Zostań

Tom 2 cyklu Hokeiści

Drugi tom serii o zawodowych hokeistach autorek Elle Kennedy i Sariny Bowen!

Czy można zakochać się w kimś, kogo nigdy się nie spotkało?
Hailey Taylor Emery podejrzewa, że ulubionym klientem w jej firmie – oferującej anonimowo wirtualnych asystentów – jest nikt inny jak gwiazda hokeja, Matt Eriksson.
Sprawdzenie tego w dokumentacji byłoby niezgodne z zasadami, niemniej kobieta jest przekonana, że każdego dnia wymienia wiadomości z mężczyzną, w którym od dawna się podkochuje. Hailey wciąż nie może dojść do siebie po rozwodzie, ale nie przeszkadza jej to w nieszkodliwym flircie przez internet. Przynajmniej do momentu, kiedy musi się spotkać z owym klientem twarzą w twarz. Wtedy zaczyna panikować.

Matt Eriksson dobrze wie, co znaczy mieć złamane serce. Nie przebolał jeszcze rozpadu swojego małżeństwa i jako jedyny w drużynie odkrył pewną prawdę – hokej i stałe związki to toksyczne połączenie. Mężczyzna niemal nie widuje swoich dzieci, a była żona doprowadza go do szału. Ma wrażenie się, że rozumie go tylko osoba, która nie chce pokazać mu swojej twarzy.
Czy już zawsze będą się znali tylko z relacji online?

Informacje dodatkowe o Zostań:

Kup książkę Zostań

Zostań - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Zostań" Sarina Bowen, Elle Kennedy to drugi tom z serii "Hokeiści". Powieść należy do literatury obyczajowej, romansu. W trakcie jej czytania pojawia się pewne pytanie. Czy można zakochać się w kimś kogo nigdy się nie spotkało?

Hailey podejrzewa, że jej klientem w jej firmie jest nikt inny jaj Matt Eriksson. Jednak sprawdzenie tego w dokumentacji byłoby niezgodne z zasadami. Jednak z dnia na dzień Hailey jest prawie pewna, że pisze z mężczyzną w którym się podkochuje.

Matt wie jak to jest mieć złamane serce. Jeszcze nie przebolał rozpadu swojego małżeństwa. Ma wrażenie, że rozumie go tylko osoba z którą wymienia wiadomości.

Powieść napisana jest lekkim językiem. Obie autorki mają niesamowity talent do snucia romantycznych powieści.

Mogę z przyjemnością zachęcić do jej przeczytania.

Druga część serii "Hokeiści" opowiada o Matthew oraz Hailey. Kobieta jest właścicielką firmy "Aport", spełniającej zachcianki klientów niezależnie od dnia i godziny. W środku nocy masz ochotę na sushi, lub chcesz podarować dziewczynie kwiaty? Nie ma problemu, Aport się wszystkim zajmie za odpowiednią kwotę. Matt natomiast, jest zawodowym hokeistą. Często nie ma go w domu, przez co niejednokrotnie korzysta z firmy Aport. Swoją relację z dziewczyną nawiązuje, gdy prosi o wyprowadzenie swojego psa. Kobieta, z uwagi na anonimowość użytkownika, do końca nie wie, kim jest tajemniczy Snajper87. Ma swoje podejrzenia, lecz nie wierzy, że to jej ulubiony sportowiec. Jak się zachowa, gdy pozna prawdę? Co zrobi, gdy go spotka?

Historia rozpoczyna się nietuzinkowo. Początkowo odbywają się rozmowy na płaszczyźnie klient-wykonawca, stopniowo przeradzając się w coraz bliższą relację. Matt i Hailey są osobami bardzo podobnymi do siebie, z wspólnymi zainteresowaniami, posiadający bagaż doświadczeń. On rozwiódł się z żoną, która miała mu za złe częste wyjazdy w trasy. Ona rozstała się z mężem, przechodząc na relację przyjacielską. W momencie, gdy para się poznaje, oboje są wycofani, podchodzący do siebie z rezerwą. Łamią pierwsze lody, które prowadzą ich do... przekonajcie się sami i sięgnijcie po tę książkę :)
Moja ocena to 8,5/10. Powieść skradła moje serce swoją niesamowitą fabułą. Akcja toczyła się stopniowo, wprowadzając w dany temat. Niejednokrotnie podczas czytania zdarzyło mi się zaśmiać, czy też uśmiechać głupio do książki. Była przyjemna i prosta. W sam raz na relaks po cięższym dniu. Ogromnym plusem jest również to, że aby po nią sięgnąć, nie trzeba znać pierwszej części. Powtarzają się jedynie postacie, ale nie ma to większego wpływu na lekturę.

Mocne 3. Ogólnie autorki piszą lekko i przyjemnie, czyta się szybciutko, a że część bohaterów jest znana z poprzedniej części to tym bardziej czytanie mija z prędkością światła.

Matt oczywiście jest lepszym bohaterem niż jego poprzednik - bardziej poważny, stateczny i nie rzuca jakichś dziwnych od czapy tekstów w ilości 1000 na minutę.

Ciekawe czy będzie kolejny tom o następnym hokeiście?

Idąc za ciosem, zaraz po przezabawnym "Dobrym chłopaku" zabrałam się za kontynuację. Wydawało mi się, że wiem czego się spodziewać po autorkach - ale dały radę mnie zaskoczyć.

Matt korzysta z pewnej inteligentnej aplikacji, która spełnia wszystkie jego zachcianki. No może nie dokońca jest to aplikacja, bo wszystkie jego prośby trafiają do Hailey. Prośby, prośbami, ale oboje lubią ze sobą rozmawiać, tyle że nigdy się nie widzieli. Oboje mają złamane serca i rozum podpowiada, że to nie jest dobry pomysł.

Jak pierwsza część była totalnie komediowa, tak ta to czysty romantyzm. Słodka, urocza jak bliźniaczki - córeczki Matta. Jeśli nie podobał Wam się humor Blake'a z pierwszej części, to na spokojnie możecie nadrobić kontynuacje, bo nie znajdziecie tutaj takiego komizmu. Matt to taki idealny bohater romansów, a my lubimy takich bohaterów!

Tom drugi dorównuje jakością pierwszemu, co się bardzo chwali, ale ja już czekam na kontynuację! Przecież cała reszta drużyny hokejowej zasługuje na kolejne części. Ja polecam, bo świetnie się bawiłam w towarzystwie tych sportowców.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-06-22, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Dobry chłopak
Sarina Bowen Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Dobry chłopak

Niesamowita Elle Kennedy w duecie z Sariną Bowen w pierwszym tomie serii o zawodowych hokeistach! Zorganizowanie bratu wesela, na którym będą gościć...