Złe Serce

Kiedy Cassie i Ethan odnajdują szczęście, na scenę wkracza nowa para.

Elissa Holt, siostra Ethana, jest doskonałą inspicjentką. W pracę wkłada serce i nie chce się rozpraszać. Liam Quinn to gwiazda Hollywood. Razem z równie słynną narzeczoną Angel Bell otrzymał właśnie angaż do nowej sztuki wystawianej na Broadwayu.

Godziny wspólnych przygotowań, wielkie napięcie i medialne zamieszanie zbliżają do siebie tych, którzy nie powinni być blisko. Bo serca – wbrew wszelkim regułom – piszą własny scenariusz.

Informacje dodatkowe o Złe Serce:

Złe Serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - redgirl_books
redgirl_books
Przeczytane:2019-03-10,

Elissa Holt jest dwudziestopięcioletnią producentką wykonawczą na Broadwayu. Kobieta
jest w każdym calu profesjonalistką. Nie traci głowy, jest zorganizowana, stanowcza, a w swoją pracę wkłada całe serce. Przede wszystkim nie wchodzi w miłosne relacje z ludźmi, którzy pracują przy przedstawieniu, które ona nadzoruje. Stara się postępować zgodnie z własnymi zasadami. Jednak do czasu, bo kiedy na scenę wkracza jej dawna miłość, Liam, kobieta nie potrafi oprzeć się myślom o nim. Pomimo kilku lat rozłąki i bolesnej przeszłości nie potrafi o nim zapomnieć, Jest jedynym mężczyzną, który kiedykolwiek tak silnie na nią działał. Jest tylko jeden problem: Liam jest aktorem, a jej nie wolno się z nimi umawiać. Poza tym  ma narzeczoną, a Elissa zostaje ich inspicjentką. Godziny wspólnych przygotowań ponownie zbliżają ich do siebie. Czy kobiecie uda się ochronić swoje serce?

''Złamane serce wcale nie uczy odporności. Uczy nas za to chronić swoją kruchość. Uczy nas strachu przed miłością. Podkreślając grubą czerwoną linią nasze błędy i porażki, drwi z naszej rozpaczy.''

Elisse mogliśmy spotkać w dwóch poprzednich częściach, które opowiadały historię jej brata Ethana oraz Cassie. Początek czyta się łatwo, a autorka od razu wciąga nas w tę historię. Przyznam jednak, że miałam wrażenie déjà vu. Przedstawienie relacjii Elissy i Liama bardzo przypominało mi historię Ethana i Cassie. Czy tak było dalej? Nie! Ich relacja okazała się bardziej skomplikowana. Przeszłość i teraźniejszość obfitowała w niedopowiedzenia, kłamstwa i tajemnice. Zranione serce również nie dawało o sobie zapomnieć. Kiedy miałam nadzieję, że Elisse i Liamowi wyjdzie, że pomimo sześciu lat rozłąki los ich ponownie ze sobą połączy, to autorka dodawała do fabuły coś takiego, że zaczynałam wątpić. Potem ponownie dawała nadzieję i ją odbierała. Grała na moich uczuciach, bo naprawdę dopingowałam głównym bohaterom. Nie sposób ich było też nie polubić. Elisse była inteligentna, ale również zadziorna i nie dawała sobie w kaszę dmuchać. Nie poddawała się, tylko walczyła. Liam to z kolei typ łobuzerskiego przystojniaka. Czułego, troskliwego i zabawnego. Przez większość stron jesteśmy świadkiem tego jak obydwoje toczą wewnętrzną walką pomiędzy swoimi uczuciami, a moralnością i ochroną własnego serca.
W książce pojawiają się również drugoplanowe postacie takie jak Josh - przyjaciel Elisse, który zresztą bardzo przypominał mi mojego przyjaciela i wbrew sobie uśmiechałam się za każdym razem, kiedy się pojawiał, bo w jakiś sposób byli tak do siebie podobni. Zabawni i z dystansem do siebie. Jeśli to czytasz Mikołaj to wiedz, że piszę o Tobie ;). Druga postać jaka się tu pojawi to Angel, która chyba nie ma żadnych wad. Jest sympatyczna, otwarta i w ogóle słodka.

''Złe serce'' to historia o dwójce ludzi, których połączyło przeznaczenie. Czy ta część okazała się lepsza od poprzednich ? Trudno mi stwierdzić. Chociaż nie! Tak jak one, tak i ta jest zabawna, wciągająca i pochłaniająca bez reszty. Autorka operuje lekkim i prostym językiem, momentami zmuszając nas do śmiechu. Jedyna różnica polegała na tym, że bohaterowie byli mniej denerwujący, a w fabule nie było niczego, co zbędnie przeciągałoby czytanie. Nie miałam ochoty na przestoje, nic mnie tu nie nudziło i nie sprawiało, że mam ochotę odłożyć książkę. Sama historia Liama i Elisse mogłaby być bardziej oryginalna i inna niż bohaterów dwóch poprzednich części, ale to taki drobny minus. Również okładka mogłaby zostać zmieniona, tym bardziej, że to historia o dwóch innych bohaterach.

W historii stworzonej przez Leise Rayven nie zabraknie pasji, pożądania, namiętności i komplikacji. Autorka nie raz Was zaskoczy i sprawi, że pomimo podobnej fabuły jak w ''Złym Romeo'' i ''Złej Julii'' ta część będzie na swój sposób inna.

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-03-11, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Historia skomplikowanej miłości pomiędzy Liamem Quineem a Elissą Holt. Liss jest inspicjentką, doskonałą w tym, co robi, bardzo profesjonalną. Mieszka ze swoim przyjacielem i mimo upływu wielu lat nadal wspomina swoją pierwszą wielką miłość- Liama. Liam natomiast jest wielką gwiazdą Hollywood, w dodatku zaręczoną z najpiękniejszą aktorką Ameryki. Ich losy splatają się ponownie po latach na scenie teatru przy realizacji "Poskromienia złośnicy". Liss nie potrafi być obojętna na urok Liama, on także, mimo upływu lat, nie zapomniał o uczuciach do Liss. Co więc sprawiło, że związał się z piękną Angel? Czy mają szansę na to, by być razem?

Sam pomysł na powieść nie jest zły. Brawo za nieszablonową historię i ukryte intrygi, których nawet się nie domyślałam. Jednak książka, jak dla mnie, ma dużą wadę. Język. Słownictwo. Jest zbyt wulgarna, zbyt dosłowna w niektórych momentach. Takie książkowe porno dla gimnazjalistek. Z trudem przez nią przebrnęłam - gdy tylko zainteresowałam się fabułą znowu pojawiały się tak jednoznaczne opisy scen łóżkowych lub też teksty rzucane do siebie przez bohaterów, że czułam się zażenowana. Nie jestem pruderyjna, ale po prostu ta książka to żenada. Infantylny język, wszyscy na siebie napaleni, główna bohaterka, której cały czas niemożliwie słodzą, seksualne aluzje co pół strony... jak dla mnie za dużo tego wszystkiego. Na pewno nie sięgnę ponownie po tę książkę, nie wiem także, czy cofnę się do dwóch pozostałych. Jeśli operują takim samym językiem, jak "Złe serce", to nie warto.

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2018-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Doktor Love
Leisa Rayven0
Okładka ksiązki - Doktor Love

Trzeci tom seksownej serii „Masters of Love”! Kompletnie do siebie nie pasują. A może wręcz przeciwnie? Toby Jenner to ekspert od dobierania...

Pan Romantyczny
Leisa Rayven0
Okładka ksiązki - Pan Romantyczny

Autorka bestsellerów "Zły Romeo", "Zła Julia" oraz "Złe serce" powraca z nową, gorącą powieścią. Nie możecie tego przegapić! Max Riley jest facetem...