Żniwiarz

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365830845
Liczba stron: 467
Tytuł oryginału: Жнец
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Rafał Dębski

Tom 2 cyklu Cykl Egzorcysta

Ocena: 5 (1 głosów)

Sebastian Mart – samozwańczy egzorcysta, człowiek posiadający władzę nad demonami – powraca w kolejnej odsłonie cyklu „Egzorcysta”.

Bogactwo i władza potrafią zawrócić ludziom w głowach, z kolei biesy pożądają ognia ludzkich dusz. Lecz zarówno stwory ciemności, jak i ludzie są jedynie marionetkami, za sznurki pociąga zaś ukryty w cieniu lalkarz. To gracz, dla którego wojna obracająca w perzynę Święte Ziemie nie jest niczym więcej, niż sposobem osiągania własnych celów.

Ale nawet przezroczyste nici pozostawiają ślady, a to oznacza, że prędzej czy później wojownicy spod znaku płaszcza i szpady postarają się odpowiedzieć mocnym ciosem. I chociaż zwykła stal jest bezsilna w starciu z pomiotami Otchłani, istnieją przecież pewne brudne sztuczki, które potrafią przynieść pożądany efekt.

Agent tajnej służby, Sebastian Mart, otrzymał jeszcze jedną szansę, nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie przechytrzyć tajemniczego Żniwiarza. Ale najgorsze, że gra, którą podjął może go zaprowadzić na szafot…

Tagi:

Kup książkę Żniwiarz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Żniwiarz

Podobnie jak pierwszy tom „Egzorcysty”, drugi też bardzo mi się spodobał. Wartka i zaskakująca akcja, porwały mnie, nie mogłam się oderwać od lektury i z zapartym tchem czytałam co się wydarzy. A działo się wiele. Ten tom był głównie poświęcony tytułowemu egzorcyście - Sebastianowi Martowi, jednak było też kilka rozdziałów poświęconych dwóm innym bohaterom. Ich losy pozornie nie związane ze sobą, wpływały na siebie i się łączyły. Bardzo podoba mi się taki sposób przedstawienia historii, naprawdę to dopełnia całość. Książkę czyta się szybko, dzięki ciekawym wydarzeniom i lekkiemu językowi. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych tomów!

 

Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję? Myślę, że jest ona oryginalna, czytamy w niej o politycznych intrygach, wojnie i próbie uzyskania w niej przewagi, podróżach, przewrotach, walkach oraz oczywiście o diabłach i opętanych. Bardzo polubiłam też głównych bohaterów- samozwańczego egzorcystę, sprytnego kanciarza i łucznika, który nienawidzi strzelać. Nie brzmi to intrygująco?

Link do opinii
Inne książki autora
Przeklęty metal
Paweł Kornew 0
Okładka ksiązki - Przeklęty metal

Dobrze wiemy, czym zajmuje się egzorcysta w naszym świecie – wypędzaniem demonów. Jednak czym może się parać w uniwersum, w którym...

Sopel
Paweł Kornew 0
Okładka ksiązki - Sopel

W świat Przygranicza trafiasz przypadkiem. Z woli losu. Wysiadasz z wagonu, by na postoju napić się piwa. Chwilę potem nie ma ani stacji, ani pociągu,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy