Znam twój sekret

Porywający i wciągający thriller psychologiczny autorki Naszych małych kłamstw.

Clare ma dość. Ma za sobą trudny rok i marzy tylko o tym, by trochę odetchnąć. Cała rodzina zjeżdża na wakacje do willi we Włoszech, najwyższy czas, by mąż też dla odmiany kiwnął palcem. W końcu jest jej to winien...

Dan stracił wprawdzie głowę dla kogoś innego, ale opamiętał się, wrócił i zapewnia, że na dobre. Clare może mu przecież zaufać...

Gdy ich syn przybywa do willi, okazuje się, że nie jest sam - towarzyszy mu żona, której wcześniej nie spotkali.

Ella to zupełne przeciwieństwo Clare. Olśniewająca. Młoda. Wpływowa. I zna tajemnicę Clare, która może zniszczyć całą rodzinę...

Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by ten głęboko skrywany sekret nigdy nie wyszedł na jaw.

Informacje dodatkowe o Znam twój sekret:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-07-14
ISBN: 9788381955706
Tytuł oryginału: Sister-in-law

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Znam twój sekret

Znam twój sekret - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-05,

"Znam twój sekret" to już trzecia książka autorki. Ja poraz pierwszy zdecydowałam sięsięgnąć po jej książkę, zaintrygowana okładką i opisem. Jak wyszło?

Ostatni rok dla Clarie trochę w kość, dowiedziała sie o kolejnym romansie swojego męża. Kobieta marzy tylko o tym aby odpocząć. Gdy pewnego dnia rodzice Dana zapraszają ich na wakacje do Włoch, Clarie czuje, że to dobry moment aby ich małżeństwo wróciło do normy. Do willi przyjeżdża również jej szwagier Jamie, któremu towarzyszy żona. Ella jest młoda, piękna i seksowna. Od początku stosunki miedzy Ellą a Clarie są bardzo napięte. Okazuje się, że Ella zna sekret Clarie.. Czy prawda wyjdzie na jaw ? A może jest ktoś, kto zrobi wszystko aby skrywane tajemnice nigdy nie ujrzały światła dziennego?

Śmiało mogę stwierdzić, że jest to naprawdę dobry thriller w stylu domestic noir. I chociaż wywołał u mnie skrajne emocje to jednak oceniam go pozytywnie. Autorka od samego początku buduje napięcie, później troszkę zwalnia, fabuła jest dość przewidywalna, ale mimo to i tak czytałam z zaciekawieniem chcąc poznać zakończenie tej historii, które bardzo mnie zaskoczyło. Czyta się lekko i przyjemnie, nie żałuję czasu spędzonego z tą książką.
Jeżeli lubicie thrillery typu domestic noir to polecam Waszej uwadze ten tytuł.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-08,

Clare i Dan to małżeństwo po przejściach. Ona wie o zdradach, on zostaje dla dzieci. Ponoć doznał olśnienia i chce ratować rodzinę.
Wyjeżdżają na rodzinne wakacje do willi we Włoszech. Nie są sami, ale z jego rodzicami.
Dołącza do nich jego młodszy brat wraz z nowo poślubioną żoną, co jest dla całej rodziny ogromnym szokiem.
Elle jest młoda, piękna, olśniewająca. Zupełne przeciwieństwo Clare, a do tego zna jej sekret.
Nowa członkini rodziny jest niebywałe beszczelna, narzuca swoje zdanie, poglądy, a nawet styl żywienia .
Czy życie Clare wkoncu wyjdzie na prostą? Czy teraz jej sekret jest zagrożony?
Początek książki nie jest zbyt pasjonujący. Poznajemy historię jakich wiele. Jednak im dalej tym ciekawiej. Sama zagadka i tytułowy sekret bardzo ciągnie, aby czytać dalej. Jeśli chodzi o postaci wykreowane przez autorkę są one ciekawe, ale i dosyć irytujące. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś robił sobie zdjęcia z moimi dziećmi i wstawiał na insta jako swoje. Do tego nikt z rodziny nie widzi w tym problemu. Czy to, że osoba, którą dopiero co poznaje moja rodzina mówi mi co mam jeść?
Jest trochę takich dziwnych sytuacji i zachowań, które autorka nam serwuje.
Podobało mi się miejsce i czas trwania akcji. Wakacje czas relaksu, a tu duszno i parno od intryg i tajemnic.
Mimo minusików polecam, bo historia jest świetnie wymyślona, a zakończenie zakręcone jakich mało.

Avatar użytkownika - iwonanocon
iwonanocon
Przeczytane:2021-07-18,

Clare wraz z mężem i trójką dzieci wyjeżdża na wakacje do Włoch mając nadzieję, że uda jej się tam chociaż połowicznie posklejać swoje małżeństwo. Dan co jakiś czas traci głowę dla innej kobiety, ale zawsze wraca do rodziny obiecując postanowienie poprawy. A Clare za każdym razem mu w tej kwestii ufa.
Podczas pobytu w willi niespodziewanie pojawia się brat Dana ze swoją świeżo poślubioną żoną. Jako młoda, piękna, inteligentna kobieta jest zagrożeniem dla Clare, tym bardziej kiedy przyznaje się do tego, że zna jej długo skrywany sekret z przeszłości... Jak to wyznanie wpłynie na wakacyjny pobyt? Jaką taktykę obierze Clare? Będzie starała się zbliżyć do kobiety, chcąc się z nią zaprzyjaźnić czy wręcz przeciwnie - zrobi wszystko by tajemnica nie wyszła na jaw.
Od jakiegoś czasu nie lubię się z thrillerami psychologicznymi. Ale kiedy czytam takie cudeńka jak to, zmieniam zdanie o 180 stopni. Jak dobrze było w końcu przeczytać coś co było dobrze poprowadzone, miało w znakomity sposób rozpisane postaci i nakreślony klimat tajemnicy, który unosił się wolno jak poranna mgła. Cieszę się, że autorka nie wyłożyła wszystkich kart na stół, tylko powoli scena za sceną, dialog za dialogiem wprowadza nas w całą historię. Odkrywając fabułę krok po kroku można było wsiąknąć i delektować się tym ostatecznym asem w rękawie, który został wyłożony na stół pod sam koniec. Bawiłam się wyśmienicie podczas czytania tej książki i z pewnością nadrobię poprzednie książki autorki. Ode mnie 9/10.

Niekiedy nie podoba nam się to, co widzimy, i może to nie jest zbyt waleczne, ale czasami udawanie, że problemu nie ma, to przejaw dobroci.    ; Znam twój sekret ;  Sue Watson Wydawnictwo: Filia   Rodzinne wakacje miały być początkiem nowego, kolejnej małżeńskiej szansy, ucieczki od zapomnienia przed zdradami, kolejnym przystankiem i następnymi nadziejami na przyszłość. Clare w raz z mężem i dziećmi udali się na wakacje z teściami do willi we Włoszech. Tam miał nastąpić przełom w ich relacjach, mieli odnaleźć siebie na nowo, uciec od kłopotów pośród basenu, beztroski, w śród szczebiotu dzieci. Ale jak to w życiu bywa, nic nie dzieje się bez przyczyny. Do willi dołączył niespodziewanie brat męża Clare w raz z nowo poślubioną żoną. Od samego początku było wiadomo że coś jest nie tak, dziewczyna w rodzinę weszła jak w masło, zaczęła się panoszyć, snuć intrygi, plotkować, mieszać w rodzinne relacje, gdzie za cel obrała sobie Clare, a to potyczki słowne, a to kłótnie wynikające z błahych spraw, a mężuś wpatrzony jak w obrazek kompletnie nie reagował na to że sytuacja zaczyna wymykać się z pod kontroli. Ella dominowała, olśniewała, planowała, potrafiła niesamowicie manipulować, sterować, i wykorzystywać sytuację. Skoro atmosfera była napięta do granic możliwości, dała Clare do myślenia iż wie o jej tajemnicy. Aby uniknąć większego rozgłosu i kłopotów, ta robi wszystko by słodki sekret nie ujrzał światła dziennego, aż do momentu kiedy to dochodzi do tragedii. Ale zanim to nastąpi, Clare wpada na intrygujący pomysł. Co się wydarzy w pięknej willi ? Kim jest osoba której zależy bardzo na tym by prawda nie wyszła na jaw, jakie spotkają innych konsekwencje.   - Nie sądzisz chyba, że Jamie i ja mamy przed sobą tajemnice? Rozmawiamy ze sobą o wszystkim. - Uśmiechnęła się. - Także o twoim wstydliwym sekreciku. Myślę sobie więc, że mogłabyś być dla mnie nieco milsza...   Thriller psychologiczny który wprowadza czytelnika w podobne emocje jak opisane w książce, buduje napięcie. Cała sceneria fabuły tyczy się willi gdzie wakacje spędza rodzina, mamy poczucie sielanki, błogostanu, zero stresu, zero zmartwień, aż poznajemy innych lokatorów i zaczyna się kryminał, masz poczucie że zatapiasz się w czymś gęstym i kleistym, trzymasz nerwy na wodzy, stajesz się tak samo bezradna jak główna postać powieści, która boi się reakcji męża i pozostałych domowników na wieść o tym co skrywa niby w sekrecie, toczy osobistą batalię z myślami, z relacjami które delikatnie mówiąc są napięte, zdrada męża kładzie się pokłosiem nie wyjaśnionych spraw, czym prowadzi do otwartych konfliktów, napięć, nerwów. Czytając powieść odniosłam wrażenie że wpadłam w sidła patologii społecznej, gdzie sprawdzane są reakcje, emocje innych osób które brały udział w nieświadomym spisku. Poruszyła moje uczucia pod względem empatii, wkurzyła ale i dała do myślenia, bo chyba nie na próżno mówi się że ; z rodziną to tylko po środku, ukazany obraz rodzinnej więzi, relacji na oko nierozerwalnych to tylko część powieści, bo w gruncie rzeczy zawsze będzie ktoś co skomentuje życie innego członka rodziny, który poplotkuje, obśmieje, wytknie palcem, a to niedaleka droga ku przepaści, by całkiem zburzyć sielankę i zniszczyć to ognisko domowe. Od relaksu po spięty ściskoszczęk, od radości po złość, powieść wywołuje wiele mieszanych odczuć, jest niesamowita bo trzyma tempo, akcja płynie wartkim strumieniem dialogów, pokazuje mocne i słabe strony obrony, reakcji, tego jak człowiek reaguje na wiele rzeczy, tych negatywnych, jak odbieramy je, jak się staramy chronić przed manipulacją, toksycznymi związkami, przed słowami, do czego prowadzą różne sytuacje. Wielowątkowa, niebanalna, ciekawa, mroczna. Polecam serdecznie.

Każdy ma jakieś małe lub większe sekrety, rodzina Taylorów wydaje się idealna, wolna od kłamstw i tajemnic. Po raz kolejny przekonałam się że pozory mylą i co się może stać, gdy pojawi się ktoś, kto zna te sekrety i w każdej chwili może je wyjawić. Elli wchodzi w rodzinę Taylorów z wielką klasą, piękna kobieta skupia na sobie uwagę innych. Niestety zna też tajemnicę Clare, grozić jej, że w każdej chwili może ją wyjawić. Wyczekane wakacje stają się koszmarem a napięcie pomiędzy bohaterami jest tak duże, że odczuwa się je przez strony książki.

Tą historia nie jest jakimś mrocznym thrillerem, to opowieści pełna tajemnic, sekretów i niedopowiedzeń, które się piętrzą, tworząc emocjonujący klimat. Całość dzieje się nieśpiesznie, spokojnie, jak to na wakacjach we Włosze, po to by pod koniec książki przyspieszyć wszystko zagmatwać i zaskoczyć zakończeniem.

To moje pierwsze spotkanie, z autorką ale już poluje na następną książkę.

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-10-11, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Clare jedzie z rodziną męża na wakacje do Włoch. Miało to być jej remedium na problemy, które ostatnio miewała w małżeństwie. Wydawałoby się, że pobyt w luksusowej willi będzie idealnym sposobem na odbudowanie więzi, gdyby nie Jamie, młodszy brat męża Clare. Przyjechał on niespodziewanie, wraz z niespodzianką w postaci młodej i atrakcyjnej Elli, z którą potajemnie się ożenił. Niestety, pech chciał, że kobieta wybrała sobie Clare jako ofiarę swoich niewinnych żartów. Na domiar złego Ella sugeruje, że zna największy sekret Clare i nie zawaha się go użyć. Te wakacje nie mają prawa dobrze się skończyć.

Bohaterowie są świetnie wykreowani, wszyscy są naszpikowani całą gamą cech charakteru i nie są to jedynie pozytywne cechy. Na pozór idealna rodzina Taylerów w rzeczywistości skrywa wiele sekretów. Pojawienie się Elli może spowodować, że ten starannie wykreowany portret rodzinny może posypać się jak domek z kart.

W Znam twój sekret trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dopiero pod koniec akcja nabiera tempa i wszystko powoli staje się jasne. Niemniej jednak, warto czekać na to przyspieszenie, bowiem jest zaskakujące i takie, jakie oczekiwałam. Po raz kolejny Autorka udowodniła, że potrafi dostarczyć rozrywkę na odpowiednim poziomie. Polecam!

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Uff...Przyznam,że miałam spore oczekiwania co do tej książki,ale ostatecznie jej treść ani razu mnie nie zachwyciła ani nie zaskoczyła. Mało tego...Już na początku domyśliłam się o co chodzi. I w sumie sama nie wiem czemu uparcie czytałam te prawie 400 stron. Może liczyłam,że jednak coś mnie zaskoczy? Zdziwi? Nie wie.Nie mam pojęcia.

Historia jakich wiele...Rodzina z tajemnicami. Władcza teściowa,która próbuje wszystkimi dyrygować i jej synowie...Jeden notorycznie zdradzający żonę,drugi dopiero co się ożenił z dużo młodszą od siebie kobietą i którą zaprasza na wspólne rodzinne wakacj do Włoch. Tam oczywiście czeka z utęsknieniem mamusia,której troszeczkę nie w smak,że synuś ożenił się za jej plecami...

Ale dlaczego nowa pani Taylor szczególną niechęcią darzy bratową męża? Przecież jej nie zna...Dlaczego to z nią od poczatku pobytu wchodzi w konflikt? I za każdym razem próbuje podkopać jej autorytrt w oczach męza kobiety oraz teściów?

Jak dla mnie było to trochę monotonne i wiało tu momentami nudą. Ten konflikt między dwiema kobietami...walka o względy teściowej...eh...No mnie to nie kupiło,nie porwało...niestety.

Ale najlepiej jak sami przeczytacie i ocenicie.

Och...jak mi sie? ta ksia?z?ka niesamowicie podobała.Akcja wartka i od samego pocza?tku wcia?gaja?ca.Ja sie? przy tej lekturze doskonale bawiłam.Dla mnie prawdziwy sztosik?
Sue Watson @suewatsonbooks stworzyła niby banalna? historie?,kto?ra pod warstwa? tej niepoznanej tres?ci skrywa w sobie doskonale stworzona?,rodzinna? intryge?.Ja dałam sie? oczarowac? i porwac? tej fabule,kto?ra to de facto była dla mnie s?wietnie skonstruowana.W niej odkryjecie przede wszystkim mroczne,rodzinne sekrety.Dodatkowo autorka umieje?tnie podkre?ca atmosfere? tempo i napie?cie.
8.5/10?
Akcja rozpoczna? sie? sielankowa? podro?z?a? Clare na wakacyjny urlop do słonecznych Włoch.To miał byc? czas spe?dzony wyła?cznie w fronie rodzinnym oraz pos?wie?cany takz?e na odbudowaniu juz? i tak kruchej relacji małz?en?skiej z Danem.Niestety ten beztroski stan przerywa pojawienie sie? niespodziewanych gos?ci.Dawno niewidziany Jamie wpada w odwiedziny i to z wielka? niespodzianka?.A jest nia? s?wiez?o pos?lubiona małz?onka,Ella.Pie?kna,urocza i bardzo ols?niewaja?ca.Kiedy wszyscy w oko?ł zachwycaja? sie? ta? nowo przybyła? kobieta?,Clare odnosi dziwne wraz?enie,z?e z ta? cała? Ella? jest cos? nie tak.I oto Clare dowiaduje sie?,z?e Ella zna jej mały sekret.Sekret,kto?ry,moz?e zniszyc? jej cała? rodzine?...Czy tajemnica ta zda?z?y wyjs?c? na jaw?
ZNAM TWO?J SEKRET to hipnotyzuja?ca i porywaja?ca opowies?c? ze znakomicie wykrawanymi bohaterami.Ksia?z?ke? czyta sie? z wielka? przyjemnos?cia? i niemałym zainteresowaniem.Niepokoja?cy klimat dodaje tylko animuszu i sprawia,z?e nie moz?na sie? od tej lektury oderwac?.Zatem jes?li szukasz lekkiego,wakacyjnego a do tego is?cie wcia?gaja?cego thrillera to koniecznie sie?gnij po ten tytuł.Przekonacie sie? sami,z?e warto!
@wydawnictwofilia @filiamrocznastrona

Kobieta z sąsiedztwa
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Kobieta z sąsiedztwa

Porywający i wciągający thriller psychologiczny autorki ,,Naszych małych kłamstw". CZĘSTO SPOGLĄDAMY NA ŻYCIE PRZYJACIÓŁKI CZY DOM SĄSIADA I ŻAŁUJEMY...

Nasze małe kłamstwa
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Nasze małe kłamstwa

Thriller psychologiczny o idealnym życiu. I perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie? Życie Marianne...