Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3

Wyczekiwany! Pierwszy raz w polskim tłumaczeniu! Trzeci tom bestsellerowego cyklu Żniwa śmierci!

Wyspa Niezłomnego Serca zatonęła. Citra i Rowan zniknęli. Bezwzględny kosiarz Goddard rozpętuje masakry, łamie wszystkie przykazania kosiarzy i sięga po władzę absolutną.

Thunderhead milczy, a pogłosy Wielkiego Rezonansu ciągle wstrząsają Kosodomem.

Czy przetrwał ktoś, kto stanie do walki. Ktoś, kto będzie wystarczająco idealistyczny i... naiwny.

Czy w świecie, który miał być najlepszym ze światów, ludzkość zostanie unicestwiona przez system, który sama stworzyła?

"Czytanie tej serii było przyjemnością od początku do końca, a ostatnia część jest wszystkim, czego potrzebowałam!"

Whispering Stories, Goodreads

"Szczerze mówiąc, jeśli kochasz science-fiction z domieszką fantasy i dystopii, to będzie to książka, którą zapamiętasz na zawsze."

Ivana - Diary of Difference, Goodreads

"Jeśli nikt nie wstrzyknie mi teraz nanitów, aby stłumić ten potworny emocjonalny ból, który odczuwam z powodu tego słodko-gorzkiego zakończenia, to równie dobrze mogę zostać skoszona."

Diana, Goodreads

"Uwielbiałam czytać, jak wszystkie koncepcje z poprzednich dwóch tomów zostały rozwinięte, a zakończenie było niesamowicie epickie. To było coś czego nie mogłam przewidzieć."

Jeann (Happy Indulgence), Goodreads

"Shusterman pisze wyraziste historie, w których jest bardzo mało zmarnowanych informacji lub czasu. Każda linijka, każde słowo ma swój powód i intencję, która sprawia, że boimy się zakończenia, a jednocześnie mamy nieodpartą potrzebę przeżycia wszystkiego, co autor dla nas przygotował."

Christina Loeffler, Goodreads

"Kocham tę trylogię od początku do końca; sprawiła, że niektóre postacie pokochałam, a kilka innych znienawidziłam. Osiągnęła to, co każda książka powinna (moim zdaniem), czyli wzbudziła różnorodne emocje, które sprawiają, że żałujesz, że trylogia się skończyła."

Cecilia, Goodreads

Informacje dodatkowe o Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2023-08-09

Kup książkę Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3

Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3 - opinie o książce

No i niestety mamy oceny od 9 do 7. Te 7 to takie już wymuszone bardzo.
Kojarzycie może taką sytuację, gdy serial lub książka pod koniec ciągnie się jakby na siłę? Autor wymyśla niepotrzebne wątki oby tylko przedłużyć życie swojej opowieści? To w tym tomie jest dokładnie odwrotnie. Autor spieszy się jak może, żeby to wszystko spiąć logicznie w całość. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.
To wciąż dobra książka, ale odnosząc się do pierwszego tomu, to jest to niestety przepaść.
Całą serię oceniam na mocne 8.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-08-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Żniwo" to trzeci już tom cyklu ,,Żniwa śmierci". Jest to po raz pierwszy w Polsce wydana część tego cyklu, na który czekało wielu fanów Kosiarzy. I chociaż to najgrubszy tom, to czyta się go bardzo szybko. Może początek książek być dla niektórych zbyt długi i zbędny, ale dla mnie nie stanowił problemu.

A co po krótce wydarzyło się w ,,Żniwach"? Wyspy Niezłomnego Serca zatonęła, Goddard złamał wszystkie zakazy i nakazy Kosiarzy i sam mianował się Supraostrzem. Sięga po władze absolutną i sieje terror. I muszę przyznać, że jego postać nie przypadła mi do gustu. Ale dzięki temu książka wywołuje wiele emocji. Trochę dla mnie rozczarowaniem było zniknięcie głównych bohaterów Citry i Rowana. Ludzie zmagają się z wykluczeniem. Na wszystko to Thunderhead milczy.

Czytając zadawałam sobie pytanie czy ludzkość przetrwa czy raczej zginą przez system, który sami stworzyli? Czy znajdzie się ktoś kto uratuje ich? Do czego może doprowadzić sięgnięcie po władzę niewłaściwej osobie? Na te i na wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.

Książka bardzo podobała mi się i szkoda, że już jest to już koniec. Bardzo polubiłam bohaterów oraz wplecenie w fantastykę aspektu zarówno moralnego jak i filozoficznego. Dzięki czemu lektura staje się bardziej wartościowa. W tym tomie pojawia się wiele nowych postaci, co akurat myślę, że nie jest dobrym pomysłem. Cały czas czekałam aż powrócą moi ulubieńcy z poprzednich części. Natomiast zakończenie jest bardzo zaskakujące.

Jeśli czytaliście dwie poprzedni części ,,Żniwa śmierci" to, warto sięgnąć po ostatni, trzeci tom. Myślę, że jeszcze kiedyś powrócę do tego cyklu.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2023-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Thunderhead
Neal Shusterman0
Okładka ksiązki - Thunderhead

Po Zimowym Konklawe Citra i Rowan rozdzielają się. Obydwoje czują, że skostniałe struktury Kosodomu wymagają gruntownych zmian, ale każde z nich ma inny...

Podzieleni
Neal Shusterman 0
Okładka ksiązki - Podzieleni

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew...