Zły Romeo

ISBN: 978-83-751-5426-9
Tytuł oryginału: Bad Romeo
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: Martyna Tomczak

Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię – i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak „zły Romeo” złamał „Julii” serce...

Kilka lat później grają razem na Broadwayu. Gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje odzyskać zranioną Cassie, jednak oboje w niczym nie przypominają siebie sprzed lat... Czy kiedy kurtyna opadnie, ujawnią, co tak naprawdę kryje się w ich sercach?

„Zły Romeo” rozpalił serca czytelniczek na całym świecie, uwiódł nawet najpopularniejsze autorki romansów, w tym E L James, Colleen Hoover, Katy Evans i Christinę Lauren.

„»Zły Romeo« jest pełen rozkosznego napięcia, które odczujesz każdą częścią swojego ciała”. Alice Clayton, autorka serii „Nie dajesz mi spać”

Kup książkę Zły Romeo

Opinie o książce - Zły Romeo

Avatar użytkownika - Kasiulawaw
Kasiulawaw
Przeczytane:2019-02-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019, 26 książek 2019,

Ta książka zhwycila mnie od samego początku. Zachwycająca i urzekająca. Dla miłośników romansów. Nieoczywista i niebanalna.Świetna książka, którą pochłonęłam w jedną noc :) Historia inna - z niecierpliwością od razu sięgnęłam po 2 tom

Cassie i Ethan to aktorzy,krórzy spotkali sie podczas przygotowań do przedstawienia.Nie jest to ich pierwsze spotkanie,wcześniej razem studiowali,wystąpili w szkolnej adaptacji Romea i Julii jako gwiazdy przedstawienia no i byli para.Byli,dopóki on w dość żałosny sposób jej nie rzucił,bo bał sie własnych uczuć.Minęło juz sześć lat,ale teraz Ethan jest zdeterminowany by odzyskać Cassie,ta zaś boi sie zaryzykować.W książce jest mnóstwo retrospekcji.Ksiażka jet napisana w taki sposób,że rozdziały współczesne są przemieszane pół na pół ze wspomnieniami.Autorka w fajny sposób pokazała codzienność studenckiego życia,rodzące sie uczucie,emocje przepełniające bohaterów.Równie ciekawe są rozdziały,których fabuła rozgrywa sie współczesnie.Pokazują one przede wszystkim próby dotarcia do drugiej osoby,otwieranie się na nowe emocje,próby oswojenia strachu i determinację w dążeniu do celu.Bardzo mi sie podobał sposób w jaki bohaterowie poznawali własne ograniczenia i próbowali je przełamywać szkoląc sie na aktorów.Obawiałam sie trochę że będzie zbyt wiele scen erotycznych,ale nie było tak źle.Autorka bardziej sie nastawiła na pokazanie emocji choć i na cielesności nie oszczędzała...Mimo wszystko wyszło jej to dość interesująco.byc może skuszę sie na kolejne książki jej autorstwa.

''Człowiek wiecznie karmiony kłamstwami prędzej czy później znienawidzi ich smak. Wiesz, co mówią? Kto w kółko daje się robić w balona, sam jest sobie winien.''

Cassie i Ethan, poznali się na przesłuchaniu, które miało zaważyć na tym, czy dostaną się do Instytutu Sztuk Pięknych Grove. Kiedy obydwoje dostają się do wymarzonego college, zmienia się dla nich wszystko. Wkrótce dostają do zagrania rolę szekspirowskiej pary, Romea i Julii. Widownia i krytycy są zachwyceni chemią, którą widać gołym okiem, gdy razem grają na scenie. Jednak namiętność, iskry pożądania z czasem przeradzają się w coś o wiele więcej. Intensywność uczuć, które do siebie czują przeraża ich. Jednak Ethana coraz częściej dręczą zdarzenia z przeszłości, co odbija się na ich związku. W końcu z dnia na dzień Ethan znika z życia Cassie. Dziewczyna jest załamana.

Mija sześć lat, kiedy ich ścieżki ponownie się ze sobą krzyżują. Kariera Cassie ma szansę dużo zyskać wraz z zagraniem na Broadwayu. Jednak na jej drodze staje on: człowiek, który ją zniszczył.

Wiesz, że kiedy oddasz komuś kawałek siebie, już nigdy go nie odzyskasz. Możesz mieć tylko nadzieję, że osoba, której go podarowałaś nie zniszczy Ciebie. Jednak czasem dzieje się najgorsze.
Czy roztrzaskane serce można poskładać na nowo, a utracone zaufanie odbudować?

Zanim przejdę do plusów, zacznijmy od minusów.
W którymś momencie miałam serdecznie dość rozważań głównej bohaterki nad penisami i seksem w ogóle. Na początku to było zabawne, ale z czasem zrobiło się nachalne. Jeśli chodzi o relację pomiędzy bohaterami zabrakło mi większej ilości uczuć pomiędzy nimi, pomijając namiętność, bo tej nie brakowało. Jeśli chodzi o zastosowany zabieg przeplatania teraźniejszości z przeszłością to na początku nie przypadł mi do gustu. Z czasem już tak mi nie przeszkadzał, ale nadal nie potrafiłam się do niego przekonać.

Skoro już wymieniłam swoje małe ''ale'' to czas na plusy.
Autorka obydwie postacie obdarowała niesamowitym poczuciem humoru. Już od dawna nie śmiałam się tak przy którejkolwiek książek. To było przyjemne i odprężające. Dzięki tej książce zeszedł ze mnie stres z całego dnia. Nieustannie wybuchałam śmiechem, bo nie dało się inaczej.
''Zły Romeo'' to powieść bardzo wciągająca. Czyta się ją bardzo szybko, z czasem nie mogąc złapać tchu. Jeśli o mnie chodzi to dla mnie świat dosłownie znieruchomiał. Byłam tylko ja i historia Ethana i Cassie.
Wiem, że ta książka ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale znajdą się Ci, którzy ją pokochają. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Książka ma swoje wady, ale mnie oczarowała. Pomimo nich.
''Zły Romeo'' to historia o miłości, przepełniona bólem, stratą i walką. Również o ciężkich wyborach, które niekiedy wymagają odwagi.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 2017,
Cassie i Ethan to dwójka ludzi, którzy grają razem w sztuce poraz kolejny. Co się między nimi zdarzy? Czy pogodzą się ze swoją przeszłością? Według mnie jest to książka zabawna, a do tego rzadko spotykana, gdyż taka historia jest mało spotykana. W opowieści tej lawirujemy w tornadzie uczuć, gdyż bohaterowie nie wiedzą na co się zdecydować. Jak dla mnie nie potrafią się oni pogodzi ze swoją wspólną przeszłością, przez co nie mają odwagi by ruszyć dalej. Jednak w historii tej bardzo denerwujące było użalanie się nad sobą bohaterki, gdyż ciągnęło się od początku aż prawie do końca. Pomimo tego minusa książkę polecam wszystkim, którzy uwielbiają teatr, a przede wszystkim uczucia niczym z "Romea i Julii".  Moja ocena: 8/10
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Mam trochę mieszane uczucia do książki. Niby była dobra, ale wciągnęła mnie dopiero od jakieś 200 strony.
Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2017-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ta lektura to był dla mnie prawdziwy relaks, dzięki niej zapomniałam o otaczającym świecie, zatraciłam się w tej opowieści o sile miłości, o tym jak wpływa ona na ludzi... Całość na: http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2017/04/leisa-rayven-zy-romeo.html
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2017-04-02, Przeczytałam,

Cassie zawsze słuchała się dość zaborczych rodziców, była wzorową uczennicą i potulną córką. Chęć wyrwania się spod ich skrzydeł sprawił, że zdecydowała się na prestiżową uczelnię aktorską po drugiej stronie kraju. Razem z nieliczną grupką osób dostała się, a wśród nowych znajomych był on - Ethan, wycofany i skryty chłopak, który nie chciał dopuścić do siebie nikogo. Dziewczyna czuła, że głębiej kryje się jakaś tajemnica, a Ethan przyciągał ją do siebie. Wspólne występy na scenie jeszcze bardziej ich  do siebie zbliżyły. Chłopak miał jednak mroczne sekrety i nie potrafił otworzyć się na uczucia, a nawet pociąg fizyczny. Spotkanie po latach pozwoliło ponownie przeanalizować swoje uczucia i podjąć ponowną próbę zbliżenia się do siebie. Opis nie do końca oddaje historię, to ona oraz język sprawiają, że właściwie od pierwszych stron można wsiąknąć w ten tytuł. Bardzo pikantna historia, lekko wykracza poza New Adult i choć nie przepadam za dużą dozą erotyzmu, ten tytuł zdecydowanie mnie do siebie przekonał. Cassie to zwykła dziewczyna, dość przeciętna, szczególnie w momencie, kiedy wydarzenia poznaje się z jej perspektywy. Ethan z kolei to postać, którą bardzo ciężko poznać i choć momentami ma się wrażenie, że dał się rozgryźć, wystarczy chwila, żeby stało się to złudną nadzieją. Niezwykle tajemniczy, emanujący seksapilem, pewną dozą mroczności i niepewności sprawia, że bohaterka nie może pozbyć się go ze swojej głowy, a i mi podczas lektury sprawiał wiele kłopotów.
Świetny język autorki sprawił, że historię czyta się błyskawicznie, cały czas myśląc co też się stanie za chwile. Przemyślenia Cassie nie raz mnie ubawiły, momentami zaś śmiałam się w głos (szczególnie mocno pewna bluzka została w mojej głowie). Seks jest tu wszechobecny, ale... tak naprawdę niewiele się dzieje. O wiele więcej jest rozmyślań, podtekstów, porównań... a wszystko to na tyle ciekawie przedstawione, że nie ma się dosyć.
Wydarzenia przedstawione są dwutorowo: dwudziestoparoletni bohaterowie występujący na Broadwayu i ich obecne relacje przeplatają się z czasem studiów, poznawaniem się, emocjami i całą dozą odczuć. To sprawia, że właściwie do końca nie wiadomo co Ethan zrobił w przeszłości, a także jak naprawdę wyglądały relacje bohaterów.
Bardzo frapujące zakończenie sprawia, że chciałoby się od razu sięgnąć po drugi tom. Sama mam pewne podejrzenia, jednak dopiero biorąc do ręki kolejny tom, będę mogła sprawdzić, czy są słuszne.
"Zły Romeo" to świetna lektura z gatunku New Adult, z mocną nutą pikanterii i ciekawym męskim bohaterem. Wszystko to opowiedziane wciągającym językiem sprawia, że warto zwrócić uwagę na ten tytuł, dać mu szanse, a z pewnością wciągnie od pierwszej do ostatniej strony.

Zapewne każdy z Was zna historię Romea i Juli. Poniekąd dzięki tej książce, będziecie mogli przeżyć ją ponownie. To historia dwójki osób, które kiedyś były razem i po trzech latach spotykają się ponownie. On twierdzi, że się zmienił, ona mu nie wierzy i nie chce dać kolejnej szansy. Czy dwie osoby, które w sztuce Romeo i Julia odgrywają główne role, w życiu prywatnym też będą w stanie otworzyć się na swoją miłość? Autorka miesza stan teraźniejszy z przeszłym, dzięki czemu mamy możliwość poznania, jak Ethan i Cassie się poznali oraz co takiego między nimi się wydarzyło, iż potrzebowali trzech lat, by znów zacząć ze sobą rozmawiać. Cassie to dziewczyna, którą mimo wyrządzonych krzywd przez Ethana, wciąż do niego ciągnie. Nie chce, jednak wyjść na idiotkę, która z otwartymi ramionami wraca do niego, po tym co jej zrobił. Ethan zmienił się, wie, że w przeszłości skrzywdził Cassie i bardzo tego żałuje, ale teraz nie ma zamiaru popełnić tego samego błędu. Za wszelką cenę chce jej udowodnić, że tym razem jej nie zrani. Czy zatem zakochani dają sobie jeszcze jedną szansę? Czy ich miłość ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Książka wciąga czytelnika w swój świat już od pierwszych stron. Bohaterowie są wyraziści i jak najbardziej realni, więc bez problemu możemy sobie ich wyobrazić w realnym świecie. Borykają się ze swoimi problemami, każdy na swój sposób. Odgrywają swoje role w szkole teatralnej, gdzie każdy aktor może przybrać maskę kogoś innego. Jednak, czy w życiu realnym człowiek też może wciąż udawać kogoś, kim nie jest? Zdarza się, że boimy się okazywać uczucie drugiemu człowiekowi, przez to, że zostaliśmy wcześniej zranieni. Staramy się więc z tym ukrywać, bo tak jest nam łatwiej. Ale czy osoba, która również darzy nas uczuciem, długo jest w stanie znosić takie zachowanie? Zdecydowanie nie, dlatego po jakimś czasie zaczyna się coś psuć. Większość z nas uwielbia sztukę Romeo i Julia. Tutaj będziemy mieli okazję, nie tylko przypatrywać się przygotowaniom do tej sztuki, wszelakim próbom, ale również niezwykłej chemii pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy wciąż będą się ze sobą kłócili, a mimo wszystko będzie ich do siebie przyciągało niczym magnes. Będziemy naocznymi świadkami historii dwójki młodych osób, dla których życie w przeszłości napisało inny scenariusz niż sami zakładali. Chwile zastanowienia, zwątpienia oraz ogrom emocji gwarantowany. Zły Romeo to wciągająca historia miłosna na drodze której pojawiły się nierozwiązane problemy między dwójką ludzi. Czy ich przeszłość będzie miała wpływ na teraźniejszość? Czy będą potrafili sobie wybaczyć i ponownie stać się Romeem i Julią, którzy kochali się na zabój? O tym, przekonajcie się sami sięgając po książkę.
Avatar użytkownika - PatrycjaKuchta
PatrycjaKuchta
Przeczytane:2017-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, Ale może warto zanurzyć się w niej po raz trzeci? Miłość ma cudowną moc tworzenia, ale potrafi również doszczętnie zniszczyć. Podobnie książki o miłości, robią z czytelnikiem cudowne rzeczy, by za chwilę całkowicie go rozwalić. A tak fatalnie się składa, że ta książka jest zdecydowanie na podium destrukcyjnych romansów. To taki młotek do trzaskania niewinnych serduszek, dlatego jeśli macie ochotę przeżyć coś intensywnego i destrukcyjnego, możecie już przygotowywać swoje serduszka na całkowite zmiażdżenie. Po lekturze ,,Złego Romeo" niewiele z nich zostanie poza strzaskanymi odłamkami. To historia dwójki ludzi, która kochała się do szaleństwa. Tak bardzo, tak namiętnie, tak niestereotypowo i tak... tragicznie w skutkach. Cassie i Ethan poznają się na studiach aktorskich i już od pierwszego spojrzenia przeszywa ich elektryczny impuls, a chemia jaka wybucha jest wprost nie do opisania. Mieli wszystko czego potrzeba, by stworzyć cudowny związek, ale nic nie jest proste kiedy serce boi się uczuć. Po kilku latach spotykają się ponownie, przy okazji pracy nad sztuką teatralną w której ponownie, tak jak przed laty mają grać kochanków. Tylko jak wejść w rolę i udawać miłość, skoro wszystko co jest między nimi to złość, gorycz i pustka? A może wcale nie? Może to tęsknota, pragnienie i nadzieja? Tylko czy da się poskładać w całość coś co zostało całkowicie zmiażdżone? ,,Nigdy wcześniej nie czułam czegoś takiego do żadnego mężczyzny. Jeszcze niedawno był przypadkowym kolesiem, który działał mi na nerwy, a teraz, bez ostrzeżenia ani pozwolenia, stał się kimś zupełnie innym. Niezbędnym i niezastąpionym. Jeśli na tym polega miłość, to miłość jest głupia." Nie jestem w stanie spojrzeć na tą książkę z dystansem. Czy historia była dobra? (była obłędna!). Czy autorka nie przesadziła trochę z dramaturgią w relacjach między bohaterami? (ani odrobinę!). Czy potencjał scen został w pełni wykorzystany? (nadal mam wypieki na policzkach więc tak(!) został). Czy przekonują mnie powody, dla których bohaterowie postąpili tak, a nie inaczej? (naprawdę przekonują). Czy coś wyróżnia tą książkę na tle pozostałych? (chociażby intensywność doznań, śmiałość i... wszystko inne). Wiecie już dlaczego nie mogę się zdystansować i opisać dokładnie wszystkich wad i zalet? Bo przemawiają przeze mnie emocje. Nie ma jednostki miar, która opisałaby ile ta książka ich wywołuje. Gdyby emocje były prądem zapewne padłabym trupem gdyby przepłynęło ich przeze mnie tak wiele. Efekt zapewne byłby słabszy, gdybym podpięła się do linii wysokiego napięcia. Autorka znalazła klucz do mojego serca, otworzyła je i nadal sieje tam spustoszenie. Nie wiem jak jest w Waszym przypadku, ale u mnie tym kluczem są właśnie emocje, które uczyniły z prostej w gruncie rzeczy historii, coś niebywale obezwładniającego. Historia Cassie i Ethana od początku jest płomienna i zawiła. Bohaterowie są jak krzesiwo i kamień- mało romantyczne porównanie, wiem, ale ich relacja daleka jest od romantyzmu. Wskrzeszają wokół siebie takie iskry, że aż dziwne, że książka nie stanęła w płomieniach. Popaprana, pełna napięcia, zwariowana, niekontrolowana relacja między Cassie i Ethanem wyszła autorce mistrzowsko. Przeplatanie wydarzeń z przeszłości z tymi teraźniejszymi, również okazało się strzałem w dziesiątkę i sprawiało, że emocje niejednokrotnie sięgały zenitu. Cały problem między bohaterami polegał na tym, że nie potrafili pogodzić się ze swoimi uczuciami w odpowiednim czasie, nie potrafili się zgrać i niszczyli siebie nawzajem. ,,Czasami otaczamy się murem nie tylko po to, by nie dopuszczać do siebie innych, ale i po to, by się przekonać, komu zależy na nas na tyle, by zechciał go zburzyć." O CZYM? ,,Zły Romeo", to emocjonalna bomba, która mocno i intensywnie naznaczy każdego wrażliwego czytelnika. Historia fatalnego zauroczenia dwójki młodych aktorów, ich burzliwe relacje, płomienne uczucia i płonne nadzieje, nikogo nie pozostawią obojętnym. Cassie i Ethan to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych, szalonych i popapranych par- nie par, w literaturze z jakimi miałam do czynienia, a sama powieść niemal zwaliła mnie z nóg intensywnością doznań. Absolutnie każdy wrażliwy romantyk powinien poznać tą historię. Nieczułym, niecierpliwym, spragnionym prostolinijności i happy endu zdecydowanie odradzam- nie znajdziecie tu nic dla siebie. http://beauty-little-moment.blogspot.com/2017/03/zy-romeo-leisa-reyven-przedpremierowo.html
Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-08-30, Ocena: 2, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

Zdecydowanie nie. Piszę tę opinię po jakimś czasie i poza tym, że pamiętam, że była tam narracja teraz - kiedyś i akcja działa się w teatrze i że on był dziwny, a ona naiwna... Jakieś szczępki fabuły mam w głowie, zakończenia nie pamiętam więc po kolejne tomy zdecydowanie nie sięgnę. Chyba, że kiedyś coś mnie przyćmi.

Avatar użytkownika - Milkaa
Milkaa
Przeczytane:2018-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 2018,
Pan Romantyczny
Leisa Rayven0
Okładka ksiązki - Pan Romantyczny

Autorka bestsellerów "Zły Romeo", "Zła Julia" oraz "Złe serce" powraca z nową, gorącą powieścią. Nie możecie tego przegapić! Max Riley jest facetem...

Zła Julia
Leisa Rayven0
Okładka ksiązki - Zła Julia

Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie...