Żona winiarza

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381394642
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Winemaker

Ocena: 0 (0 głosów)

Bestseller The Globe and Mail oraz The Toronto Star

"Miłość i zdrada, przebaczenie i odkupienie, połączone w mocnej opowieści o przeszłości, która powraca... Fantastyczna powieść!"

Pam Jenoff

Autorka angażującego międzynarodowego bestsellera (People) Dom przy ulicy Amelie powraca w poruszającej historii rozgrywającej się w Szampanii, wśród winnic północnej Francji, w najmroczniejszym okresie II wojny światowej. Doskonała propozycja dla czytelniczek książek Kristin Hannah.

Szampania, 1940: Ines właśnie poślubiła Michela, właściciela składu win Maison Chauveau, gdy niemiecka inwazja staje się faktem. Niebezpieczeństwo rośnie, więc Michel zaniedbuje małżeństwo, za to ukrywa amunicję dla ruchu oporu. Ines obawia się zdemaskowania, lecz przecież znacznie większe ryzyko ponosi Céline, pół-żydowskiego pochodzenia żona chef de cave. Pogłoski o Żydach, odesłanych na wschód, gdzie słuch po nich zaginął, są coraz częstsze.

Gdy Céline lekkomyślnie podąża za głosem serca w desperackiej pogoni za szczęściem, Ines popełnia groźny błąd podczas rozmowy z kolaborantem. W efekcie obie ryzykują życia tych, których kochają - zagrożona jest też firma.

Nowy Jork, 2019: Liv Kent właśnie straciła wszystko, a tu jeszcze bez zapowiedzi przybywa do niej jej ekscentryczna babcia francuskiego pochodzenia. Babcia nalega, aby wspólnie wybrały się do Francji. Kobiecie przyświeca ukryty cel - chce podzielić się z Liv tragiczną historią sprzed dekad. Przeszłość i teraźniejszość ścierają się, gdy Liv podróżuje do Maison Chauveau.

W jaki sposób łączą się ich losy?

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Żona winiarza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Żona winiarza

Inne książki autora
Jeszcze jeden dzień
Kristin Harmel0
Okładka ksiązki - Jeszcze jeden dzień

Powieść autorki światowych bestsellerów ,,Dom przy ulicy Amélie" oraz ,,Księga Utraconych Imion". Czy w obliczu śmierci można zrozumieć, jak żyć pełnią...

Słodycz zapomnienia
Kristin Harmel0
Okładka ksiązki - Słodycz zapomnienia

Hope ma trzydzieści sześć lat, mieszka w niewielkim miasteczku letniskowym na Cape Code, od niedawna jest rozwódką, ma dwunastoletnią córkę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy