Złowieni

Uzależnienie od gier, mediów społecznościowych czy zakupoholizm – te pułapki czyhają na młodych ludzi. Kamila, Kasia, Piotrek i Wojtek nie są wyjątkiem. Zrozpaczeni rodzice nie widzą dla nich ratunku. Dlatego proszą o pomoc doktora Leopolda. Ten proponuje z pozoru szaloną terapię i wywozi nastolatków w dzicz, bez dostępu do dobrodziejstw cywilizacji. Lecz akcja zaczyna się wymykać spod kontroli…

Edukacyjna opowieść dla osób w każdym wieku!

Informacje dodatkowe o Złowieni:

Złowieni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kamasitha
Kamasitha
Przeczytane:2021-10-13, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2021,

Książkę pana Przemysława Bryły pzeczytałam "jednym tchem".
Książka rzeczywiście spodoba się każdemu niezależnie od wieku.
Przystępny dla każdej grupy wiekowej styl pisania, ciekawa historia i bardzo ważne przesłanie. Świetna metoda terapii zastosowana przez książkowego dr. Leopolda. Sama zauważam, że gdy wyjeżdżam na wyprawę w tzw "w dzicz" znika potrzeba zajrzenia do Internetu czy w ogóle korzystania ze smartfonu. Póki jestem w mieście co chwilę pojawia się "konieczność" spoglądania w netowe przestrzenie a tam jakoś... udaje się bez. Nawet znika chęć sprawdzania tego co się dzieje w wirtualnym świecie. Jest tylko przyroda, las, promienie słońca i śpiew ptaków. Podczas gdy zaglądanie do neta czasami przysparza stresów a to z powodu złych newsów, niepomyślnych transakcji, dziwacznych komentarzy itp. tutaj jest tylko spokój, radość i strawa dla serca i duszy czas ruszać do leśnej głuszy Wkrótce będę czytać książkę i córeczce.

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Na początku chciałam bardzo podziękować autorowi za książkę i piękną dedykację. Książeczkę połknęłam w chwili przerwy od codziennych obowiązków, bo jest to króciutka pozycja. Jednak jej objętość absolutnie nie ujmuje treści, przeciwnie ;)

Poznajemy tutaj 4 bohaterów : Kamilę, Wojtka, Piotrka i Kasię. Autor każdemu z nich nadał jakiś przydomek. Ta 4 zupełnie się nie zna, jednak łączy ich jedno - uzależnienie. Każdy bowiem czemuś poświęca się bezwarunkowo, zaniedbując przy tym swoje codzienne obowiązki. Aby to zmienić, rodzice dzieciaków zapisują ich na terapię do doktora Leopolda. Nastolatkowie mają spędzić razem 5 dni w kompletnej głuszy, całkowicie odcięci od tego, czym zajmowali się do tej pory. Czy ten eksperyment pozwoli im spojrzeć na pewne sprawy inaczej? Czy dzięki tej lekcji zmienią swoje dotychczasowe postępowanie? Czy dzieciaki będą potrafiły się ze sobą dogadać i współpracować? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, poznacie zapoznając się z tą publikacją ;)

Bardzo przyjemna, a przy tym pouczająca pozycja. Ukazuje nam, że w obliczu zagrożenia człowiek ma zupełnie inne priorytety. Dodatkowo, pozwala dostrzec, że sprawy i rzeczy, które wcześniej były dla nas najważniejsze, potrafią całkowicie stracić na wartości. Bardzo mądra i pouczająca książeczka a przy tym niczego nie nakazuje ani nie zakazuje. Jednym minusem dla mnie jest to, że tak szybko się kończy ;) chętnie poczytałabym więcej o tej historii i być może poznała dalsze losy bohaterów ;)

Uważam, że takie pozycje są jak najbardziej potrzebne, by uczulać młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich na każdym kroku.

Książka dodatkowo zawiera niekiedy ilustracje oraz krótkie rozdziały, co sprawia, że czyta się naprawdę szybko i dużym zaciekawieniem ;)

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę pozycję, którą Wam polecam i przyznaję ?????????/10 punktów! ;)