Zniewolenie

Zara i jej przyjaciele mają nadzieję, że raz na zawsze rozprawili się z Piksami, uwięziwszy krwiopijcze stwory głęboko w lesie. Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową.

Kontynuacja przygód bohaterów Pragnienia; wszystkie trzy powieści z cyklu (następna to Entice – Pokusa), trafiły na światowe listy młodzieżowych bestsellerów, w tym „New York Timesa”.

Opinie:

Jones napisała nową, zniewalającą – i odpowiednio zatytułowaną – powieść, która nie rozczaruje fanów Pragnienia.

Buduje tu świat w wiarygodny sposób, a wprowadzając elementy mitologii nordyckiej, poszerza jego horyzonty, ukazując go jako scenę odwiecznej walki dobra ze złem. Zara się rozwija i chociaż zdarzają się jej momenty, kiedy jest uzależniona od innych, ostatecznie zaznacza swój charakter, opanowuje sytuację i podejmuje trudną decyzję, by postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami.

VOYA, Alissa Lauzon

W swym charakterystycznym, pełnym metafor stylu Jones kontynuuje rozpoczętą

Pragnieniem

nadnaturalną serię rozgrywającą się w czasie mroźnej zimy w Maine. Nowa mieszanka gotowości do poświęceń i gorącego uczucia na pewno zaspokoi pragnienie wszystkich niecierpliwie czekających na  drugą powieść z cyklu.

„Kirkus Reviews”

Bohaterka powieści zasadniczo przypomina Buffy, postrach wampirów, z tą różnicą, że nie zmaga się z wampirami, a z piksami. W książce mnóstwo jest inteligentnych, śmiesznych dialogów i budzących grozę scen, które tak absorbują, że dopiero po jakimś czasie zdajemy sobie sprawę, iż w akcję wpleciono wiele momentów pobudzających do refleksji.

VOYA, Mary Boutet, nastoletnia recenzentka

CARRIE JONES to amerykańska autorka powieści dla młodzieży, z których największą popularność zdobyły książki z cyklu Pragnienie. Dorastała w Bedford, studiowała twórcze pisanie w Vermont College, redagowała gazety i pisma poetyckie. Ostatnio otrzymała kilka nagród literackich, w tym Maine Literary Award. Mieszka z rodziną w stanie Maine. Właśnie ukończyła czwartą powieść z Zarą w roli głównej.

Informacje dodatkowe o Zniewolenie:

Zniewolenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-03-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Pierwszą część czytałam jeszcze z przyjemnością. Drugą - mniej. Po prostu szybko domyślałam się, co się stanie zanim autorka w ogóle o tym napisała. Pojawienie się w pewnym momencie walkirii oraz to, co zrobiła - też było banałem. Podoba mi się styl autorki, ale po następną cześć nie sięgnę, bo z góry domyślam się zakończenia tej historii. Zara i jej motywy są równie przewidywalne, więc nie trudno się domyślić, co stanie się dalej.
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Jest to kolejna część książki Pragnienie. Opowiada o Zarze, która musi zmagać się z nowymi piksami, musi wybrać komu może zaufać.
dzięki stronie granice.pl moge zmienić status z "chce przeczytać" na "mam" i ją przeczytać^^ dzięki wielkie ;)
Avatar użytkownika - sweet_landrynka1
sweet_landrynka1
Przeczytane:2011-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Pragnienie
Carrie Jones0
Okładka ksiązki - Pragnienie

Jeżeli potrafisz pokonać strach i chcesz czegoś więcej… Mroczna opowieść w stylu Stephena Kinga połączona z paranormalnym romansem, na który...

Oczarowanie
Carrie Jones0
Okładka ksiązki - Oczarowanie

Wydawało się, że Zara i Nick są sobie przeznaczeni, ale sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Przede wszystkim Nick został zabrany do tajemniczego miejsca...