzicami Marceli i pragną mieć kolejne dziecko. Udaje im się i na świat przychodzi Amo. W opowiadaniu poznajemy ich od strony rodzicielstwa.

Drugim opowiadaniem jest historia Stelii i Mauro, których rodzice się pobrali sprawiając, że stali się przyszywanym rodzeństwem. Po latach cos się zmienia. Ich losy poznamy w kolejne części złączonych. Tu mieliśmy przedsmak, ponieważ to nowi bohaterowie, których nie znamy .

Trzecim opowiadaniem jest historia Gianny i Matteo. Obie niezależni, lubiący się bawić i imprezować,. Po trzynastu latach małżeństwa zachowują się dalej są para nastolatków. Wszystko się zmienia gdy Gianna odkrywa, że jest w ciąży. Czy to ich zmieni? Czy podejmą się bycia rodzicami? Bardzo fajna i ciekawa historia, i najdłuższa z nich.

Czwarta to historia Lilly i Romero. Oboje zostają rodzicami córeczki, choć dzięki opowiadaniu poprzedniemu, wiemy, że potem także i synka. Kolejne opowiadanie dotyczące rodzicielstwa znanej nam pary z serii złączeni.

Ostatnie opowiadanie to historia Cary i Growla. Również ciekawe i u nich tez skupia się na rodzinie , uczuciach oraz dzieciach.

Każe opowiadanie ciekawe, książkę czyta się szybko i przyjemnie. Mamy tu mało mafii a za to dużo uczuć między bohaterami, ich rozterek, przemyśleń oraz pokazanie ich od strony rodzicielstwa. Poza tymi nowymi bohaterami, gdzie autorka wprowadza nas w historie kolejnej części. Książka jest idealnym dodatkiem do serii.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, E-booki, 2021, Obyczajowe, Romans,

"Złączeni krwią. Antologia" Cora Reilly to zdecydowanie zbiór opowiadań należący do romansu.

Idealna pozycja dla miłośników powieści "Born in Blood Mafia Chronicles". To zbiór zarówno krótkich jak i długich opowiadań. Znaleźć tu można m.in: Arię i Lucę, Liliannę i Romero, Growla i Carę oraz oczywiście Matteo i Giannę.

Książka nie jest gruba więc można ją pochłonąć w jeden wieczór  (jak ja to zrobiłam).

Muszę się przyznać, że lubię romanse autorki, ale czułam dziwne zniechęcenie kiedy miałam się brać za tą antologię. Jednak poerwsze zdania mnie tego pozbawiły. Cora Rwilly jak zawsze zachwyca.

Gorąco polecam! ;)

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Złączeni krwią “

Pamiętam jeszcze czasy kiedy nie kręciły mnie romanse mafijne . W sumie dlatego , że ich nie zasmakowałam. A później, zachęcona opiniami , sięgnęłam po pierwszy tom serii Born in Blood Mafia Chronicles . Pierwszy tom od Cory, od niej zaczęła się moja przygoda , a w sumie uzależnienie od tego gatunku. Kolejne tomy wciągnęłam w mniej niż tydzień. Nie mogłam się oderwać , żyłam tym po prostu . I teraz , po miesiącach od tego pierwszego zauroczenia, gdy miałam możliwość wrócić do Arii, Luki, Matteo , Gianny i reszty , czułam się jakbym wróciła do grona dawno nie widzianych przyjaciół. Taki sentyment czuje do tej serii, że szok.

Antologia, czyli zbiór opowiadań. Ale w sumie to książka kolejno opowiadająca o dalszych losach znanych z serii bohaterów . Najwięcej uwagi autorka poświęciła tej najtrudniejszej parze - Gianna i Matteo zajmują praktycznie połowę tej lektury . Para , która jak to fajnie im dogryzł Luka - zaczęła dojrzewać. Po 30 tce, gdy na widok dwóch kresek na teście ciążowym ich świat stanął na głowie . Jesteśmy przy nich , czytając jakim szokiem było to niespodziewane pojawienie się nowej istoty w ich życiu.

I ogólnie ta książka skupia się na ciążach , porodach, wyzwaniach związanych z rodzicielstwem, wątpliwościach i obawach jakie towarzyszą członkom rodzin mafijnych w wychowaniu potomstwa, następców. No i oczywiście nie brakuje dużej dawki seksu i namiętności. Jeśli ktoś tu liczy na akcję i adrenalinę to się może rozczarować. Ale mi się ta antologia podobała. Nowa para bohaterów zaciekawiła i mam nadzięję, że w bliskiej przyszłości poznam ich dokładniej .

Cora mnie nie zawiodła, a dzięki tej historii wiem dokładnie jak doszło do poczęcia i w jakich okolicznościach przyszli na świat ,bohaterowie kolejnej serii naszej królowej romansów mafijnych . Bo nie wiem jak Wy ale ja tę autorkę i jej książki już uważam za klasykę gatunku. I ile bym książek tego typu nie czytała, zawsze gdzieś , w jakimś stopniu je porównuje do właśnie jej twórczości. Po prostu to kocham i mam nadzieję, że i dla Was ten tom będzie tak wartościowy jak dla mnie .

Polecam i dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe za egzemplarz do recenzji .

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Ta antologia to nie lada gratka dla wszystkich fanów Famiglii ale też po prostu pióra Cory Reilly. Dostajemy tu całe mnóstwo namiętności i scen pełnych uniesień ale i takich zwyczajnych, wyrwanych z rodzinnego życia. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się co się dzieje po słynnych słowach "i żyli długo i szczęśliwie" to myślę, że ta antologia oraz trzy krótkie historie w niej zawarte, jest idealną odpowiedzią na to pytanie. Pozwala, choć przez chwilę, rzucić okiem na codzienność naszych ulubieńców i zobaczyć jak wszystko im się ułożyło, gdy już zdecydowali co do swoich uczuć i wybrali swoje drogi. Aria i Luca- obserwowanie ich, tej ogromnej miłości i domu jaki stworzyli, to naprawdę cudowny moment. Po wszystkim, co przeszli, osobno i wspólnie, zbudowali coś bezcennego, co potrafią docenić. Romero i Liliana, u których pomimo upływu lat nie zmienia się jedno- siła ich uczucia. Podobnie jak kiedyś, delikatni i pełni miłości ale też szacunku do szansy jaką dostali. Growl i Cara- nie mieli łatwo ale również i u nich mamy okazję podejrzeć jak dobrego dokonali wyboru, wybierając siebie. Co najważniejsze bohaterowie nie stracili na swoim charakterze i są tacy, jakimi ich zapamiętaliśmy. Choć mają dzieci, a kalendarz nieubłaganie wskazuje na to, że się starzeją, pewne rzeczy nie uległy zmianie, na szczęście! I właśnie wokół nieustającego pożądania między bohaterami oraz powiększania się ich rodzin krążą opowiadania poświęcone wcześniej wymienionym parom.
"Zakazane rozkosze" to krótka historia bardzo niepożądanego uczucia jakie połączyło Mauro i Stellę. Napisane tak, jak potrafi jedynie Cora Reilly- wciąga nas od pierwszego zdania i sprawia, że żyjemy tym, co dzieje się w głowach postaci oraz między nimi. Niebezpieczeństwo, pożądanie i walka z samym sobą, to najlepiej podsumowuje czego możecie się spodziewać po tej opowieści. Z ogromną przyjemnością poznałabym pełnowymiarową historię ich losów.
Gianna i Matteo to pod względem objętości najdłuższe opowiadanie. Nie brakuje w nim ogromu emocji, bowiem wraz z bohaterami przeżywamy ich wątpliwości i kibicujemy, by ich wybory były zgodne z tym, co podpowiada im serce. Autorka porusza tu temat bardzo kontrowersyjny ale robi to w taki sposób, że naprawdę, w mojej ocenie, nikt nie powinien się czuć urażony. Właściwie to pisze o czymś, o czym się nigdy nie mówi, a prawdopodobnie bardzo wiele osób myśli i zmaga się z tym, podobnie jak duet przedstawiony w książce. Po trzynastu latach wspólnego życia ten duet z piekła rodem dostaje kurs przyspieszonego dojrzewania. Czy podołają? Tego dowiecie się z tej antologii!
Bez zbędnych wynurzeń i przedłużania- to pozycja obowiązkowa! Jeśli nie znacie Autorki to dzięki tej próbce jej pisarstwa pokochacie i sięgniecie po więcej. Jeśli znacie, cóż, chyba nie trzeba większej zachęty? To najlepszy prezent dla fanów Famiglii! A lepszego zamknięcia losów Vitello i spółki nie można było sobie wymarzyć.

Złączeni przeszłością
Cora Reilly 0
Okładka ksiązki - Złączeni przeszłością

Dante złożył przysięgę. Zarzekł się, że mafia będzie dla niego najważniejsza. Że nic ani nikt nie stanie ponad nią. Pięć razy nie dotrzymał obietnicy....

Nie w jego typie
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Nie w jego typie

Powieść z motywem sportowym niesamowitej autorki serii ,,Złączeni"! Evie, po dwóch latach zajmowania się ojcem, nareszcie może wrócić do swoich spraw...