Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. XX wieku. Niezłomni bohaterowie - ścigani, chwytani, prześladowani, więzieni i mordowani przez władze komunistyczne. Wśród nich m.in. mjr Józef Kuraś „Ogień”, rtm. Witold Pilecki „Witold”, Danuta Siedzikówna „Inka”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, kpt. Antoni Żubryd „Zuch” i wielu innych. Ostatni „żołnierz wyklęty” – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie –21 października 1963 r! Autorka kreśli sylwetki żołnierzy, opowiada o ich dramatycznych losach oraz tłumaczy, dlaczego zostali „wyklęci”.

Informacje dodatkowe o Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie :

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2013-09-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7864-148-3

Kup książkę Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie - opinie o książce

Lubię tego typu lekturę, historia niezłomnych patriotów napawa dumą. Cieszę się, że ciągle powstają książki o dokonaniach cichych boghaterów wojny. Nie jest to lekka lektura.

Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2018-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książkę "Żołnierze wyklęci" traktuję jako kieszonkową encyklopedię wiedzy o bohaterach walczących o Polskę w czasach, kiedy zamiast Wolnej Polski mieliśmy narzucone kolejne jarzmo ze strony ZSRR. Nie ma tu szczegółów, które z jednej strony mogłyby utrudnić łatwość czytania, ale z drugiej - mogłyby jednak poszerzyć i uszczegółowić wiedzę o dokonaniach opisywanej postaci.
Książka, pomimo treści - jest lekka do czytania i zajmująca.

Avatar użytkownika - 40555396
40555396
Przeczytane:2017-09-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kocham Polskę Legendy
Joanna Szarkowa0
Okładka ksiązki - Kocham Polskę Legendy

Pięknie ilustrowana książka z serii ,,Kocham Polskę" wprowadza dzieci w świat naszych narodowych legend - czyli barwnych i przygodowych historii, z których...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;