Żona bankiera

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-03-18
Tytuł oryginału: The Bankers Wife

Istnieje cały ukryty przed nami, odrębny świat, toczący się według własnych reguł. Świat brudnych pieniędzy, umieszczonych na podejrzanych kontach bankowych, świat należący do potężnych i niebezpiecznych ludzi.

Kiedy Matthew Werner, bankier pracujący dla największego szwajcarskiego banku, ginie w katastrofie lotniczej, jego młoda żona musi uporać się nie tylko ze stratą ukochanego, lecz również z tajemnicami, które po sobie pozostawił. Z czasem Annabel zdaje sobie sprawę, że jego śmierć nie była przypadkowa, a ona sama znajduje się teraz na celowniku potężnych sił, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewała.

Trzymający w napięciu thriller Cristiny Alger ukazuje świat globalnej finansjery i ukrytych pieniędzy, świat chciwości i pychy, dla którego nie istnieją ani granice państwowe, ani prawo.

Kup książkę Żona bankiera

Opinie o książce - Żona bankiera

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Książka ta zainteresowała mnie swoim opisem, który nie ukrywajmy, jest naprawdę intrygujący. Mamy tajemniczą śmierć, samotną żonę, złych i potężnych ludzi no i ogromny świat pieniędzy, który jest ukryty przed wszystkimi. Czego tutaj chcieć więcej?

Główną bohaterką jest Annabel, czyli kobieta, która jest dość sympatyczna, ale jednak coś mi w niej nie grało. Dla mnie ta jej dobroć i sposób bycia był odrobinę sztuczny. Być może był to celowy zabieg autorki, która właśnie tak, a nie inaczej wykreowała tę postać. Kobieta nie wzbudziła we mnie jakichś cieplejszych uczuć, po prosty była. To z jej perspektywy czytelnik poznaje większość wydarzeń, ale...

... pojawia się również druga bohaterka, imieniem Marina. Jest to dziennikarka, która prowadzi swoje własne śledztwo po śmierci jej bliskiego przyjaciela. Absolutnie nie wierzy ona w to, że Duncan stał się ofiarą włamywacza. Z jednej strony nie do końca rozumiem, dlaczego autorka wplotła w to wszystko drugą główną bohaterkę, ale z drugiej wiem, że obie te historie sprowadzają się do jednego. Potwierdza się tutaj to znane powiedzonko, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak autorka podeszła do tego tematu. Widać, jak wiele pracy Cristina Alger włożyła w napisanie tej powieści, w przedstawienie tego całego świata, tak aby wszystko ze sobą grało. Obawiałam się trochę tego, że skoro jest to książka skupiająca się na finansach i bankowości, to będzie ona napisana trudnym językiem, którego nie ogarnę. Na szczęście autorka pisze bardzo ciekawie i nie używa zbyt wyszukanych słów, więc książkę czyta się przyjemnie i szybko.

Uważam, że Żona bankiera to naprawdę dobry thriller, który trzyma w napięciu i jest po prostu ciekawy. Został przedstawiony tutaj świat okrutnej finansjery, który na co dzień jest ukryty przed oczami zwykłych śmiertelników. Jak wspomniałam wyżej, podziwiam autorkę za tak dobre ujęcie tego tematu i z chęcią przeczytam kolejne jej książki.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Cristina Alger zabiera nas w interesujący, barwny świat pełen brudnych pieniędzy, chciwości, pychy, podejrzanych interesów i transakcji, w których udział biorą potężni i wpływowi ludzie. To brutalny świat, w którym nie ma miejsca na litość, przyjaźń czy wybaczenie. Akcja przedstawiana jest naprzemiennie z perspektywy dwóch głównych bohaterek: Anabelle oraz Mariny. Pierwsza z nich to tytułowa żona bankiera, która po tragicznej śmierci męża zaczyna odkrywać sekrety kryjące się w jego przeszłości. Zamiast w spokoju przeżywać żałobę zmuszona zostaje do ciągłej ucieczki aby ocalić własne życie. Druga z głównych bohaterek jest dziennikarką, która wraz z przyjacielem prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie oszustw podatkowych. Losy bohaterek krzyżują się a przedstawiana w książce wydarzenia zaczynają układać się w logiczną całość. "Żona bankiera" to zgrabnie skonstruowany thriller z oryginalną, trzymającą w napięciu fabułą, wartką akcją i szerokim wachlarzem barwnych postaci. Książkę czytało się bardzo szybko a przedstawione wydarzenia całkowicie pochłonęły moją uwagę. Liczne zwroty akcji i zaskakujące zakończenie sprawiły, że z czystym sumieniem mogę polecić Wam lekturę najnowszej ksiazki Cristiny Alger i czekam na Wasze opinie.

Darlingowie
Cristina Alger0
Okładka ksiązki - Darlingowie

Odkąd prawnik, Paul Ross, został mężem Merrill Darling, córki miliardera finansisty Cartera Darlinga, wszedł do elity Nowego Jorku i zaczął korzystać z...

Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka